Προς το περιεχόμενο

Cubase 8 Pro (Αγορά / Αναβάθμιση)


Experimental

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Είμαι στο ψάξιμο λίγο καιρό τώρα για το πως θα καταφέρω να αγοράσω το cubase 8 pro όσο το δυνατόν φθηνότερα γίνεται.

 

Ο λόγος που θέλω να το αγοράσω είναι καθαρα η 64bit έκδοση για τον λόγο ότι χρειάζομαι την extra επεξεργαστική δύναμη. Mε 4gb στα 32bit δεν γίνεται άλλο πια.

 

Σαν πρώτη λύση φυσικά υπάρχει η educational έκδοση.

Έμαθα τι ακριβώς χρειάζεται, έψαξα να βρω κάποιον να το πάρει για μένα αλλά τζίφος. :'(

 

Κάπου εδω φτάνω στο εξής σημείο.

Η να το αγοράσω στα 500 ευρώ πράγμα που είναι το πιο εύκολο φυσικά και μια καλή εναλλακτική να βρω σε αγγελία κάποιο παλαιότερο και να το αναβαθμίσω.

 

Εδώ έρχονται οι εξής ερωτήσεις που χρειάζομαι την γνώμη και την βοήθεια σας!

 

Αγοράζωντας το cubase 7.5 η παλαιότερο απο κάποιον που το πουλάει σε αγγελία ειναι ρiψοκίνδυνο η απο την στιγμή που το πάρω μαζί με το usb stick απλά προχωράω σε αναβάθμιση μέσα απο το site της steinberg?

 

Λογικά απο τον προηγούμενο κάτοχο υπάρχουν προσωπικά του στοιχεία στο stick και πόσο μάλλον αν το έχει αναβαθμίσει και ο ίδιος απο μια προγενέστερη έκδοση.

 

Επίσης οι αναβαθμίσεις μιας έκδοσης μπορούν να γίνει όσες φορές αυτο κριθεί αναγκαίο?

Δηλαδή αν κάποιος εχει κάνει ήδη 2-3 αναβαθμίσεις θα μπορέσει να κάνει άλλες τόσες μελλοντικά?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποια version αγοράσεις μεταχειρισμένη ο χρήστης που την έχει πρέπει να διαγράψει το registration του στο mysteinberg και να στην πουλήσει και από εκεί και πέρα εσύ την αγοράζεις σαν unregistered και μπορείς να την αναβαθμίσεις αλλά δεν είναι δωρεάν! πχ αυτή τι στιγμή από το 7.5 στο 8 κοστίζει 100 ευρώ, από το 6 στο 8, 200 ευρώ, από το 4/5 300 ευρώ κτλ...

 

Επίσης πρόσεχε γιατί τα educational license δεν μεταβιβάζονται.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποια version αγοράσεις μεταχειρισμένη ο χρήστης που την έχει πρέπει να διαγράψει το registration του στο mysteinberg και να στην πουλήσει και από εκεί και πέρα εσύ την αγοράζεις σαν unregistered και μπορείς να την αναβαθμίσεις αλλά δεν είναι δωρεάν! πχ αυτή τι στιγμή από το 7.5 στο 8 κοστίζει 100 ευρώ, από το 6 στο 8, 200 ευρώ, από το 4/5 300 ευρώ κτλ...

 

Επίσης πρόσεχε γιατί τα educational license δεν μεταβιβάζονται.

 

 

 

Ευχαριστω fleamail :)

 

Με τους τρόπους που ανέφερες και είχα δει και εγω μου έρχεται αρκετά κοντά στην educational χωρίς όμως να είναι edu ;D

Κερδίζω με αυτό τον τρόπο γύρω στα 100 ευρώ!

 

Αν το κάνω όμως εγώ registration η steinberg δν θα δει με κάποιο τρόπο οτι η άδεια που δηλώνω ήταν δηλωμένη πριν σε διαφορετικά στοιχεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα από την στιγμή που έγινε un register.

 

Το μόνο που δεν μεταβιβάζεται όπως σου είπα είναι τα educational versions και οι παλιότερες εκδόσεις από τη στιγμή που έγινε upgrade, πχ εγώ να κάνω upgrade από το 7 στο 8 και να σου πουλήσω το 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου