Προς το περιεχόμενο

Customia


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εάν θέλεις άλλαξε τον τίτλο του thread γιατί απο "αδικία" ξεκίνησες και αλλού έφτασες ή προσπαθείς να φτάσεις. Κάτι σε (midi-κιθαρο-φτιαξία) θα του πήγαινε περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ lampiris συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Αλλά όλα τα εξαρτήματα τα έχουμε (Converter, μπράτσο, midi μαγνήτη...). Γιατί να μην κάνουμε λίγο πλάκα σχεδιάζοντας μια customia? Και προφανώς δεν μας ενδιαφέρει μια τέτοια κιθάρα να βγάζει ήχο κιθάρας. Επειδή ήδη έχω μια κανονική με GR20, μπορώ να πώ ότι έχει τεράστια πλάκα να συκώνεις με τις χορδές μου ένα Minimoog ή ένα Athmosphere ή έστω ένα σαντούρι...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και πώς αλλάζουμε τον τίτλο του thread???

 

Γι αυτό δεν ξέρω να σε πληροφορήσω οι modulators ίσως είναι οι αρμόδιοι.

 

Απλά επειδή ξεκίνησες αναφέροντας το κιτ της κιθάρας και τελικά πήγες σε άλλο θέμα' date='σε πληροφορώ ότι και εγώ ξεκίνησα να φτιάξω το κιτ για πλάκα για να δώ τι θα βγεί.

 

Όμως έγινε μια κιθάρα φανταστική. Έχει έναν καθαρό και γλυκό ήχο με sustain που για να τον βρείς πρέπει να ψάξεις και να δώσεις αρκετά χρήματα.

 

¶σε που επειδή ασχολήθηκα με την συναρμολόγιση και το βάψιμο αρκετές μέρες έχω δεθεί μπορώ να πω συναισθηματικά και την προσέχω μην την χτυπήσω πουθενά κλπ πράγμα το οποίο δεν κάνω σε τέτοιο βαθμό για τις άλλες κιθάρες μου.

 

[img']http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/Lampiris/Guitar%20Kit%20Finished.jpg[/img]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφε Lambiri, επειδή είμαι παλαιός αερογραφιτζής, με κομπρεσέρ διάφορους αερογράφους και αεροπιστόλια...τι μπογιές βάζουμε και πού τις αγοράζουμε? (δεν θέλω spray). Θα ανεβάσω σύντομα το σχέδιο που θα βάψω...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και πώς αλλάζουμε τον τίτλο του thread???

 

Κάνεις EDIT το πρώτο-πρώτο post σου στο συγκεκριμένο thread και εκεί σε αφήνει να τροποποιήσεις και τον τίτλο ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφε Lambiri' date=' επειδή είμαι παλαιός αερογραφιτζής, με κομπρεσέρ διάφορους αερογράφους και αεροπιστόλια...τι μπογιές βάζουμε και πού τις αγοράζουμε? (δεν θέλω spray). Θα ανεβάσω σύντομα το σχέδιο που θα βάψω...[/quote']

 

Εγώ την έβαψα με χρώμα αυτοκινήτου ακρυλικό διπλής.

Επειδή όμως δεν έχω πιστόλια αερογράφους κλπ ζήτησα και μου έβαλαν το χρώμα σε σπρέυ. Εσύ μπορείς να πάρεις τα χρώματα που χρειάζεσαι και να τα δουλέψεις με τον επαγγελματικότερο τρόπο αφού κατέχεις το αντικείμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου