Προς το περιεχόμενο

Διατάραξη Κοινής Ησυχίας


Blakkheim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αυτό το έριξα στη πλάκα και θύμωσε ο Οχτάπους.

 

Δεν θύμωσα, απλά μου κακοφάνηκε.

 

Να το πω κάπως διαφορετικά. Άπαξ και φτάσεις να σε νοιάζει το όριο στα decibel κάτι κάνεις λάθος.

 

Παρολ' αυτά όλοι ξέρουμε πως υπάρχουν και τα ψυχάκια που νυχθημερόν ψάχνουν να βρούν ευκαιρία να μαλώσουν (και δεν μιλάω μόνο για την μουσική). Όμως αυτές οι περιπτώσεις είναι αντικειμενικά λίγες, τόσο λίγες μάλιστα που δεν θα έπρεπε να μας απασχολούν.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να σας μάθω κι εγώ δύο λέξεις χρήσιμες: ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ - ΣΤΟΥΝΤΙΟ

 

Nαι.Ναι.Ναι,είχα ανοίξει θέμα για το συγκεκριμένο.Βρείτε μου ακουστικά που να μεταφέρουν κατά το δυνατόν αυτούσιο τον ήχο του εκάστοτε ενισχυτή...Τα βρήκα μόνος μου,δεν πειράζει.

Αλλά εγώ παίζω με modelling...Άιντε τώρα να πεις σε τύπο που θέλει να πιάσει τον πρώιμο ήχο του EVH με έναν cranked λαμπάτο Marshall(και ο οποίος τύπος δεν μπορεί να τραβηχτεί σε στούντιο) να βάλει ακουστικά.Δεν γίνεται κιόλας.

 

Φρίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άιντε τώρα να πεις σε τύπο που θέλει να πιάσει τον πρώιμο ήχο του EVH με έναν cranked λαμπάτο Marshall(και ο οποίος τύπος δεν μπορεί να τραβηχτεί σε στούντιο) να βάλει ακουστικά.Δεν γίνεται κιόλας.

 

Φρίκη.

 

τοτε του μενει η δευτερη επιλογη : STUDIO (θελει δε θελει να τραβηχτει)......δεν φταιει σε τιποτα ο υπολοιπος κοσμος που εσυ εχεις κολλησει σε ηχητικα στερεοτυπα του 1980... ;D

 

γιατι αν το παμε ετσι μπορει και ο γειτονας του να θελησει να.... τραβηχτει εκτος..εργοταξιου με το νεο του ΚΟΜΠΡΕΣΣΕΡ...... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θαφώθ.

 

Δεν γνωρίζω βέβαια εάν το παίξιμο του κομπρεσέρ μπορεί να θεωρηθεί χόμπι από τους επαγγελματίες ώστε να ασχολούνται και εκτός εργοταξίου.Ξέρεις,του στυλ "τι κλίμακα είναι το δικό σου" ή "τι απόκριση σου βγάζει στις μεσαίες" και τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω βέβαια εάν το παίξιμο του κομπρεσέρ μπορεί να θεωρηθεί χόμπι από τους επαγγελματίες ώστε να ασχολούνται και εκτός εργοταξίου.

Έχω βρεθεί όμως και σε πίστες motogp (τότε που ταν 125/250/500) και ξέρω πολλούς κάνγκουρες ιθαγενείς που δοκιμάζουν αγγόγυστα, αβίαστα και ανερυθρίαστα και προπαντός ατιμώρητα, τα ίδια επίπεδα θορύβου και αντοχής εκτός πίστας και εντός πόλης με το "χόμπι" τους.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βρεθεί όμως και σε πίστες motogp (τότε που ταν 125/250/500) και ξέρω πολλούς κάνγκουρες ιθαγενείς που δοκιμάζουν αγγόγυστα, αβίαστα και ανερυθρίαστα και προπαντός ατιμώρητα, τα ίδια επίπεδα θορύβου και αντοχής εκτός πίστας και εντός πόλης με το "χόμπι" τους.

 

Δεδομένου ότι στο ελλαδιστάν η αστυνόμευση της κυκλοφορίας και η τήρηση του ΚΟΚ είναι κοντά στο απόλυτο μηδέν, σε κάθε είδους και επικινδυνότητας παραβάσεις, δεν είναι περίεργο που συμβαίνει ό,τι περιγράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βρεθεί όμως και σε πίστες motogp (τότε που ταν 125/250/500) και ξέρω πολλούς κάνγκουρες ιθαγενείς που δοκιμάζουν αγγόγυστα, αβίαστα και ανερυθρίαστα και προπαντός ατιμώρητα, τα ίδια επίπεδα θορύβου και αντοχής εκτός πίστας και εντός πόλης με το "χόμπι" τους.

 

Η λέξη αυτή μαζί με τις "σωστή συμπεριφορά" πηγαίνουν όσο το σκόρδο με το παγωτό. Ίσως να είναι θέμα φυλής και μπορεί τελικά να τους ζητάμε πολλά. Υπάρχει λύση αλλά άντε να βρείς λεφτά για κάγκελα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει λύση αλλά άντε να βρείς λεφτά για κάγκελα.

 

Οι Κινεζοι  εχουν βρει καλυτερη

 

5091eb7c38ae6.preview-620.jpg

 

και την ΠΛΗΡΩΝΕΙ κι ολας η οικογενεια του....εκτελεσθεντος... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια άλλη λύση είναι να πιάσετε διαμέρισμα σε πολυκατοικία με συνταξιούχους.Ούτε ακούνε,ούτε θυμούντε...δοκιμασμένο! ;D

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου