Προς το περιεχόμενο

50W sto 5....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι πολύ πιο υγιεινό για τα αυτιά μας και για τα αγγεία μας να έχουμε ένα αξιοπρεπή τρανζιστοράτο ήχο σε μέτρια ένταση' date=' από ένα θεϊκό τσιτωμένο λάμπάτο ήχο.[/quote']

 

φιλε wasted αν και γενικα εχω προσεξει οτι εχουμε πολλες κοινες αποψεις,δεν φανταζεσαι ποσο διαφωνω σε αυτο... :)

ο λαμπατος δεν παιζει καλα μονο τσιτωμενος αλλα και σε χαμηλες εντασεις...

και σε χαμηλες ακομα παιζει πολυ καλυτερα απο ενα τρανζιστορ.μετα αυτο που ακουμε ειναι θεμα αυτιου και πως αντιλαμβανεται ο καθενας τον ηχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από δω

Βασικά το ότι είναι τρανζίστορ και μόνο

 

Αλλά μη δίνεις σημασία' date=' μπορεί να το πιάνω εγώ λάθος :? :lol:[/quote']

 

Αυτο το έγραψα με το σκεπτικό ότι τους τρανζιστοράτους δεν τους σώζουν τα μεγάφωνα.

 

Επίσης ο Takis έχει δίκιο.Πιο smooth και ζεστός ακούγεται ο ήχος και στο 2 ακόμη.Και φυσικά όσο δίνεις τόσο κερδίζεις αντίθετα με τα τρανζίστορ.Εγώ ας πούμε που χρειάζομαι ένταση για τον ήχο μου δεν μου κάνει το τρανζίστορ :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει τελικά ο κανόνας ότι για ανεβάζοντας την ένταση ενός λαμπάτου, αυξάνεται παράλληλα η ποιότητα του ήχου του.;

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει τελικά ο κανόνας ότι για ανεβάζοντας την ένταση ενός λαμπάτου' date=' αυξάνεται παράλληλα η ποιότητα του ήχου του.;[/quote']

 

Στον δικό μου τουλάχιστον ναι.Όπως επίσης και σε όσους έχω παίξει.Για ακούσω ήχο με τα όλα του master και volume απο 2 και πάνω :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Janick, δυστυχώς δε μπορώ να σε παρακολουθήσω. :?

 

Λέει ο Abraxas;

Η μαύρη αλήθεια είναι ότι οι τρανζιστοράτοι ενισχυτές έρχονται με ΑΘΛΙΑ ηχεία και ακόμα πιο άθλια μεγάφωνα. Δοκίμασε να ακούσεις τον ενισχυτή σου συνδέοντας μια εξωτερική ΚΑΛΗ καμπίνα και θα εκπλαγείς.

 

 

Λές μετά:

 

Δεν έγραψα πουθενά οτι διαφωνώ

 

Και στο τέλος:

 

Αυτο το έγραψα με το σκεπτικό ότι τους τρανζιστοράτους δεν τους σώζουν τα μεγάφωνα.

 

Εμ αϊ μισινγκ σαμθινγκ;

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει τελικά ο κανόνας ότι για ανεβάζοντας την ένταση ενός λαμπάτου' date=' αυξάνεται παράλληλα η ποιότητα του ήχου του.;[/quote']

 

οχι :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Janick' date=' δυστυχώς δε μπορώ να σε παρακολουθήσω. :?

 

Λέει ο Abraxas;

Η μαύρη αλήθεια είναι ότι οι τρανζιστοράτοι ενισχυτές έρχονται με ΑΘΛΙΑ ηχεία και ακόμα πιο άθλια μεγάφωνα. Δοκίμασε να ακούσεις τον ενισχυτή σου συνδέοντας μια εξωτερική ΚΑΛΗ καμπίνα και θα εκπλαγείς.

 

 

Λές μετά:

 

Δεν έγραψα πουθενά οτι διαφωνώ

 

Και στο τέλος:

 

Αυτο το έγραψα με το σκεπτικό ότι τους τρανζιστοράτους δεν τους σώζουν τα μεγάφωνα.

 

Εμ αϊ μισινγκ σαμθινγκ;

 

Το οτι τους τρανζιστοράτους δεν τους σώζουν τα μεγάφωνα σημαίνει ότι αν βάλεις καλό μεγάφωνο δεν καλυτερεύει ο ήχος;;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει τελικά ο κανόνας ότι για ανεβάζοντας την ένταση ενός λαμπάτου' date=' αυξάνεται παράλληλα η ποιότητα του ήχου του.;[/quote']

 

οχι :wink:

 

Απο τι εξαρτάται αυτό όμως;;Δεδομένου πάντα ότι έχουμε καλά μεγάφωνα.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις,ενας καλος ενισχυτης ακουγεται καλα και χαμηλα αλλα και δυνατα.... :wink:

 

ενας κακος ενισχυτης ακουγεται κακα και χαμηλα αλλα και δυνατα...

 

δεν εχει καμμια σχεση η ποιοτητα με την ενταση.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου