Προς το περιεχόμενο

Capital controls και αγορες απο ιντερνετ (κυριως thomman.de)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θυμάμαι πάντως προ ευρώ που το τυρί μύριζε γάλα. Αχχχ, άλλες εποχές.

 

Εγώ θυμάμαι πάντως προ CC που ψώνιζα on-line. Αχχχ, άλλες εποχές.

 

Δηλαδή όχι σαν Βάρναλης.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 497
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ θυμάμαι πάντως προ ευρώ που το τυρί μύριζε γάλα.

Ήταν χαλασμένο γι' αυτό. ;D

 

Εγώ θυμάμαι πάντως προ CC που ψώνιζα on-line.

Ενώ τώρα πας στο κατάστημα, δημιουργείς διαπροσωπικές σχέσεις, ο κόσμος με κοινά ενδιαφέροντα έρχεται πιο κοντά.

 

Άσε που αυτοί του ίντερνετς είναι απατεώνες.

 

;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H τυρόπιτα ήταν μία (ουσιαστικά φυλλόπιτα με ίχνη άσπρου υλικού επιμελούς προσομείωσης "φέτας" Βουλγαρίας -ξύσμα βαρελόπατου - και συνοδευόταν από Τανίκα Άφρικα φραπέ με αφρό που δεν διαλύεται ούτε από πυρηνική έκρηξη και συνοδεύει τα Μαρλίμπορο που καταναλώνεις ενώ περιμένεις το πλοίο για Αντίπαρο - είναι φθηνό το φρηκοκάμπινγκ εκεί - ενώ το τρανζίστορ παίζει τα Αμερικάνικά και σου θυμίζουν ότι φέτος είχες υποσχεθεί στον εαυτό σου να αλλάξεις τις χορδές της ακουστικής γιατί μεγάλωσες και φοβάσαι ότι θα πάθεις τέτανο αν παίξεις με πληγιασμένα δάχτυλα).

 

Η διαφορά με την Βόρεια Ελλάδα είναι η πλάση του φύλλου και για αυτό εκεί την λεν μπουγάτσα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πρέπει να σταματήσουμε να μιλάμε για έλεγχο κεφαλαίων και να μιλήσουμε για τον Άνθρωπο πέρα από κάθε έλεγχο και αναστολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να σταματήσουμε να μιλάμε για έλεγχο κεφαλαίων και να μιλήσουμε για τον Άνθρωπο πέρα από κάθε έλεγχο και αναστολή.

Μετά από τον Νίτσε όμως θα πρέπει να δούμε και λίγο τον Ντοστογιέφσκυ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μετά από τον Νίτσε όμως θα πρέπει να δούμε και λίγο τον Ντοστογιέφσκυ.

 

Το σημαντικό είναι να μη χάσουμε τα σημαντικά όπως ένα τσαμπί σταφύλι σε μια αμμουδιά ή 2 τσιγάρα για μετά ασχολούμενοι με τους περιορισμούς στις τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενώ τώρα πας στο κατάστημα, δημιουργείς διαπροσωπικές σχέσεις, ο κόσμος με κοινά ενδιαφέροντα έρχεται πιο κοντά.

 

Άσε που αυτοί του ίντερνετς είναι απατεώνες.

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

εγω νομιζω οτι υπαρχει και καλυτερη λυση...

 

Thomann & malakies ΚΥΡΙΟΙ....

 

Θελεις Telecaster?

 

Πας ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στον ΠΑΡΑΓΩΓΟ....βουτας το αΡεοπλανακι σου,πας στο Scottsdale & τους λες "ειμαι Greek & I want a Telecaster"

 

Αυτοι αφου...συνελθουν απο τα ΓΕΛΙΑ (γενικα οπουδηποτε και να παω στον κοσμο και αναφερω οτι ειμαι Greek γελανε οποτε πλεον συστηνομαι ως...Κυπριος) θα τους πιασει η ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΑ τους (γενικα για τα θυματα του κομμουνισμου  ανεκαθεν ειχαν ενα soft spot οι Αμερικανοι) και θα σου δωσουν Telecaster με 70% εκπτωση απο το MSRP

 

 

Τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύει αν δεν γίνει διακριτή και ευκρινής αναφορά στο κόστος της τυρόπιτας προ υιοθέτησης του Ευρώ από την Ελληνική οικονομία.

 

Παρακαλώ για τις ενέργειές σας πάραυτα.

 

Συμφωνα με αυτο

 

http://antikleidi.com/2013/03/10/euro-drachma/

 

εκανε ΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ..... (1 ευρω)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελεις Telecaster?

 

Πας ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στον ΠΑΡΑΓΩΓΟ....& λες "ειμαι Greek & I want a Telecaster" και θα σου δωσουν Telecaster με 70% εκπτωση απο το MSRP

Greekcaster? ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σημαντικό είναι να μη χάσουμε τα σημαντικά όπως ένα τσαμπί σταφύλι σε μια αμμουδιά

4€ το κιλό τα σταφύλια (πόσο μεγάλο τσαμπί?), και 15€ η ομπρέλλα. ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4€ το κιλό τα σταφύλια (πόσο μεγάλο τσαμπί?), και 15€ η ομπρέλλα. ;D ;D ;D ;D

 

Αχχχχ, παλιά, τότε, πρίν το ευρώ, ο ήλιος δεν έκαιγε. Καθόσουν χωρίς ομπρέλα ούτε αντηλιακό. Ωραίες εποχές.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου