Προς το περιεχόμενο

Πώς το κάνει ο αλήτης ο John Mayer;


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι πίνεις και δεν μας δίνεις...; :)

 

Κάτι καλό μάλλον, συμφωνώ κι εγώ με Johnny. Σόρρυ για το οφ-τοπικ Ray αλλά όχι και αλήτης ο βουτηρομπεμπές.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε μου ωραία μιλάς αλλά έχεις χάσει το νόημα τελείως αν κάνεις κουβέντα για αλητεία σε θέμα με τον Mayer βάσει του τίτλου. Πλάκα έκανα και δεν ήθελα να σε προσβάλω.

Ξεκολα...ειμαι κυριλε το λεω καλα το ποιμα απο ολες τις αποψεις χωρις να σε θιγω ,μην με θιγεις το λοιπον και ξεκολα .Με ενοχλει αυτο και θα με ενοχλει παντα στο φορουμ.Μιλαω ωραια πιστευω.

  Δεν ειμαι κιθαριστας και δεν κρινω οπως εσυ.Τι να κανουμε τωρα δηλ.Δεν εχω την λογικη του κιθαριστα λοιπον .

Ειμαστε σε αλλη φαση ρε αδερφε .Και οτι και να πινω ενα ειναι το σιγουρο.ΑΝΤΕΧΩ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι καλό μάλλον, συμφωνώ κι εγώ με Johnny. Σόρρυ για το οφ-τοπικ Ray αλλά όχι και αλήτης ο βουτηρομπεμπές.. ;D

Αισθάνομαι σαν να ζω σε ένα παράλληλο σύμπαν.

Παραιτούμαι.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω παίζει παπάδες ο άνθρωπας, αλλά οι τέχνες δεν είναι πρωταθλητισμός δεξιοτεχνίας, στη τελική ας το πάρουμε απόφαση οι ηλεχτρικοί, πως οι της κλασσικής μπουθαρίστες, είναι χλμ μακριά κι ας μη τραγουδάνε  ;D

  Περί ορέξεως βέβαια του Ρέι, ναι σέβομαι το θαυμασμό του ως προς τον οργανοπαίχτη Γιόννη, ως εκεί όμως, μιας και δεν με αρέζει κανένα άσθμα του 

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια για ονομα... Ο Ray είπε κάτι αυθόρμητα , το οποίο είναι απόλυτα σωστό και κανετε κριτική στη λέξη <<αλητης>>.  Προσπάθησε στο σπίτι του να κάνει αυτό που κάνει ο Mayer , το βρήκε πολύ δύσκολο (δικαιολογημένα) και θέλησε να το μοιραστεί μαζί μας. Τίποτα παραπάνω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εγω απλα επικροτησα την αποψη του Νικου του ΣΦ και τιποτα παραπανω.Ουτε πηγα να Θιξω τον Μαγιερ ουτε το Ρει ουτε κανενα ,και ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ .Νταξει δεν μου αρεσει ο Μαγιερ  αλλα το πιο πιθανο ειναι οτι και μενα να ακουσει δεν θα του αρεσω .Αρα δεν τρεχει τιποτα.

  Η συζητηση ξεφυγε μαλον στην ατακα του Ρει.Τι πινεις και δεν μας δινεις.Εγω ουτε ασχημα μιλησα ουτε νοιαστηκα πως γεμιζει ο καθεις εδω μεσα την κεφαλα του νομιζω.

  Αλλα παλι ο Τζονι εκανε την τσαγανια ενω Ο ΣΦ ειπε το ιδιο πραμα νομιζω.Γι υτο λεω κιθαρισταραδες ξεκολατε και λιγο σιγα σιγα και καμια φορα να υποστηριζετε και το δικιο του αλλου και να μην χρειαζετε να κατεβαζω σεντονι για να πω οτι δεν ανεχομαι τετοιες απαντησεις απο κανεναν αγνωστο ποσο μαλον  οταν αυτος δεν ειναι ετοιμος να δεχτει μια δικη μου θεση που στην τελικη δεν θιγει κανεναν.

  Νομιζω τωρα τα πραγματα μπαινουν σε σειρα.Μην μου βγαζετε τον κακο Γιωργο παντα προσπαθω να πω τι γνωμη μου χωρις να θιγω αμεσα κανεναν.Αλλα στην τελικη σεβαστειτε οτι εχω γνωμη ,ειμαι ανθρωπος εχω ματια ,εχω αυτια κτλ οπως εγω με σας Κυριε Ρει κτλ.

Η πλακα ειναι οτι αυτο που σκεφτεται τωρα ο ρει και ο καθενας με αυτη την λογικη ειναι το ποσο μικροι και ποταποι ειμαστε εμεις που δεν βλεπουμε το μεγαλειο του Μαγιερ.Ειλικρινα λυπαμε ..Ρει μου εισαι συμπαθης οβεραλ αλλα εδω εκανες φαουλ φιλε.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός ο Mayer, έτυχε να τον δω και live φέτος,

ωραία pop τραγουδάκια, τον παρακολουθώ από τον πρώτο

του δίσκο.

Μία εποχή είχα φάει το ίδιο σκάλωμα με εσένα με το παρακάτω

 

 

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παιδιά το θέμα της συζήτησης δεν είναι η καλώς εννοούμενη "αλητεία" του Mayer.

(Με την ευκαιρία ο όρος δεν μου φάνηκε ποτέ κατάλληλος για να περιγράψει κάποιον που παίζει αντισυμβατικά και με attitude)

Το θέμα είναι το πόσο καλά κάνει ο Mayer αυτό που όλοι βλέπουμε ότι είναι πολύ δύσκολο.

Τώρα αν ο Mayer τα κοπανήσει τι πιστεύετε ότι θα κάνει?

Θα το αλητέψει ή θα το σακατέψει?  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αισθάνομαι σαν να ζω σε ένα παράλληλο σύμπαν.

Παραιτούμαι.

 

Ο Mayer σιγουρα δεν ειναι απο τους αγαπημενους μου κιθαριστες κ σιγουρα υπαρχουν πιο αλητες στο παιξιμο απο αυτον.

 

Αν ομως το παιξιμο του Mayer ακουγεται φλωρικο τοτε φαναζομαι πως ειναι τα δικα μας.....

ή αν καποιος προσβληθηκε,το δικο μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου