Προς το περιεχόμενο

Μπασσα με budget 600-900


Homi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Αν και παθολογικός Fenderακιας, για 5s σε αυτά τα λεφτά ένα Ibanez είναι πολύ καλή επιλογή - value for money. Τα προτιμώ από τα Warwick λόγο μπράτσου και νομίζω ότι πριν αποφασίσεις καλό θα ήταν να δοκιμάσεις και Ibanez και Warwick γιατί τελικά το playabillity του μπράτσου θα σε οδηγήσει στην αγορά. Κατά τα άλλα και τα δύο όργανα είναι αρκετά ευέλικτα ώστε να παίξεις και άλλα στιλ. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι σαφως και θα τα δοκιμασω αλλα ποτε δεν ειναι κακο να ακους διαφορες γνωμες...Ειμαι σε φαση για Ibanez αν δν προκυψει κατι πολυ καλυτερο.

Εχει δοκιμασει κανεις το μοντελο αυτο ? http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_11_1107&products_id=4907

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο μπάσο... Τρομερό playabillity και πολύ ωραίο EQ!!! Αν θες έναν ήχο πιο μοντέρνο θα σου κάτσει απίστευτα... Από την άλλη αν θες κάτι πιο κλασικό μπορεί να σε ξινίσει λίγο...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου φαίνεται τραγικά υπερτιμημένο. Μπάσσο ενός χιλλιάρικου και του φορέσανε τους MK1? Είπαμε, μια χαρά μαγνήτες αλλά όχι για τόσα χρήματα. Γενικά σ'αυτά τα λεφτά μπορείς να βρείς κάτι καλύτερο γενικώς.

 

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να δοκιμάσεις πρώτα πριν αγοράσεις, τα Ibanez με τα εξαιρετικά λεπτά μανίκια τους ΔΕΝ ταιριάζουν σε όλους - πολλοί (σαν και του λόγου μου) κουράζονται εξαιρετικά με συνεχές παίξιμο στις... φλούδες που έχουν για μανίκια!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι μου φαίνεται τραγικά υπερτιμημένο. Μπάσσο ενός χιλλιάρικου και του φορέσανε τους MK1? Είπαμε, μια χαρά μαγνήτες αλλά όχι για τόσα χρήματα. Γενικά σ'αυτά τα λεφτά μπορείς να βρείς κάτι καλύτερο γενικώς.

 

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να δοκιμάσεις πρώτα πριν αγοράσεις, τα Ibanez με τα εξαιρετικά λεπτά μανίκια τους ΔΕΝ ταιριάζουν σε όλους - πολλοί (σαν και του λόγου μου) κουράζονται εξαιρετικά με συνεχές παίξιμο στις... φλούδες που έχουν για μανίκια!  :P

Μην τον ακούς είναι αιρετικός!!! (του αρέσουν τα Fender!!)

Πάντως θα συμφωνήσω για τους ΜΚ1 αν και γενικά ταιριάζουν στο μπάσο...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τον ακούς είναι αιρετικός!!! (του αρέσουν τα Fender!!)

Πάντως θα συμφωνήσω για τους ΜΚ1 αν και γενικά ταιριάζουν στο μπάσο...

 

Κάτσε να δούμε και τι θα γίνει κι αν κάτσει το 7άρι που ξεροψήνω και θα δείς μετά περί fender και ibanez!  ;D  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωω και θα φύγεις και εξωτερικό και δεν θα μπορέσουμε να το δοκιμάσουμε... (όχι ότι αν έμενες Ελλάδα θα κουβαλιόμουν από Αθήνα στη Θεσ/νικη για το μπάσο αλλά λέμε τώρα)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μικρό update σχετικά με τα Rockbass της Warwick... Ολόκληρη η σειρά ανανεώθηκε με αρκετές αλλαγές όπως hardware ίδιο με τα κανονικά μοντέλα και έφυγε και το RockBass logo απο το headstock οπου για εμένα ήταν πολυ εκνευριστικό... Σε πολύ λογικές τιμές...

http://bass-guitars.musiciansfriend.com/product/Corvette-Rockbass-$-$-5-String-Electric-Bass-Guitar?sku=582369

Δε ξέρω ακόμα αν έχουν έρθει ευρώπη αλλά νομίζω αξίζει τον κόπο να το ψάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου