Προς το περιεχόμενο

Marshall Jcm2000 DSL 401 Προβλημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επεσε στην κατοχη μου το εν λογω ενισχυτακι.Εξ αρχης δεν ειχε ΚΑΘΟΛΟΥ ενταση,ισα ισα που ακουγοταν.Ολα τα ποτενσιομετρα δουλευουν κανονικα.Aλλαξα ολες τις λαμπες με JJ.4 τελικες και 3 προενισχυτριες.Εχει αλλη μια που εχει και μεταλλικο καλυμα.Αυτη δεν την αλλαξα.Λετε να φταει αυτη για το προβλημα:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η αλλη πρεονισχυση κανει.

Αν ριξεις μια ματια στο νετ για προβληματα του συγκεκριμενου ενισχυτη, λενε οτι χαλαει συχνα η ανορθωση, πραγμα που μπορει -εν μερει- να δικαιολογησει την απωλεια εντασης.

Παντως και η ανορθωση να μην ειναι, σιγουρα ειναι θεμα τροφοδοσιας και οχι λυχνιων.

"If we don't succeed, we run the risk of failure."

- George W. Bush

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηταν ο πρωτος μου λαμπατος combo...στα περιπου 7 χρονια που τον ειχα, εβγαλε μια βλαβη στην τροφοδοσια

στην αρχη νομισα οτι ηταν οι λαμπες με αποτελεσμα να αλλαξω μονο τις τελικες,αλλα το προβλημα παρεμεινε...τελικα τον πηγα για service,τον φτιαξανε κ εκει ο τεχνικος μου ειπε ποιο ηταν τελικα το προβλημα..σε μενα εκει που επαιζα ξαφνικα επεφτε mute στον ηχο κ μετα ξανα επανερχοτανε σε καποια δευτερολεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου