Προς το περιεχόμενο

To tonelab or not? That's the question!


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο βαρύ ήχο μπορεί να βγάλει αυτό το μηχάνημα μόνο του (με τα δικά του εφε, κεφαλές, καμπίνες κτλ κτλ). Το θρας το φτάνει; Ακουμπά τα όρια του ντεθ; Αν του πετάξω και κανά σουπερ ντουπερ distortion πετάλι θα κάνω δουλειά;

 

δεν ξερω τι distortion Θελει το death, αλλα μην το παρεις γι αυτο :D

 

H tonelab ειναι η χαρα  :

 

1. του delay junkie

 

2. του modulation junkie

 

3. του Μπλιμπλικα  ;D (expression pedals, assign απειρα πραγματα σε αυτα κλπ κλπ)

 

4. αυτου που θελει direct χρηση (δεν εχω γνωμη γι αυτο)

 

5. του χρηστη vintage drives (εδω και μια εβδομαδα ασχολουμαι εκτενως με τα drives της που τα ειχα αμελησει και ομολογω οτι με το tube overdrive και με τα βρομικα του ac-15tb δεν ειμαι απλα συμβιβασμενος, αλλα ενθουσιασμενος-βεβαια εχω ολα μου τα drives αλλα αποσυνδεμενα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

4. αυτου που θελει direct χρηση (δεν εχω γνωμη γι αυτο)

 

 

Για αυτό διατηρώ τις επιφυλάξεις μου... :-\

 

EDIT: Αναφέρομαι στα DRIVE

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3. του Μπλιμπλικα  ;D (expression pedals, assign απειρα πραγματα σε αυτα κλπ κλπ)

 

αν η tonelab ειναι η χαρα του μπλιμπλικα , τι να πει η boss gt-8... ισα ισα εγω βλεπει οτι εχει πολυ πολυ λιγα κουμπακια και αυτο μου  αρεσει πολυ :D

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν η tonelab ειναι η χαρα του μπλιμπλικα , τι να πει η boss gt-8... ισα ισα εγω βλεπει οτι εχει πολυ πολυ λιγα κουμπακια και αυτο μου  αρεσει πολυ :D

 

ναι αλλα δεν θεωρω Μπλιμπλικι το auto chord κλπ, αναφερομαι σε αλλη, εντελως "πεταλαδικη" νοοτροπια ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφει φανταστικα connect απλα θελει καλη καρτα ηχου & ακομα περισσοτερο προγραμματισμο/eq (οπως αλλωστε και ολες οι direct εφαρμογες) ;) εχω κανει εναν ολοκληρο δισκο με το TL connect & εδρεψε δαφνες!

 

Τωρα για το αν κανει για death metal δεν ξερω υποθετω οτι αν το βαλεις πανω σε εναν Mesa Boogie Triple Recto κανει και παρακανει.... ;)

 

Και παλι δυσκολο το βλεπω με το καταλληλο eq,compression & προγραμματισμο να μην κανει για ηχογραφηση οποιασδηποτε μουσικης...δεν θελει κοπο,θελει ΤΡΟΠΟ.... :)

 

Τωρα για live εφαρμογη χωρις,λαμπατο, ενισχυτη ΟΛΕΣ οι πεταλιερες μαπα ακουγονται,κακα τα ψεμματα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστα κοντεψε να ανατιναχθει το κεφαλι μου οταν προσπαθησα να τη χρησιμοποιησω μια φορα την GT8 ...τετοια νιλα απο τον καιρο που ειχα παρει ενα YAMAHA DX7 ειχα να παθω!! :) :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην gt-8 μονο για να θεσεις σε λειτουργεια το wah wah και να το ρυθμισεις ηθελε ειδικο βιβλιο χρησεων... ;D ;D ;D :D

 

ΤΑΣΟ ΠΟΥΛΑΩ VINTAGE ΡΙΧΤΑΡΙ 1930Εuro ΚΑΤΟΥΡHΣΕ ΚΑΙ Ο HENDRIX ΠΑΝΩ

 

σορυ για το off-topic

εχεις πμ ;) :)

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου