Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με youtube


gkourelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά συνφορουμήτες,

 

έχω ένα πρόβλημα στον υπολογιστή μου εδώ και κάποιο διάστημα δε μου ανοίγει youtube και σελίδες της google. Μου βγάζει το μήνυμα server not found. Το λαπτοπ ειναι turbo x και το λειτουργικό W7. Browser Mozilla. Βρίσκομαι στο εξωτερικό και χρησιμοποιώ wifi που παρέχεται απ' την υπηρεσία που δουλεύω. Πριν δημιουργηθεί το πρόβλημα λειτουργούσε κανονικά. Ξαφνικά έγινε δεν άλλαξα καμία ρύθμιση. Το ίδιο συμβαίνει και με τις άλλες συσκευές (ταμπλετ, κιν). Όταν όμως χρησιμοποιώ 3G ή 4G όλα δουλεύουν μια χαρά, οπότε κάποια ρύθμιση θα είναι που θα έχει σχέση με το wifi. Απ' την υπηρεσία μου είπανε ότι δεν είναι δικό τους πρόβλημα και κάποιο πρόβλημα έχουν οι δικές μου ρυθμίσεις. Έκανα εκτεταμένο έλεγχο και scanning για ιούς, malware κτλ και δεν βρήκα τίποτα. Έχει κανένας καμιά ιδέα για το τι μπορεί να είναι?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότατα είναι κομμένο το youtube από την εταιρία που δουλεύεις

 

Όταν μπαίνεις με 3g/4g δεν περνάς από τους routers/proxies/firewalls της εταιρίας οπότε δεν έχεις πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να είναι αυτό γιατί πρώτον πριν από ένα μήνα δούλευε μια χαρά αλλά και δεύτερον στους υπόλοιπους παίζει κανονικά (σ' αυτούς εννοώ που χρησιμοποιούν το wifi). Κάποια ρύθμιση πιστεύω είναι σ' εμένα που δε μπορώ όμως να εντοπίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια ρύθμιση πιστεύω είναι σ' εμένα που δε μπορώ όμως να εντοπίσω.

 

Όταν όμως χρησιμοποιώ 3G ή 4G όλα δουλεύουν μια χαρά

 

;)

 

Οι απαγορεύσεις μπορούν κάλλιστα να ρυθμίζονται ξεχωριστά για κάθε χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;)

 

Οι απαγορεύσεις μπορούν κάλλιστα να ρυθμίζονται ξεχωριστά για κάθε χρήστη.

 

Δεν το κατάλαβα αυτό... Το IT department έχει δηλαδή επιλεκτικά κάνει block σε μένα? Ή εννοείς κάτι άλλο που δεν καταλαβαίνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φιλε,

 

Επειδή ειμαι μηχανογράφος μπορώ να σου διαβεβαιώσω οτι μπορούν να γίνουν επιλεκτικοί περιορισμοί στη πρόσβαση στο Ίντερνετ είτε σε επειπεδο χρήστη ή σε κατηγορία σελίδων.

 

Το ξέρω γιατί κάνω ακριβώς αυτό.

Πάρε τη μηχανογραφηση για να μάθεις λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λύση είναι ν δοκιμάσεις να κατεβάσεις τον tor browser (ή browsing μεςα απο την σελίδα kproxy) που είναι anonymizer. Αν παίξει με αυτα μπορείς να παρακάμψεις την πολιτική ασφαλείας που έχουν κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου