Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω να βρω τρόπο να δέχομαι πληρωμή με κάρτες στο εξω


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Λοιπόν,

 

Είναι ολίγον κουφό, αλλά μέχρι να έρθει το πρωί, να πάω στην τράπεζα να ρωτήσω... Λέω "δε κοιτάω και το νοιζ".

 

Τον Μάρτιο θα βρίσκομαι στο Λονδίνο σε διεθνή έκθεση για παρτιτούρες. Με περίπτερο. Και αφού θα πουλάω σκέφτομαι ότι θα έπρεπε να μπορώ να δέχομαι πληρωμές με πιστωτικές ή χρεωστικές κάρτες.

 

Έλα που όμως δε ξέρω πως σκατά γίνεται αυτό. Το Paypal Here που έχει card reader ΔΕΝ είναι διαθέσιμο στη χώρα μας και δε μπορώ να κάνω άλλο account (αφού το Paypal δέχεται μονο μία χώρα). Το Square το κατέβασα και ανάθεμα αν καταλαβαινω πως λειτουργεί.

 

Ψάχνω, δηλαδή, ένα μηχανάκι για πιστωτικές κάρτες, για περιορισμένη χρήση (αφού το θέλω για 2 μέρες μόνο), αν υπάρχει.

 

Καμμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμμιά ιδέα;

Ναι αλλά δεν ξέρω εάν προλαβαίνεις και εάν δεν λέω μπούρδες....έχεις μια ταμπλέτα (για το επίπεδό σου iPad... :D) όπου έχεις Paypal στο site σου. Τους δίνεις χέρι με χέρι τις παρτιτούρες (και γλυτώνουν και τα μεταφορικά) και έχεις πληρωθεί ήδη...Δεν ξέρω τι παίζει στην Αγγλία με τα (δικά μας) δελτία αποστολής...Μπορείς -ίσως- να τυπώνεις επιτόπου τη συναλλαγή Paypal σαν δελτίο αποστολής...εάν φας 10 χρόνια φυλακή για φοροδιαφυγή στην Αγγλία....ξέρω ένα καλό δικηγόρο-μουσικό εδώ στο ΝΟΙΖ :-*

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Θα έχω Laptop Και tablet Μαζί, οπότε αυτό είναι μια λύση (που φυσικά έχω paypal), αλλά παίρνει ώρα... Ψάχνω για κάτι πιο ωραίο και άμεσο. Δίνω την κάρτα μου (ως πελάτης), κάνει swipe και τελείωσε... Άντε και το Pin number...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεχε λίγο τι θα κάνεις.

 

Πρώτον, δεν ξέρω αν είναι νόμιμο να πουλάς απευθείας μέσα στην έκθεση (ρώτα τους) και δεύτερον τι ισχύει με τα φορολογικά όπως σου λέει και ο Μαραθώνας.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πρόσεχε λίγο τι θα κάνεις.

 

Πρώτον, δεν ξέρω αν είναι νόμιμο να πουλάς απευθείας μέσα στην έκθεση (ρώτα τους) και δεύτερον τι ισχύει με τα φορολογικά όπως σου λέει και ο Μαραθώνας.

Αυτά τα έχω τσεκάρει ήδη. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα απολύτως... ;)

 

Είναι "Trade Show" (που πουλάνε όλοι, νόμιμα) και θα κόβω κανονικές αποδείξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ειναι πολυ πιθανο να ξερουν αυτοι να σου πουν ακριβως πως να το κανεις, συνηθως ειναι εντελως οργανωμενοι στην αγγλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Όταν λες οτι θα κόβεις κανονικές αποδείξεις τι εννοείς ; Έχεις εταιρία ; Α.Φ.Μ. ; Αν ναι δες :

https://www.livepay.gr &

https://www.vivapayments.com

 

 

 

Panos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου