Προς το περιεχόμενο

Marshall guv'nor ,suhr riot κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επεσε στα χερια μου ενα Marshall guv'nor (korea) το οποιο το πηρα λογω οτι ακουγα αυτες τις μερες τον υποφαινομενο δισκο του gary moore .Το επαιξα διπλα σε ενα suhr riot  και σε ενα boss ds2 σε καταστασεις home alone σε σχετικα μεσσαια ενταση .Το προβλημα μου ειναι το εξης.Γενικα το στυλ μου ειναι καθαρα παιξιματα και θελω ενα dist για solo καταστασεις οπως πχ το χρησιμοποιουσε ο frusciante στους red hot .Strat + jtm45 2245 η υπολοιπη παρεα .Ο χαρακτηρας των guv nor & ds2 μου αρεσε περισσοτερο .Το riot εχει καλυτερο bass response .Θα κραταγα το gov'nur γιατι κατι μου βγαζει .Ολα αυτα ομως αλλαζουν οταν μπαινει στην μεση η μπαντα .Αυτη τη στιγμη η μπαντα μου ειναι σε παυση και δε μπορω να τα τσεκαρω .Σε μια προβα που χα παρει μαζι μου το ds2 ,ηταν πολυ thin .οποτε αν καποιος εχει μια γνωμη για τα αλλα δυο σε καταστασεις μπαντας ,οπως επισης καμια αλλη προταση θα ηθελα να τα ακουσω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το τσεκαρω ,αλλα φαινεται μεγαλο πραμα .Επισης drive δεν ειναι (μπορει να κανω λαθος );Εχοντας δοκιμασει πεταλια plexitone ,okko diablo κ.ά  ,τα κατατασσω στα overdrive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το τσεκαρω ,αλλα φαινεται μεγαλο πραμα .Επισης drive δεν ειναι (μπορει να κανω λαθος );Εχοντας δοκιμασει πεταλια plexitone ,okko diablo κ.ά  ,τα κατατασσω στα overdrive

 

Είναι σχετικά μεγάλο.

Τώρα πώς κάνεις την κατάταξη εσύ δεν έχει και πολλή σημασία. Ο ήχος έχει σημασία. Πήγαινε παίξε το χωρίς ιδεοληψίες.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα!

 

Γνωριζω την classic εκδοση του tonebone την οποια χρησιμοποιησα για ενα διαστημα μεσα στο σχημα μου αρκετα χρονια πριν (Η διαφορα του με το hot-brit που ειναι πανω ειναι η χροια τους Classic=αμερικανικος ηχος/ Hot brit= βρετανικη σχολη). Ειναι εξαιρετικα verstile, με πολλα voicings και οσον αφορα το gain του μπορεις να εχεις πολυ απο δαυτο αν το χρειαστεις. Λειτουργει και ως distortion. Εξαρταται απο τις ρυθμισεις σου.

 

Tο riot απο την αλλη ειναι επισης ενα κορυφαιο distortion-overdrive πεταλι. Η συμπεριφορα του μεσα στο συνολικο mix  ειναι εξαιρετικη (το δοκιμασα εκτεταμενα σε περιβαλλον μπαντας).

 

Απο το guvnor δεν εχω εμπειρια.

 

Τσεκαρε και τα mad professor.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου