Προς το περιεχόμενο

Όλες οι κιθάρες με amplitube αλλά...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παρακάτω κομμάτι είναι work in progress καθώς θέλει επεμβάσεις/επανηχογραφήσεις σε διάφορα σημεία. Το ηχογράφησα ώρα που δεν υπήρχε περίπτωση να ανοίξω ενισχυτή οπότε αποφάσισα να χρησιμοποιήσω αποκλειστικά amplitube για τις κιθάρες. Το πρόβλημά μου είναι ότι σε σημεία που ακούγονται δύο κιθάρες μαζί, υπάρχει αυτός ο ενοχλητικός high pitched υπόκοφος θόρυβος ο οποίος δεν ξέρω πού οφείλεται. Κάποια ειδικότερα αυτιά μπορούν να καταλάβουν τι γίνεται σε αυτά τα σημεία; Ειδικά στα σόλο από 2:20 μέχρι και το τέλος.

 

 

 

  • Like 1

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σπύρο δυστυχώς δε μπορώ να βοηθήσω παρά το γεγονός ότι χρησιμοποιώ κι εγώ Amplitube καμιά φορά, αλλά έγραψα για να σου πω ότι το τραγούδι είναι φανταστικό. 

 

Αν έχεις DI tracks μπορείς να μου τα στείλεις αν θες και να τα περάσω από άλλα plugins, για να αποκλείσουμε τουλάχιστον ότι είναι θέμα του Amplitube. 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 minutes ago, BillTrantos said:

Σπύρο δυστυχώς δε μπορώ να βοηθήσω παρά το γεγονός ότι χρησιμοποιώ κι εγώ Amplitube καμιά φορά, αλλά έγραψα για να σου πω ότι το τραγούδι είναι φανταστικό. 

 

Αν έχεις DI tracks μπορείς να μου τα στείλεις αν θες και να τα περάσω από άλλα plugins, για να αποκλείσουμε τουλάχιστον ότι είναι θέμα του Amplitube. 

 

Ευχαριστώ Βασίλη. Αποφάσισα να το ξαναγράψω όλο από την αρχή γιατί εκτός των άλλων είναι και τα μέτρα ό,τι να 'ναι οπότε θα θα βάλω κανονικές κιθάρες. Το έκανα και λίγο σαν πείραμα να δω πώς θα βγει. Αν αποφασίσω να ξαναγράψω με amplitube και συναντήσω το ίδιο πρόβλημα, θα σου πω.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου