Προς το περιεχόμενο

Μπασσα με budget 600-900


Homi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας και χρονια πολλα.

Λοιπον σκευτομαι επιτελους (μετα απο 6 χρονια που παιζω :-*)να κανω και εγω την μεταβιβαση

μου απο 4χορδο σε 5χορδο. Κυριως γιατι παιζω metal δλδ κουρδισμα απο Β αλλα και γενικως με ενδιαφερει το 5χορδο.Το budget θα κοιμανθει απο 600-900 ευρω. Σκευτομαι για καποια μοντελα τις Ιbanez οπως SR705 η BTB675 ισως και καποιο warwick...Το θεμα ειναι οτι ψαχνω ενα μπασσο το οποιο ειναι για διαφορα styl και οχι μονο για metal π.χ.

Εκανα αυο το topic για να ακουσω καποιες ιδεες για μπασσα που ισως να μην εχω σκευτει ετσι ωστε να τα δοκιμασω...Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

ego psinomai na paro ayto akrivos gia na paizo polla style

 

+100

 

(αλλά μη γράφεις greeklish  ;))

 

Η καλύτερη περίπτωση για τα SBMM είναι από Αμερική, στην Ευρώπη είναι εξωφρενικές οι τιμές τους.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά τη μετάβαση από τις 4 χορδές στις 5 ξανασκέψου γιατί αλλάζει πάρα πολύ η φιλοσοφία του οργάνου. Αλλά αν το θέλεις πολύ δοκίμασέ το.

 

Τα Warwick κατ εμέ είναι πολύ ευέλικτα όργανα πάντως και ιδιαίτερα αξιόπιστα και το Sterling που προτείνουν παραπάνω πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε μου το BTB 675 ειναι πιστευω οτι ειναι η καταλληλη

λυση.

Ειναι μπασο χαμαιλεων,πραγματικα παιζει οτι στυλ θες

ειτε με πενα ειτε με δακτυλα ειτε σλαπαροντας

εξ'αιτιας του απιστευτου EQ που εχει.

Εχει τρελο systain επειδη ειναι neck throw,και αν του βαλεις DR χορδες

τοτε ειναι ιδανικο για μεταλ!

Εγω το εχω εδω και 2 χρονια εχω γραψει και δεν εχω κανενα παραπονο

και η τωρινη τιμη του 685 ευρο στον Θωμα.

Ελπιζω να βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγω το εχω δοκιμασει το ΒΤΒ 675 και μου αρεσε αρκετα..! Πολυ ωραιο και ευελικτο φαινετε το music man πραγματικα πρεπει ν μπορεις να παιζεις τα παντα αλλα

απλισιαστο σε τιμη  :-* . Απο ςαρςιψκ εχει κανει να προτεινει καποιο μοντελο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/warwick_corvette_std_5_nat.htm

 

Το πιο απλό warwick 5ρι είναι αυτό, υπάρχουν και τα rockbass σε χαμηλότερες τιμές, αλλά εφ όσον σκέφτεσαι σε τέτοιο budget είναι καλή επιλογή. Δυστυχώς με active ηλεκτρονικά ή με humbuckers που είναι και πολύ ευέλικτοι ανεβαίνει σημαντικά η τιμή στο συγκεκριμένο.

 

Καλό είναι να δοκιμάσεις και εσύ πολλά να έχεις μια άποψη, Warwick φέρνει ο Λογοθέτης και έχει αρκετή ποικιλία να κοιτάξεις γενικά.

 

Επίσης στις αγγελίες είδα και αυτό,

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=24394

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως τα warwick με τους MEC πρεπει να ξεφευγουν λιγο απο το budget μου :P αλλα ειναι πολυ ωραια μπασα! Υπαρχει καμια γνωμη για Spector,Esp κ.τ.λ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου