Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρώτον δεν σε είπε κανένας ηλίθιο. 8O

 

δεν υπονοησα κατι τετοιο. :)

 

δεύτερων δεν σου ζήτησε κανείς να συγκριθείς με τους star(είναι λογικό να έχουν απίστευτο εξοπλισμό γιατί εκτός του ότι έχουν χρήματα' date=' είναι επαγγελματίες και δεν χρειάζεται να πληρώσουν καν…μάλλον το αντίθετο :wink: )

αλλά δεν μπορεί όμως κανένας να ισχυρίζεται πως δεν υπάρχει διαφορά στον ήχο. 8O [/quote']

 

εξαρταται με τι συγκρινουμε. με τα δικα μου πεταλια(pulsar, smallstone, rat, crybaby κλπ πεταλια της "σειρας"), εχω ξαναπει οτι κατα την γνωμη μου οτι η tonelab ειναι οχι μονο συγκρισιμη αλλα κ καποιες φορες ανωτερη.

εννοειται οτι αν ειχα την δυνατοτητα να εχω ενα roland space echo, ενα memory man, ενα fulltone fulldrive, ενα supatrem, ενα rmc wah, κλπ θα επελεγα αυτα. :D

 

αν το καλοσκεφτείς τα χρήματα δεν είναι ιδιαίτερα πολλά για να έχεις ένα μικρό αλλά πολύ καλό rig. 8)

βασει πχ των δικων μου αναγκων σε πεταλια' date=' ηθελα πανω απο 1000 ευρω(και λιγα λεω) για να καλυψω τις "αναγκες" μου. βεβαια εχω ξαναγραψει οτι κιθαριστες που αρκουνται με 3-4 πεταλια θα ηταν χαζοι να επελεγαν την tonelab, εκτος κ αν πχ την ηθελαν για καποιο αλλο feauture της και οχι αμιγως ως πεταλιερα ;)

 

 

ΥΓ : συζήτα…μην επιτίθεσαι

 

:?

 

ειλικρινα δεν επιτεθηκα, απλα μαλλον εκανα κακο χιουμορ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φαντάζομαι θα υπάρχει μια κιθάρα που σου αρέσει πολύ και σκέφτεσαι κάποια στιγμή οταν θα έχεις τα χρήματα να την πάρεις, σωστά?

Ποια είναι?

(φαίνετε άσχετο το ερώτημα μου αλλά δεν είναι)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι θα υπάρχει μια κιθάρα που σου αρέσει πολύ και σκέφτεσαι κάποια στιγμή οταν θα έχεις τα χρήματα να την πάρεις' date=' σωστά?

Ποια είναι?

(φαίνετε άσχετο το ερώτημα μου αλλά δεν είναι)[/quote']

 

μια αμερικανα jaguar θελω :

 

65jaguar.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εννοειται οτι αν ειχα την δυνατοτητα να εχω ενα roland space echo' date=' [/quote']

 

Eιλικρινα......δεν μου αρεσε που δεν μου αρεσε η tonleab, δεν το παλευω να ξανασυζητησω αλλο γι αυτην, ειδα λοιπον την προταση σου αυτη και απ ευθειας θυμηθηκα οτι καπου ειχε παρει το ματι μου ενα καινουργιο προιον της boss.....αυτο:

 

http://www.roland.com/products/en/RE-20/index.html

 

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρέλαβα πριν μερικές ώρες και έπαιξα κάπως με την βοήθεια του φίλτατου blue! 8) 8) (μόνος μου, ούτε τα preset δεν βρήκα 8O :oops: ).

 

Βλέπω έναν καινούριο κόσμο μπροστά μου και δεν ακούω τίποτα ενοχλητικά ψεύτικο. Παίζω με τα ακουστικά και δεν ενοχλώ τους γείτονες κιόλας! Tα αυθεντικά πετάλια δεν τα έχω ακούσει, αλλά στ κλιπ που ειχε ανεβάσει ο elavd δεν κατάλαβα καμια διαφορά (είμαι κουφός, γενικά).

 

Περιμένω να ανοίξει εκείνο το τόπικ με τις ανταλλαγές ρυθμίσεων κλπ! :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8O 8O :D :D

τελος παντων... :) ποσο κοστιζει?

 

γυρω στα 1700 απο το θωμα.

γιατι θα εδινες 1700 ευρω για κιθαρα και οχι για εφφε?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8O 8O :D :D

τελος παντων... :) ποσο κοστιζει?

 

γυρω στα 1700 απο το θωμα.

γιατι θα εδινες 1700 ευρω για κιθαρα και οχι για εφφε?

 

θα δωσω 1700 ευρω καποια στιγμη σιγουρα, κ τοτε φυσικα θα δωσω, αν εχω οσα λεφτα χρειαστει για οτι εφφε μου καρφωθει στο κεφαλι.:wink:

δεν εχω δωσει ορκο αιωνιας πιστης κ αγαπης στην tonelab :D

 

αυτη τη στιγμη δεν δινω ουτε για κιθαρα, αλλα ουτε για εφφε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....αν ειχα την δυνατοτητα να εχω ενα roland space echo' date=' ενα memory man, ενα fulltone fulldrive, ενα supatrem, ενα rmc wah, κλπ θα επελεγα αυτα. :D.....

βασει πχ των δικων μου αναγκων σε πεταλια, ηθελα πανω απο 1000 ευρω(και λιγα λεω) για να καλυψω τις "αναγκες" μου...[/quote']

 

οι δικες μου "αναγκες" :roll:

T-REX MOLLER : 222¤

T-REX TREMSTER:161¤

VOX WAH:90¤

T-REX REPLICA: 415¤ :x

EH ELECTRIC MISTRESS:135¤

T-REX ALBERTA:161¤

BOSS CE-20:205¤

FULLTONE FULL-DRIVE 2 :250¤

Συνολο:1639¤ χωρις ενισχυτη!!!!

 

Νομιζω πως για "bedroom player",μισθωτος και νιοπαντρος μια τετοια συλλογη θα ηταν απλα overkill...με ενα joker ομως????κι αν σου κατσει???σου αλλαζει... τον ΗΧΟ :lol: :lol: :lol:

Απο την αλλη,μια ταπεινη Tonelab (350¤) νομιζω πως θα με εκανε ευτυχισμενο για πολυ καιρο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου