Προς το περιεχόμενο

Capital controls και αγορες απο ιντερνετ (κυριως thomman.de)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Gretsch εσ τσε χα δεν εχει? Γερμανοτσολιαδικη δηλαδη. Προτεινω να την μποϊκοταρουμε μαζι με ολα τα αλλα.

 

Ναι και ο Gretsch οπως και ο Martin (o....εφευρετης της κιθαρας οπως την ξερουμε σημερα) ηταν Γερμανοι....μονη  λυση ειναι να το ριξουμε στο ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ ,που ειναι,οπως αλλωστε και ο μουσακας,ΠΕΡΣΙΚΟ  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 497
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ε οχι και κιτσαρια η ομορφοτερη κιθαρα που κατασκευαστηκε ποτε...εδω θα τα χαλασουμε....δε πας κανα Σ/Κ στα Καθικια να ξελαμπικαρεις?  ;D

 

Αυτο το ΣΚ λέω να πάω εδώ  ;D

 

image.jpg

 

Αν δεν είχαμε CC μπορεί εναλλακτικά να σκεφτομουνα και καμία γερμανική παραλία  ;D, η κανένα απο αυτά τα έρημα ανατολικογερμανικα χωριά με τις ωραίες πολύ-πολυκατοικίες  ;D... Ξέρεις εσυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως και ο Martin (o....εφευρετης της κιθαρας οπως την ξερουμε σημερα) ηταν Γερμανοι....

Ναι αλλά το πρώτο έγχορδο το έφτιαξε ο δικός μας ο Απόλλων (όταν οι άλλοι έτρωγαν βελανίδια) και απο εκεί το ξεσήκωσε ο Μαρτινος...άντε γερμανοτσολιά ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφορίες behind the curtains αναφέρουν ότι ο πυρήνας της Γης δεν είναι γερμανική εφεύρεση...Τα πήραν λοιπόν κι αυτοί και προχώρησαν στην εφεύρεση του έσω πυρήνα,με κινητήρα κατασκευασμένο από την BMW και μαγνητικό πεδίο εξελιγμένο από την Bilstein...

 

Σε περίπτωση που έχετε παράπονα από την ταχύτητα ή το κράτημα του πλανήτη,μπορείτε να επικοινωνείτε απ' ευθείας με τις εν λόγω εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγικο με την Ελλαδα ειναι που στις σπανιες και πολυ μικρες περιοχες οπου δεν εχει πεσει ακομα τσιμεντολιθακι, το τοπιο προκαλει δεος …  μετα βλεπεις πισω απο το λοφο μια κεραια (οχ) απο τις καινουριες τις τρεντι που πιανουν το ψηφιακο σημα… να και ενας ντενεκες απο φετα … ανεβαινεις το λοφο… και νατο το χωριουδιακι! ωρα να θυμηθεις την περιβοητη ελληνικη φιλοξενια… δε εχω παει σε ολες τις χωρες τους κοσμου, μονο σε μερικες κακοφημες συν την ελληνικη επικρατεια σαν τουριστας… και  εχω να πω οτι οι νεοελληνες παιζει να ειναι ο πιο αφιλοξενος και αγενης λαος που υπαρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάει εκεί Ντίνος, είναι σαν το Κατάκολο αλλά λίγο πιο πιασέ.

 

Δεν έχω πάει Κατάκολο Χάρι -

 

και αυτο το ΣΚ θαράξω σπίτι - εδώ, με την ομορφότερη κιθάρα που φτιάχτηκε ποτέ  ;D -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχαμε CC μπορεί εναλλακτικά να σκεφτομουνα και καμία γερμανική παραλία  ;D, η κανένα απο αυτά τα έρημα ανατολικογερμανικα χωριά με τις ωραίες πολύ-πολυκατοικίες  ;D... Ξέρεις εσυ...

 

Και εσύ... στο λόμπυ εκείνων που επιχειρηματολογούν υπέρ της Ελλάδας με όχημα τις φυσικές ομορφιές της, ε;

 

Ευλογημένος Τόπος.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ... στο λόμπυ εκείνων που επιχειρηματολογούν υπέρ της Ελλάδας με όχημα τις φυσικές ομορφιές της, ε;

 

Ευλογημένος Τόπος.

 

Απο λόμπυ ξέρω μόνο το του Χιλτον, Πάνο

Επίσης ξέρω οτι δεν μισώ την Ελλάδα και τους Έλληνες...

Αλλα, σου είπα - δεν μου επιτρέπει ο Samy να πολιτικολογω στο φόρουμ...

Όποτε το κόβω εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχαμε CC μπορεί εναλλακτικά να σκεφτομουνα και καμία γερμανική παραλία  Grin,...

 

Και ομως εχει φανταστικες παραλιες,ειδικα στη Βορεια Θαλασσα (αν και η...θαλασσα ειναι λιγο τρομακτικη...και εγω δεν μπαινω μεσα  ;D)

 

http://www.skyscanner.net/news/10-best-beaches-germany-pictures

 

η κανένα απο αυτά τα έρημα ανατολικογερμανικα χωριά με τις ωραίες πολύ-πολυκατοικίες  Grin... Ξέρεις εσυ

 

ερημα ανατολικογερμανικα χωρια δεν υπαρχουν,τωρα αν αναφερεσαι στα blocks κομμουνισμο ειχαν οι ανθρωποι τι θες να κανουν...σε ολες τις πρωην κομμουνιστικες χωρες υπαρχουν blocks αλλα δεν υπαρχουν ΜΟΝΟ αυτα (τα χωρια δεν εχουν πολυκατοικιες στη Γερμανια παντως σε αντιθεση με τα δικα μας  ;D)

 

παντως ακομα και τα blocks ειναι αριστουργηματα αρχιτεκτονικης σε σχεση με τη μεση ελληνικη πολυκατοικια (ειδικα στην επαρχια)  ;D

 

μηπως τα μπερδεψες με αυτα?

 

http://www.buzzfeed.com/awesomer/beautiful-berlin#.fpKQ90zMO

 

μαλλον δεν εχεις παει στη Γερμανια ετσι δεν ειναι?  ;D ;D ;D

 

Επίσης ξέρω οτι δεν μισώ την Ελλάδα και τους Έλληνες...

 

αρα δε μισεις και τον..... μαλακα? (ενταξει τη μαλακια ολοι την αγαπαμε)  ;D

 

εσυ δεν εισαι ανθρωπΑς,ΑΓΙΟΣ εισαι.... ;D ;D

 

παντως και εγω την αγαπω την Ελλαδα μια χαρα χωρα ειναι και εχει πολλες ομορφιες (οχι την πισινα που ποσταρες παντως  ;D)

 

Ευλογημένος Τόπος.

 

Ωραια χωρα οντως αλλα εχει ενα μικρο προβληματακι : τους ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ της (δεν το εχω πει εγω πρωτος με προλαβε ο Καστοριαδης  ;D ;D ) δεν ειναι κακοι ανθρωπΕς αλλα εχουν καποια....θεματακια ως προς την οπτικη τους προς τον (υπολοιπο) κοσμο και την πραγματικοτητα  ;D...ενταξει τα πρωτα 200 χρονια ειναι δυσκολα καποια στιγμη θα ερθουν επιτελους σε επαφη με την πραγματικοτητα η ελπιδα πεθαινει αλλωστε τελευταια... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου