Προς το περιεχόμενο

the prophet και the loner Gary Moore


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Loner not bad, ΑΛΛΑ έχεις πολύ βάθος και βιάζεσαι.

Επίσης ακούγεται πολύ μουντός ο ήχος - ίσως λόγω βάθους - και σου λείπουν καλά, βαθιά βιμπράτα. Το δικό σου φαίνεται λίγο επιφανειακό.

Έχεις αλλάξει ταχύτητα στο μπακιτράκι; Κάνει κάτι γαργάρες. Αν ναι, γιατί;

 

Το άλλο δεν το άκουσα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Billy, παρ'όλα τα likes(ξέρεις εσύ ;) :)) θα είμαι υπέρ το δέον αυστηρός(ποιός είσαι ρε cigaret....! :P).  Στο prophet ήσουν ξεκούρδιστος και είναι κρίμα γιατί κατά τ'άλλα μια χαρά το ερμήνευσες. Στο delay να "προγραματίζεις" το tap tempo με την ταχύτητα του track γιατί εδώ οι επαναλήψεις ήταν έξω, χρόνος και bends χρειάζονται περεταίρω βελτίωση, το βιμπράτο σου βελτιωμένο. Στό loner τώρα, ήσουν καλύτερος, βελτιωμένος από παλαιότερα,  αλλά η κιθάρα ήταν πολύ πίσω σε ένταση (έστηνα αυτί για να καταλάβω τι παίζεις) και με περισσότερα γκάζια απ' ότι χρειαζόταν! Απ' ότι μπόρεσα να ακούσω, πάντως, μια χαρά! :) Μπράβο για την προσπάθειά σου και την επιμονή-υπομονή πάνω στο όργανο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή προσπαθεια, μπράβο! Ο μακαρίτης ήταν καλύτερος βέβαια, αλλά μου άρεσε πολύ η προσπάθειά σου . Ήταν λίγο ψεύτικος (ψηφιακός ) ο ήχος της κιθάρας . Δεν ξέρω με τι ηχογράφησες , αλλά έτσι το ακουσα στα ακουστικά του PC. Like από μένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με Ρευ και Σιγαρεττο σε αυτα που ειπαν.

Στο loner θελει δουλιτσα το βιμπρατο και στο prophet το ντιλευ θελει αλλο προγραμματισμο

για να "κατσει"σωστα,νομιζω κι απ'αυτο μονο το παιξιμο θα δειξει πιο πολυ.

Ομως πρωτα απ'ολα γουσταρω που γουσταρεις Moore και δευτερο

καθε φορα που βαζεις κατι,η διαφορα στο παιξιμο απο τα προηγουμενα ειναι εμφανης,προς το καλυτερο.

Πολυ πιο σταθερος και με καλυτερη αισθηση του χρονου και περισσοτερα σωστα σηκωματα.

Θελει δουλεια αλλα βγαινει και η δουλεια που κανεις,αξιζει πιστευω τον κοπο.

Στο τελος τελος διαλεγεις δυσκολα σε αποδοση κομματια αλλα ετσι πρεπει.

Μπραβο Μπιλ και να βαρας!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη, εμένα προσωπικά μου αρέσει που ανεβάζεις συνεχώς τον πήχη.

Το κομμάτι που διάλεξες ειναι πολυ ´´τεχνικό´´, αλλα ο μοναδικός τρόπος για να πας μπροστά, ειναι να μελετάς όλο και πιο δύσκολα κομμάτια και τις τεχνικές τους ξεχωριστά.

Μπραβο.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ειμαι νύχτα σήμερα και κοιμόμουν.... Ευχαριστώ για τον κόπο σας και αυτός είναι ο σκοπός να με κρίνεται για γίνω καλύτερος και αυτό θα κάνω. Όλες οι επισήμανσης είναι ολόσωστες και Φώτη πολύ καλά τα λες ..τα λαικ είναι γιατί πραγματικά μου αρέσουν τα κομμάτια (θέλω να σου μοιάσω) ;D.Μου αρέσει ο Gary όπως μου αρέσει οι rock γενικά και στα κομμάτια που παίζω πάντα κάτι δεν μου πάει κάλα....κάτι που είμαι πολύ κοντά να το βρω.Ευχαριστώ πολύ που με βοηθάτε σε αυτό  :)εξάλλου για αυτό τα βάζω στο νοιζ ανά διαστήματα αυτό με βοηθά γιατί παίζω μόνος και δεν έχω κριτή.Καληνύχτα σας ... :) :) :D

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχεις αλλάξει ταχύτητα στο μπακιτράκι; Κάνει κάτι γαργάρες. Αν ναι, γιατί;

 

Το άλλο δεν το άκουσα.

Γράφω με το ableton 9 lite και πολύ καλά λες μου το κάνει αρκετά συχνά ενώ έχω δυνατό υπολογιστή και δεν καταλαβαίνω γιατί.... Φαντάσου ότι πολλές φορές ξανά ανοίγω και ξανά ανοίγω μέχρι να κάτσει...σωστά η  ταχύτητα ..

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με Ρευ και Σιγαρεττο σε αυτα που ειπαν.

Στο loner θελει δουλιτσα το βιμπρατο και στο prophet το ντιλευ θελει αλλο προγραμματισμο

για να "κατσει"σωστα,νομιζω κι απ'αυτο μονο το παιξιμο θα δειξει πιο πολυ.

Ομως πρωτα απ'ολα γουσταρω που γουσταρεις Moore και δευτερο

καθε φορα που βαζεις κατι,η διαφορα στο παιξιμο απο τα προηγουμενα ειναι εμφανης,προς το καλυτερο.

Πολυ πιο σταθερος

 

 

Μια συναυλία που είχε κάνει ο Gary με το the loner ήταν η αιτία να αγοράσω 5  κιθάρες 3 ενισχυτές και αμέτρητες ώρες να μάθω από το τίποτα να παίζω.Του έχω μεγάλη αδυναμία ....φαντάσου ότι 3 τραγούδια που έχω ιδιαίτερη αδυναμία τα άκουγα κάθε μέρα όλη μέρα μόνο αυτά επί μήνες και δεν λέω παπαριες είμαι 43 δεν ειμαι κανένας πιτσιρικάς. Η αλήθεια είναι ότι κάτι σχόλια σαν το δικό σου είναι σαν να ..πληρώνομαι για τον κόπο μου για αυτό σε ευχαριστώ ιδιαίτερα. Αυτό όπως και οι επισήμανσής των φίλων μου παραπάνω    είναι ..καύσιμο για να φουλαρω

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου