Προς το περιεχόμενο

Τι κιθαρα να αγορασω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα, Θελω να παρω μια καλη κιθαρα.. δεν ξερω βεβαια τι μου αρμοζει στο παιξιμο μου, αλλα θελω να φυγω απο την φτηνη cort και να παω σε κατι πολυ καλο. τα λευτα δεν ειναι το προβλημα. Μπορω να διαθεσω μεχρι και 700 περιπου για κατι που κθα κασει στα χερια μου και θα το εχω πολυ καιρο. Εδω εχω ενα βιντεακι μου με το στυλ που παιζω και το τι ηχο θελω.Αν δεν σας κανει κοπο προτεινετε κατι :)

Ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τσεκαρισε αυτην

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_pro_dinky_dk2m_mb.htm

 

και αυτην

 

http://www.thomann.de/gr/ibanez_s870fm_atf.htm

 

και πολλες αλλες (απλα βαριεμαι να ψαχνω τωρα αλλα αν μου ρθει κατι αλλο στο μυαλλο θα σ πω) παντως ετσι οπως σ ακουω και για τον ηχο που εχεις θα σου ελεγα να μεινεις μακρια απο basswood κιθαρες (εκτος αν ειναι καμια suhr και την βρεις κοψοχρονια αλλα που τετοια τυχη) και EMG,Blackouts και λοιπους active μαγνητες.

 

Παντως οι cort για τα λεφτα τους μια χαρα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα θελω να παρω και καλυτερο

 

Ναι βρε πασά μου αλλά καλύτερο σε τι;

Για να σε συμβουλέψουμε καλύτερα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι όπως σε βλέπω να παιζεις θελεις μια ibanez.

Να μοιάσεις στους satriani και vai...

Τα όργανα αυτά παίζουν τα πάντα. Μια 555 σε λευκό θα ήταν υπέροχη.

Να ξέρεις οτι στις cort υπάρχει μεγάλος δεικτης τιμής απόδοσης οπότε είναι κιθάρες που σε άλλες εταιρείες θα κόστιζαν πολύ περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις οτι στις cort υπάρχει μεγάλος δεικτης τιμής απόδοσης οπότε είναι κιθάρες που σε άλλες εταιρείες θα κόστιζαν πολύ περισσότερα.

Έτσι είναι.

Αλλά αν πάρει 555 μπορούμε να μιλάμε και για υποβάθμιση. Είναι ψιλοχάλια οι κιθάρες για τα λεφτά τους... Και πολύ πάνω από το μπάτζετ του.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε και προς schecter μεριά. Καλής ποιότητας κιθάρες, δεν έτυχε να πετύχω κάποια που να μην είναι προσεγμένη κατασκευαστικά

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου