Προς το περιεχόμενο

Uli Behringer announces major corporate acquisition


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι δεν εγιναν οι midas πιο προσιτες με την εξαγορα,απλα αρχισαν να βγαζουν και καποιες φτηνοκονσολες (σε ολα τους) που δεν υπηρχε ποτε περιπτωση να βγαλουν πριν.

Το να παρει ο καταναλωτης φθηνα μια midas που δεν ειναι και δεν ακουγεται σαν midas,ενα turbosound που δεν ακουγεται σαν turbosound και εναν lab gruppen που δεν παιζει σαν lab προσωπικα δεν το βλεπω σαν θετικο.

Μιλας σαν να εχεις δουλεψει για χρονια πανω σε Midas κονσολες. Μπορεις να μας εξηγησεις γιατι η Μ32 δεν ειναι Midas και γιατι δεν ακουγεται σαν Midas? Καταρχην, ακομα κι ενα...τασακι να κατασκευασει η Midas, βαζοντας πανω του το ονομα της γινεται αυτοματως ενα Midas προϊον.

 

Το οτι αλλαζει το ιδιοκτησιακο καθεστως δεν λεει κατι, οπως και το οτι η Μ32 κοστιζει 5000€ δεν σημαινει οτι δεν ακουγεται σαν Midas. Δηλαδη απο τι τιμη και πανω μια κονσολα ακουγεται σαν Midas? Και με ποια αλλη ακριβοτερη Midas εχει συγκριθει η Μ32 και βγηκε το συμπερασμα οτι δεν ακουγεται σαν Midas?

Και τελος παντων, πως ακουγεται μια Midas?

 

Btw, εσυ θα αγοραζες ποτε μια Χ32?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η κακη ποιοτητα της Behringer ειναι κατι που σχεδον ολοι οσοι αγοραζουν προιοντα της το γνωριζουν οποτε προβλημα τους  :) Επισης εχω φιλο που δουλευει στη MIDAS και μου εχει πει τα της ποιοτητας πριν και μετα τη Behringer "εποχη".

 

Για μενα το θεμα ειναι περισσοτερο ηθικο. Ειναι γνωστο πως η Behringer κλεβει και αντιγραφει προιοντα απο αλλες εταιρειες και αυτος ειναι ακομα ενας λογος που δε θα δει δραχμη απο εμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κακη ποιοτητα της Behringer ειναι κατι που σχεδον ολοι οσοι αγοραζουν προιοντα της το γνωριζουν οποτε προβλημα τους  :)

Δηλαδη τοσα εκατομμυρια πελατων της ξερουν οτι αγοραζουν κακης ποιοτητας προϊοντα αλλα συνεχιζουν γιατι προφανως ειναι ηλιθιοι? Εσυ εχεις δουλεψει ποτε πανω σε καποιο Behringer προϊον? Ή απλα μεταφερεις κι εσυ την γνωμη "ειδικων" των διαφορων φορουμ, οι οποιοι δεν εχουν αγορασει ποτε τους Behringer?

 

Προσωπικα εχω αγορασει αρκετες Behringer κονσολες ολα αυτα τα χρονια, και ποτε μα ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα. Την τελευταια δε κονσολα που ειχα, την UFX1604, το μετανιωσα που την πουλησα. Το "η κακη ποιοτητα της Behringer ειναι κατι που σχεδον ολοι οσοι αγοραζουν προιοντα της το γνωριζουν" δεν ισχυει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι υπάρχουν εταιρίες που χρεώνουν το όνομά τους περισσότερο απ' το προιόν τους είναι βέβαιο. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν και εταιρίες που στην προσπάθειά τους να ρίξουν τις τιμές κάνουν πολλούς συμβιβασμούς στην ποιότητα. Είναι η Behringer στην δεύτερη κατηγορία; Δεν ξέρω. Ευτυχώς όμως για τα περισσότερα προιόντα της υπάρχουν κι ένα σωρό άλλα που δεν τα φτιάχνουν εταιρίες της πρώτης κατηγορίας. Οπότε στο ερώτημα φθηνό ή ακριβό απαντώ κάπου στην μέση.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τοσα εκατομμυρια πελατων της ξερουν οτι αγοραζουν κακης ποιοτητας προϊοντα αλλα συνεχιζουν γιατι προφανως ειναι ηλιθιοι?

Δεν ειναι θεμα ηλιθιοτητας. Ειναι θεμα budget ή αγνοιας (μερικες φορες και τα δυο μαζι).

 

Εσυ εχεις δουλεψει ποτε πανω σε καποιο Behringer προϊον?

Δυστυχως ναι, αναγκαστηκα  :)

 

Προσωπικα εχω αγορασει αρκετες Behringer κονσολες ολα αυτα τα χρονια, και ποτε μα ποτε δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.

Δεν ειναι μονο θεμα ποιοτητας. Ειναι και θεμα ηχου. Δε ξερω τι εμπειρια και μετρο συγκρισης εχεις με αλλες κονσολες αλλα προσωπικα τις βρισκω (ηχητικα) απο τις χειροτερες που εχω δουλεψει.

 

Τελος, δεν εχω ορεξη να ανοιξω τετοια συζητηση, οποιος θελει να παρει behringer, μαγκια του, πολυ καλα θα κανει, δε μου πεφτει λογος.  :)

 

Οπως ειπα για μενα το σημαντικoτερο προβλημα που εχω με αυτη την εταιρεια ειναι ηθικο.

 

Τωρα για να ειμαι ειλικρινης εχω και εγω ενα προιον της behringer που ειχα παρει μεταχειρισμενο  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλας σαν να εχεις δουλεψει για χρονια πανω σε Midas κονσολες. Μπορεις να μας εξηγησεις γιατι η Μ32 δεν ειναι Midas και γιατι δεν ακουγεται σαν Midas? Καταρχην, ακομα κι ενα...τασακι να κατασκευασει η Midas, βαζοντας πανω του το ονομα της γινεται αυτοματως ενα Midas προϊον.

 

Το οτι αλλαζει το ιδιοκτησιακο καθεστως δεν λεει κατι, οπως και το οτι η Μ32 κοστιζει 5000€ δεν σημαινει οτι δεν ακουγεται σαν Midas. Δηλαδη απο τι τιμη και πανω μια κονσολα ακουγεται σαν Midas? Και με ποια αλλη ακριβοτερη Midas εχει συγκριθει η Μ32 και βγηκε το συμπερασμα οτι δεν ακουγεται σαν Midas?

Και τελος παντων, πως ακουγεται μια Midas?

 

Btw, εσυ θα αγοραζες ποτε μια Χ32?

 

-Ναι,η αληθεια ειναι οτι δουλεψα και δουλευω αρκετα με τη συγκεκριμενη εταιρια.

-Η pro2,ακομη και η pro1 ακουγονται οπως πρεπει.

- Δεν θα αγοραζα x32,τη δουλεψα,παιζει καλυτερα απο τις ανταγωνιστικες εως διπλα λεφτα,αλλα θα επαιρνα κατι σε παραπανω level (και για την αντοχη στο χρονο,απειρα προβληματα αναφερθηκαν απο ιδιοκτητες x32 που δουλευουν πανω απο χρονο στα faders,δεν θυμαμαι να ακουσα κανενα για yamaha πχ/με υπερδιπλασιες ωρες λειτουργιας) Για να αγορασω κατι παιζει και αυτο μεγαλο ρολο.

 

Οσο πιο συνοπτικα μπορουσα τα ειπα,απο κει και περα καλα κανουν οι ανθρωποι τις μπιζνες τους,γεροι να ειναι να κονομανε εις αει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παπαριες...

Αν δεν λέει Moog δεν λέει...

Χίλιες epiphone δεν κανουν μια Gibson...

60 εκατομμύρια μελετηροι Γερμανοί εναν Έλληνα εν τη αγνοία του...

Όλοι εσείς που έχετε tc ετοιμαστείτε να χάσετε την μεταπωλητική τους αξία (if any)...

"Just for the variety, you understand"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα αγοραζα x32,τη δουλεψα,παιζει καλυτερα απο τις ανταγωνιστικες εως διπλα λεφτα,αλλα θα επαιρνα κατι σε παραπανω level

Ας μεινουμε εδω λοιπον, που ειναι και η ουσια. Οσο για το "ηθικο" του θεματος, που λεει και ο Warpie, ας σκεφτουμε λιγο καλυτερα γιατι ενα Χ προϊον των 3000€ ειναι εφαμιλλο ή και καλυτερο απο καποιο αλλο που κοστιζει τα διπλασια/τριπλασια λεφτα. Μην εχεις καμια αμφιβολια οτι η Χ32, φτιαγμενη με τις ιδιες προδιαγραφες στο ιδιο εργοστασιο, θα κοστιζε κανα δεκαρι χιλιαρικα αν εγραφε πανω σκετο Midas και οχι Behringer/Midas.

 

Παπαριες...

Αν δεν λέει Moog δεν λέει...

tomato.giftomato.giftomato.giftomato.giftomato.giftomato.giftomato.giftomato.gif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

-Η pro2,ακομη και η pro1 ακουγονται οπως πρεπει.

 

δηλαδή ΠΩΣ πρέπει και σε σχέση με ποια references?...

 

 

- Δεν θα αγοραζα x32,τη δουλεψα,παιζει καλυτερα απο τις ανταγωνιστικες εως διπλα λεφτα,αλλα θα επαιρνα κατι σε παραπανω level

 

δηλαδή σε κάποιον που δεν έχει όπως εσύ τα διπλάσια, θα την πρότεινες?

 

ΥΓ. καλοπροαίρετα (ειλικρινά) ρωτάω γιατί μας διαβάζουν και νέα παιδιά σαν τον Samy και μπορεί να αποπροσανατολιστούν από "δημιουργικές ασάφειες"...  ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι εσείς που έχετε tc ετοιμαστείτε να χάσετε την μεταπωλητική τους αξία (if any)...

 

Ακριβώς το αντίθετο φίλε μου. Σκέψου ότι τα τωρινά τουλάχιστον TC (πριν Behringer εποχή) είναι άψογα σε ποιότητα. Αυτό σημαίνει ότι θα εκτιμηθούν ακόμα περισσότερο εάν ο καινουργιος ιδιοκτήτης χαλάσει τον ποιοτικό έλεγχο και επίπεδο.

 

Εμπειρικά πάντως ότι Behringer ενισχυτές είχαν φίλοι μου, μετά απο 2-3 χρόνια τα φτύσανε. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου