Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορει να μην ειχα ποτε μου λαμπα, αλλα τοσα χρονια που ακουω μουσικη ειχα την απορια πως βγαινει τοσο γλυκια και ζεστη παραμορφωση,εεεεε το ακουσα και το καταλαβα απο την πρωτη πενια.

ειναι καταντια να τα χωνουμε ετσι ο ενας στον αλλο ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ. αν ο ηχος ηταν τοσο αντικειμενικος θα υπηρχε 1 εργοστασιο και θα τελειωναμε.

ουτε καν 2! Να και κατι που προδιδει την κατασταση για τους κιθαριστες :

ποσοι κιθαριστες χρειαζονται για να αλλαξουν μια λαμπα? 10!!! ο ενας θα την αλλαζει και οι υπολοιποι θα του λενε οτι το κανουν καλυτερα!!! :D :D :D

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παντως οσα εχω γραψει εγω αναφερονται αποκλειστικα στη χρηση της Tonelab με εναν καλο λαμπατο ενισχυτη και οχι στην αντικατασταση του λαμπατου ενισχυτη απο την Tonelab (τουλαχιστον οχι σε ζωντανο παιξιμο).

 

Οποτε εχεις και τα εξαιρετικα εφε της TL αλλα και τον "ηχο" που σου δινει ενας καλος λαμπατος ενισχυτης.... :wink:

 

Βεβαια στην περιπτωση μου μπορει να ισχυει και αυτο που μου ειπε ενας αλλος "κολλημενος με τα αναλογικα πεταλια" φιλος μου:

 

"α,καλα την εχεις συνδεδεμενη με τον Mesa Boogie Mark 3 ,τι περιμενεις ακομα και την ηλεκτρικη σκουπα μου να βαλω σε αυτη την ενισχυταρα ΚΑΛΑ θα ακουγεται... :lol: :lol: "

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να του στείλουμε μιά Korg AX10G που με χει ξεμείνει καμιά 5 ετία να δω θα του αρέσει πάνω στον Mk iii?

(σ.σ προσπάθησα να την χαρίσω σε 5 φίλους και μου την επέστρεψαν ως επιεικώς απαράδεκτη! Πόσο διαφορά να κάνει σε έναν λαμπάτο Μκ ιιι, αφού και εκείνοι σε λαμπάτους "μπουτίκ" την δοκίμασαν??)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

giga delay : 222 (ψηφιακοτατο' date=' τπτ το ιδιαιτερο, απλα προσφερει πολλα και ειναι εργαλειο)* [/quote']

 

Οχι αλλο ΚΑΡΒΟΥΝΟ................... 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

οταν λεω ψηφιακοτατο, εννοω οτι δεν ειναι analog!! οτι ειναι το ιδιο ψηφιακο με την tonelab, δεν εννοω οτι ειναι ψηφιακοτατο ηχητικα. περα απο αυτο, αν νομιζεις οτι ειχεις παρει το καλυτερο delay στον κοσμο, τι να σου πω..

to dd-20 φημιζεται για την ευχρηστια του και για τα πολλα που προσφερει.. οχι για τον ζεστο και τελειο ηχο του.

 

cry baby : 77 (το stock ειναι απαραδεκτο.)

 

Με συνολικο κοστος περι τα 4¤ επιπλεον και αν πιανει λιγο το χερακι σου του κανεις κατι απο αυτα (η και ολα) και εχεις ενα απο τα καλυτερα wha......

 

 

αν ομως ΔΕΝ πιανει το χερι σου αυτα τα 4 ποσα γινονται???? ευτυχως που τουλαχιστον συμφωνεις οτι ειναι μαπα το stock.

 

οπως και να εχει το θεμα, και επειδη ακρη δεν βγαζουμε, προτεινω να το σταματησουμε το θεμα :wink: απλα τοση αρνητικη προδιαθεση δεν την καταλαβαινω ρε παιδια :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου