Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή ταστιέρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν καταλαβαινω πως ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ταστα θα σου δωσουνε χαμηλοτερο action τη στιγμη που αυτο ανεβαινει μετα το 12ο.....ετσι κι αλλοιως πανω στα ταστα παιζεις οχι στο ξυλο....οποτε θες ΥΨΗΛΟΤΕΡΑ ταστα στην "προβληματικη" (και καλα) περιοχη.

 

Ναι γενικα θελω να ειναι πολυ χαμηλα αν ειναι δυνατον. Οταν λεω χαμηλοτερα ταστα αυτο εννοω, να μικρυνει η αποσταση χορδων ταστιερας.

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αρα θες ΥΨΗΛΟΤΕΡΑ ταστα (την ταστιερα ξεχνα την δεν παιζει ΚΑΝΕΝΑ ρολο μια και το action μετριεται απο τα ταστα,την κορυφη τους,και οχι απο την ταστιερα)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε σου κανει η κιθαρουλα μην την πειραζεις, πουλα τη και παρε κατι αλλο κοντα στα specs που γουσταρεις

Εγώ πάντως έχω ακολουθήσει άλλο δρόμο...

Όλες μου τις κιθάρες τις έφερα στα προσωπικά μου γούστα...

Fender, Ibanez, Charvell, ΕVH κτλ κτλ με τα τάστα που με βολεύουν και τους μαγνήτες που θέλω  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω ακολουθήσει άλλο δρόμο...

Όλες μου τις κιθάρες τις έφερα στα προσωπικά μου γούστα...

Fender, Ibanez, Charvell, ΕVH κτλ κτλ με τα τάστα που με βολεύουν και τους μαγνήτες που θέλω  ;)

Κι εγω το ιδιο. Μου εφυγαν πολλα λεφτα αλλα ειναι οπως τις θελω εγω. Εκτος απο τα παραπανω και σε μετατροπες radius, neck shape, αλλαγες σε γεφυρες κτλ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω ακολουθήσει άλλο δρόμο...

Όλες μου τις κιθάρες τις έφερα στα προσωπικά μου γούστα...

Fender, Ibanez, Charvell, ΕVH κτλ κτλ με τα τάστα που με βολεύουν και τους μαγνήτες που θέλω  ;)

 

Ποσο σου επηρεασε τον οριτζιναλ ηχο του οργανου η αλλαγη ταστων? Και ποσα εσκασες?

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κατεβασεις τις χορδες 1 χιλιοστο απο τα ταστα...

Θα διαλυσεις τελέιως το sustain...

 

E ναι, δεν εχει νοημα.... ως εκει που αντεχει χωρις να επηρεαζει σοβαρα sustain

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο σου επηρεασε τον οριτζιναλ ηχο του οργανου η αλλαγη ταστων? Και ποσα εσκασες?

To μόνο που επηρεάστηκε προς το καλύτερο ήταν η μέγιστη ευκολία στο παίξιμο μου....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω το ιδιο. Μου εφυγαν πολλα λεφτα αλλα ειναι οπως τις θελω εγω. Εκτος απο τα παραπανω και σε μετατροπες radius, neck shape, αλλαγες σε γεφυρες κτλ.

Του OP όμως ρε Βαγγο του πρότεινες να μην πειράξει τίποτα και να την πουλήσει  :P :P :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου