Προς το περιεχόμενο

Το μπράτσο και η εφαρμογή του στην σκληρή θήκη κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω μια περίεργη απορία ίσως και λίγο χαζή αλλά επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός και έχω αρχίσει να το σκέφτομαι συνέχεια έπρεπε να το ρωτήσω.Πρόσφατα αγόρασα μια ηλεκτρική κιθάρα και ξεχωριστά μια σκληρή θήκη και συγκεκριμένα αυτήν εδω http://www.thomann.de/gr/gator_gcelecxl_guitar_pvc_case.htm

 

Παρατήρησα(η αλήθεια έιναι όχι αμέσως) ότι το μπράτσο δεν ακουμπάει στη διαμορφωμένη θήκη για το μπράτσο δηλαδή δεν στερεώνεται πάνω της.Χώρεσε το δάχτυλό μου από κάτω χωρίς να ανασηκωθεί όλη η κιθάρα.Απέχει ένα εκατοστό περίπου με αποτέλεσμα το μπράτσο να είναι ουσιαστικά στον αέρα και η κιθάρα να στηρίζεται μόνο στο σκάφος της όταν την αποθηκεύω στην θήκη.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό ρε παιδιά ή με τον καιρό θα μου στραβώσει τπτ;

έκανα μεγάλη πατάτα και πήρα ότι να ναι θήκη για το φεντερόνι;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το αντίθετο δεν συμβαίνει.Δεν θα  έπρεπε όμως να κάθονται και το μπράτσο και το σκάφος στη θήκη ακριβώς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε για να συμβεί αυτό που λές πρέπει καταρχάς η κιθάρα να μήν έχει χορδές (μιάς και οι χορδές ασκούν πίεση στο λεμό προς τα μπροστά) και να περάσουν περίπου 489 χρόνια ακουμπημένη σε αυτή τη θέση και πάλι παίζεται να γίνει αυτό. Μη φοβάσαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου