Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; IV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

"προχωρημένη" παραγωγή για την εποχή της... και μάλλον η Ann θα έψαχνε σε όλο το studio "ντι ντι τι" για το "κουνούπι" αριστερά της...  ;D

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O φραπε(ς) ειναι εδω, η "αρκουδα" δουλευει, οποτε να μια καλη ευκαιρια να δω το full live "Celebrating Jon Lord - The Rock Legend" αφου ακομα δεν αξιωθηκα να το αγορασω. image.gif

 

Ο κυριος Blackmore ελαμψε δια της απουσιας του. Δεν πειραζει, ειμαι σιγουρος οτι ειχε να κανει κατι σημαντικοτερο απ'το να τιμησει τον παλιο του φιλο (να παιξει καποιο live μεσαιωνικης folk για παραδειγμα σε καποια ταβερνα καποιου χωριου της Αγγλιας yawn.gif)

 

Παρακατω η track list και διπλα οι κυριοτεροι μουσικοι που παιζουν σε καθε κομματι:

 

00:05:40  Things Get Better  (Paul Weller)

00:08:42  I Take What I Want  (Paul Weller & Micky Moody)

00:13:09  Silas And Jerome  (Phil Campbell, Ian Paice, Bernie Marsden)

00:16:45  I'm Gonna Stop Drinking  (Phil Campbell, Ian Paice, Bernie Marsden)

00:22:30  Soldier Of Fortune  (Steve Balsamo, Sandi Thom, Micky Moody)

00:27:58  You Keep On Moving  (Glenn Hughes, Bruce Dickinson, Ian Paice, Don Airey, Micky Moody)

00:33:29  Burn  (Glenn Hughes, Bruce Dickinson, Ian Paice, Don Airey, Rick Wakeman)

00:42:30  This Time Around  (Glenn Hughes)

00:49:40  Uncommon Man  (Deep Purple)

00:58:15  Above And Beyond  (Deep Purple)

01:04:34  Lazy  (Deep Purple & Stephen Bentley-Klein)

01:14:20  When A Blind Man Cries  (Deep Purple)

01:22:08  Perfect Strangers  (Deep Purple)

01:32:20  Black Night  (Deep Purple)

01:40:57  Hush  (Deep Purple, Bruce Dickinson, Rick Wakeman, Bernie Marsden, Micky Moody, Phil Campbell)

 

 

https://youtu.be/vnAxoz_Ew48

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο κυριος Blackmore ελαμψε δια της απουσιας του. Δεν πειραζει, ειμαι σιγουρος οτι ειχε να κανει κατι σημαντικοτερο απ'το να τιμησει τον παλιο του φιλο (να παιξει καποιο live μεσαιωνικης folk για παραδειγμα σε καποια ταβερνα καποιου χωριου της Αγγλιας yawn.gif)

 

O Blackmore να πάει?Γιατί?Αφού δε θα ήταν το πρόσωπο της βραδιάς... :P

Ο npap μάλλον για τα ποδόσφαιρα που μου πήραν το κεφάλι στην πλατεία μιλάει  ;D

 

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι ακούγεται στην πρώτη σκηνοθετική δουλειά του Clint  ;D (Play misty for me- 1971)

Ως γνωστόν ο ατάσταλος νεαρός στην ταινία (θρίλερ),διώκεται από φαν η οποία ούτε λίγο ούτε πολύ ακονίζει μαχαίρια για πάρτη του.Αξίζει να τη δει όποιος δεν την έχει δει

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου