Προς το περιεχόμενο

impro by me (comfortably numb)


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν αρκετο καιρο ειχα ηχογραφησει αυτο το κομματι χωρις να παιζω το κανονικο σολο.Πλεον εχει βγει και το κανονικο απλα θα ηθελα λιγο την γνωμη σας εαν αυτη η εκτελεση εχει καθολου ενδιαφερον ή ειναι τραγωδια εντελως........ ::)....ριξτε ελευθερα ειναι one take και πραγματικα υπαρχουν και λαθη κλπ ...απλα θα ηθελα να ξερω εσας πως σας ακουγεται?

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=qCbM7dvdGSg

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγώ πραγματικά γούσταρα !!

και βλέπω και πως το γουστάρεις ..

 

πολλά bravo από μένα :)

 

α!  και πολύ πολύ ωραίος ήχος  ;)

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πραγματικά γούσταρα !!

και βλέπω και πως το γουστάρεις ..

 

πολλά bravo από μένα :)

 

α!  και πολύ πολύ ωραίος ήχος  ;)

 

 

φιλε μου σε ευχαριστω πολυ...κοιτα ειλικρινα και μενα σε μερικα σημεια μου αρεσει πιστευω εχει καποια καλα μερη....(χωρις να σημαινει οτι δεν υπαρχουν και κακα).Απλα δεν ξερω και στους αλλους πως φαινεται και γενικοτερα περιμενω λιγο κραξιμο μια και το original solo ειναι πραγματικα αριστουργημα.Αλλα απο την αλλη να επαιζα το ιδιο δεν θα ειχε ιδιατερο νοημα μια και αυτο το σολο ειναι χιλιοπαιγμενο............

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Ignantie έχεις αρκετές διαφοροποιήσεις από το original! Σε αρκετές φράσεις παίζεις διαφορετικά πράγματα και τονίζεις διαφορετικά. Το θέμα λοιπόν ποιο είναι? Άν μου άρεσε αυτό που άκουσα ή αν είναι πιστό?  ;D ;D

 

Μου άρεσε, λοιπόν αυτό που άκουσα αλλά θεωρώ ότι πιστό δεν είναι σε πολλά σημεία! Ξέρω πως παίζεις και την έχεις την τεχνική που χρειάζεται το συγκεκριμένο. Ίσως πρέπει να ακούσεις προσεκτικά όμως κάποιες χαρακτηριστικές στιγμές του κομματιού..

 

Και στο video του Jeff Beck που είχες ανεβάσει (το οποίο μου άρεσε πολύ), από ένα σημείο και μετά, είχες βάλει κυρίως δικές σου ιδέες. Εκεί όμως το επέτρεπε το τραγούδι. Στο Comfortably.. όμως, κάθε νοτούλα δεν έχει μπει τυχαία στο orιginal.   ;) ;)

 

Φυσικά πάντως, δεν πρόκειται για τραγωδία  και έχει ενδιαφέρον..  Απλά, προσωπικά,  στο συγκεκριμένο σόλο δεν μου αρέσουν οι διαφοροποιήσεις.

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα καλά ρε παιδιά, γιατί το αλλάζετε το σολο?

 

αυτό το σολο μπορει να διαφοροποιηθεί μονο με το συναίσθημα και σιγουρα θα ειναι αρκετή η διαφορά αυτή.

 

ωραίος!!! keep on Rockin

 

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Ignantie έχεις αρκετές διαφοροποιήσεις από το original! Σε αρκετές φράσεις παίζεις διαφορετικά πράγματα και τονίζεις διαφορετικά. Το θέμα λοιπόν ποιο είναι? Άν μου άρεσε αυτό που άκουσα ή αν είναι πιστό?  ;D ;D

 

Μου άρεσε, λοιπόν αυτό που άκουσα αλλά θεωρώ ότι πιστό δεν είναι σε πολλά σημεία! Ξέρω πως παίζεις και την έχεις την τεχνική που χρειάζεται το συγκεκριμένο. Ίσως πρέπει να ακούσεις προσεκτικά όμως κάποιες χαρακτηριστικές στιγμές του κομματιού..

 

 

 

Φυσικά πάντως, δεν πρόκειται για τραγωδία  και έχει ενδιαφέρον..  Απλά, προσωπικά,  στο συγκεκριμένο σόλο δεν μου αρέσουν οι διαφοροποιήσεις.

 

 

 

Συντροφε ΔΗΜΗΤΡΗ εχεις δικιο οτι ειναι αλλαγμενο εξ'αλλου το ανεφερα απο την αρχη.......το κανονικο σολο το παιζω βεβαια δεν λεω με πσιτοτητα 100% αλλα προσεγγιζω πολυ.Το θεμα ειναι στην συγκεκριμενη περιπτωση ηθελα να γραψω κατι που να ειναι δικο μου,κατι που να ειναι ΑΝΤΩΝΗΣ και στο παιξιμο και στο feeling οσο μπορει να μπορω να περασω βεβαια.Ετσι ειμαι βεβαιαος οτι καποιους θα τους παραξενεψει μια και το original σολο οπως προειπα και στο αρχικο ποστ ειναι αριστουργημα.Το θεμα μου ομως ητανε εξαρχης να μην γραψω το ιδιο....δεν ηθελα γιατι το κομματια ειναι χιλιοπαιγμενο στην original μορφη του.Ηθελα να βαλω δικα μου πραγματα κρατωντας μια βασικη μελωδια και να δω και σε μενα αλλα και στα υπολοιπα παιδια εδω μεσα πως θα ακουστει.Ηθελα να δω αυτα που παιζω λενε τιποτα σαν μελωδιες ,λεει κατι σαν σολο ή ειναι μια αποτυχημενη προσπαθεια?Εννοειται οτι συνθετικα ειναι πολυ ανωτερο το original απλα ειπα να παιξω τα δικουλακια μου και να δω τι μπορω να κανω και πως ακουγεται το αποτελεσμα......δεν προσπαθω να πω σε καμια περιπτωση οτι ειναι καλυτερο σολο απο το αυθεντικο απλα μια αλλη προσεγγιση. ;)

 

 

 

p.s Το θεμα για να καταληξω δεν ειναι εαν το απεδωσα πιστα ,δεν ειχα τετοια προθεση και φυσικα δεν ειναι ΠΙΣΤΑ παιγμενο καμια σχεση ,η προθεση μου ειναι εαν αυτο το συγκεκριμενο σολο το δικο μου ειναι καλο.Εαν μπορει να σταθει καθολου. ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερο παίξιμο και ωραίες ιδέες!

 

εμένα μ'αρεσει που το άλλαξες το σόλο, στο κατω κάτω τι νόημα έχει να ακουσουμε τον IGNANTIO να παιζει το σόλο του comfortably numb, οταν υπάρχει και ο ...GILMOUR και απο κανονική ηχογράφηση?

 

εγω τουλάχιστον δε το είδα το βιντεο για να βεβαιωθω οτι μπορεί να παίξει ακριβώς το σόλο, αλλά για να ακουσω την δική του άποψη πάνω στο σόλο (εντάξει, και για να πάρω μάτι το τεκνό;D;D)

 

φοβερές ιδέες και πάιξιμο! ο ηχος ήταν λίγο ψηφιακουρα ρε παιδι μου, δε πιστεύω να παιζεις με πεταλιερες και παιχνιδακια?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν μπορώ να πω ότι τη καταβρήκα, αλλά γιατί να μην υπάρχει κι' άλλη προσέγγιση στο επί του λόγου σόλο. Δηλ οι παραπάνω δεν βγάζουν κάτι τι?

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου