Προς το περιεχόμενο

Αγορά ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Πρεπει να αγοράσω ενισχυτή αλλά έχοντας μαύρα μεσάνυχτα θέλω λίγη βοήθεια. Ψάχνω για λαμπατο combo κατα προτίμηση ώστε να μεταφέρεται σχετικά εύκολα για πρόβες live κτλ. Ικανοποιητικά καθαρά για πεταλοφαση και βρώμικα μέχρι hard rock... Το budget περιορίζεται γύρω στα 400 γιούργια . Ξέρω ότι καλύτερα ειναι να αρχίσω τις γύρες με την κιθάρα παραμάσχαλα και να αποφασίσω μόνος αλλά λόγω περιορισμένου χρόνου θα με βοηθούσε να περιόριζα λιγο τις επιλογές!!! Thx a lot!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε,

 

Εγω θα σου έλεγα να δείς τον Bugera V55 Infinium(http://www.thomann.de/gr/bugera_v55_infinium_b_stock.htm). Είναι μέσα στο budget σου.

Έγω παίζω με ένα Bugera 333xl infinium εδώ και καιρό και μόνο καλά λόγια έχω να πώ.

 

Το μόνο που δεν ξέρω τι παίζει είναι το ηχείο του, γιατι έγω το έχω με mesa cab.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx! Η αλήθεια ειναι ότι τους έχω τσεκάρει καθότι ειναι και στις πρώτες επιλογές που βγάζει ο "Θωμάς". Πολλα δεν ειναι τα 55 για λάμπα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο bugera v22 έχει τραγικό βρώμικο κανάλι και φαντάζομαι και ο 55 αφού είναι ίδιας σειράς και φιλοσοφίας.

Γενικά τον τελευταίο καιρό έχουν ανέβει αρκετά οι τιμές των ενισχυτών και πλέον με τα λεφτά που διαθέτεις για καινούριο πας μόνο σε bugera ή σε ενισχυτάκια 5 βατ για πιο σπιτική χρήση.

Πολύ καλύτερο ενισχυτή θα πάρεις αν ψάξεις τα μεταχειρισμένα στις αγγελίες.

 

Για μένα η καλύτερη λύση σε αυτό που ζητάς είναι ο Peavey Classic 30 με πολύ καλό καθαρό και ωραίο βρώμικο που θα σε βγάλει για hard rock ήχους ειδικά με κάποιο boost τυπου tubescreamer μπροστά, και έιναι και σχετικά ελαφρύς.

ξεχείλωσε λίγο το μπατζετ σου κάνε και κανένα παζάρι και πάρτον

http://smart.noiz.gr/details.php?id=248907

 

Μετά παίζει αρκετά κοντά στα λεφτά σου και αυτός ο laney που τον είχα ενα φεγγάρι και τον έδωσα. Καλό καθαρό και αξιοπρεπές βρώμικο κανάλι αλλά όχι τίποτα το σπουδαίο.

Επίσης είναι ογκώδης κ σχετικά βαρύς.

http://smart.noiz.gr/details.php?id=247195

 

και αυτός έχει καλό καθαρό και νορμαλ βρώμικο

http://smart.noiz.gr/details.php?id=248497

κτλ.

 

ψάξου στις αγγελίες λοιπόν, το καλύτερο που έχεις να κάνεις.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx! Η αλήθεια ειναι ότι τους έχω τσεκάρει καθότι ειναι και στις πρώτες επιλογές που βγάζει ο "Θωμάς". Πολλα δεν ειναι τα 55 για λάμπα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγω με 120 λαμπα μια χαρα παιζω σε home studio (και με δυο παιδια 3 χρονων που θελουν να το κατεδαφισουν).παιζει καλα και χαμηλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο bugera v22 έχει τραγικό βρώμικο κανάλι και φαντάζομαι και ο 55 αφού είναι ίδιας σειράς και φιλοσοφίας.

Γενικά τον τελευταίο καιρό έχουν ανέβει αρκετά οι τιμές των ενισχυτών και πλέον με τα λεφτά που διαθέτεις για καινούριο πας μόνο σε bugera ή σε ενισχυτάκια 5 βατ για πιο σπιτική χρήση.

Πολύ καλύτερο ενισχυτή θα πάρεις αν ψάξεις τα μεταχειρισμένα στις αγγελίες.

 

Παράλειψη μου. Δεν έχω θέμα. Ίσα ίσα μεταχειρα μπορεί να βρω κατι που καινούριο δεν θα πλησίαζα. Αλλά προτείνετε γενικά γτ ποτε δεν ξέρεις τι μπορεί να εμφανιστεί.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο bugera v22 έχει τραγικό βρώμικο κανάλι και φαντάζομαι και ο 55 αφού είναι ίδιας σειράς και φιλοσοφίας.

 

Τώρα, είναι αυτή βάση για να δώσεις προτάσεις και συμβουλές;

 

Ας μιλήσουν για τον 55 όσοι τον ξέρουν, καλύτερα....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για τον V55 αλλα ο 22 ενος φιλου που εχω αυτη τη στιγμη εχει πραγματικα ΑΣΧΗΜΟ βρωμικο καναλι.Αντιθετως το καθαρο του ειναι μια χαρα και σαν stand alone αλλα και για χρηση πεταλιερας..

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, είναι αυτή βάση για να δώσεις προτάσεις και συμβουλές;

 

Ας μιλήσουν για τον 55 όσοι τον ξέρουν, καλύτερα....

 

 

Ωραιότατη βάση είναι τι δε σ'αρεσει δηλαδή?

Τη γνώμη μου λέω βάση της εμπειρίας μου με τον v22 και από όσο έχω διαβάσει και ακούσει δείγματα στο νετ και ο 55 πανω κάτω τα ίδια είναι στα βρώμικα. και η διατύπωση μου δεν θεωρεί οτι είναι κάτι defacto αυτό.

 

Εσύ δηλαδή τώρα απάντησες στο topic του παιδιού χωρίς να πεις την αποψή σου για τον συγκεκριμένο ενισχυτή από την δική σου εμπειρία και χωρίς να προτεινεις τίποτα απλά για να μου την πεις?  Κάνε μας τη χάρη βραδιάτικα...

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατη βάση είναι τι δε σ'αρεσει δηλαδή?

Τη γνώμη μου λέω βάση της εμπειρίας μου με τον v22 και από όσο έχω διαβάσει και ακούσει δείγματα στο νετ και ο 55 πανω κάτω τα ίδια είναι στα βρώμικα. και η διατύπωση μου δεν θεωρεί οτι είναι κάτι defacto αυτό.

 

Εσύ δηλαδή τώρα απάντησες στο topic του παιδιού χωρίς να πεις την αποψή σου για τον συγκεκριμένο ενισχυτή από την δική σου εμπειρία και χωρίς να προτεινεις τίποτα απλά για να μου την πεις?  Κάνε μας τη χάρη βραδιάτικα...

 

Εντάξει αν δεν καταλαβαίνεις δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω. Ούτε βραδυάτικα, ούτε πρωινιάτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου