Προς το περιεχόμενο

Αξίζουν τα λεφτά τους τα Moog ή όχι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Moog Voyager RME - 2699 €

Moog Voyager Performer Stage Edition = 3222 €

Moog Voyager Electric Blue/Lunar Cherry/Fire Mahogany = 3399 €

Moog Voyager XL - 4799 €

Super! :-X :-X :-X

 

Καλα (τους) κανουν, αφου υπαρχουν ακομα "ψωνια" που αγοραζουν synths οπως το Moog σε τετοιες απαραδεκτες τιμες.

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλα (τους) κανουν, αφου υπαρχουν ακομα "ψωνια" που αγοραζουν synths οπως το Moog σε τετοιες απαραδεκτες τιμες.
Σωστά. Εν καιρώ κρίσης θα έπρεπε να τα χαρίζουν μαζί με πατάτες στις πλατείες. Πάααααλι το ίδιο σκοτωμένο τροπάρι?  ::) Το γεγονός πως ορισμένοι δεν θέλουν ή δεν μπορούν να απαλλαγούν από μια κάποια μυωπία δεν δικαιολογεί το ισοπεδωτικό πέταμα στον Καιάδα όλων όσων έχουν αντίθετη - και συνειδητοποιημένη - άποψη για το τι αγοράζουν, γιατί και πόσο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά. Εν καιρώ κρίσης θα έπρεπε να τα χαρίζουν μαζί με πατάτες στις πλατείες.

Σωστα  Mr "συνειδητοποιημένε".

Οι Πατατες με τις πατατες.  8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θέλεις να τρολιάσεις, υπάρχει η Παιδική Χαρά. Αν θες να κουβεντιάσεις σοβαρά, κάνε το (προσωπικά θα κάνω αυτούσια copy-paste τα προηγούμενα από παλιότερα θρεντ). Κατά τα άλλα - και για να σοβαρευτούμε λίγο - όντως πρέπει να έχει γίνει αύξηση, όπως πχ. και η Φέντερ που σχετικά πρόσφατα (πέρσι?) είχε κάνει ένα 10% έως 20% (πιθανόν να κάνω λάθος στο νούμερο). Aλλά βρήκα δυο λινκς για το ρακ του Voyager με την παλιά τιμή:

 

http://en.euroguitar.com/keyboard/moog/minimoog-voyager-rack-mount-edition/145145.html

 

http://www.nuloop.com/en/instruments/item/35687/keys__expanders/moog_music_voyager_rack_mount_edition.html

 

Δεν έχω ψωνίσει από τα μαγαζιά κι έτσι δεν έχω γνώμη για αυτά, αλλά ο συνφορουμίτης μπορεί να ζητήσει ένα price match από όποιον άλλον επιθυμεί. Και να τα τηγανίσει όταν τον πιάσουν οι πείνες.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θέλεις να τρολιάσεις, υπάρχει η Παιδική Χαρά. Αν θες να κουβεντιάσεις σοβαρά, κάνε το...

Δεν γινεται να συζητησω σοβαρα με καποιον που θεωρει τους μη-λατρεις του Moog (και της απαραδεκτης_για αυτα που προσφερει_τιμης του) ως μη "συνειδητοποιημενους" στο τι "αγοράζουν, γιατί και πόσο."

Αγορασε λοιπον εσυ ενα (δυο, τρια) Moog ή απλα απολαυσε το αν ηδη εχεις ενα, και ασε καποιους αλλους να εχουν μια διαφορετικη_και συνειδητοποιημενη επισης_αποψη.

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται να συζητησω σοβαρα με καποιον που θεωρει τους μη-λατρεις του Moog (και της απαραδεκτης_για αυτα που προσφερει_τιμης του) ως μη "συνειδητοποιημενους" στο τι "αγοράζουν, γιατί και πόσο."

Από πού κι ως πού έβαλα την ταμπέλα "μη συνειδητοποιημένος" σε όλους τους άλλους πλην των... Μουγκαμένων? rolleye0007.gif Λόγω κεκτημένης ταχύτητας να βάζεις ταμπέλες, νομίζεις πως βάζουν τόσο εύκολα και οι άλλοι.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Vangelis, έχει Moog...?

Φυσικα εχει.....Καπου σε καποιο υπογειο ;D

Απ'οτι εχω διαβασει ειχε ενα Minimoog, ενα Modular και το Moog Satellite. :P

Συν πολλα Roland! >:( Αρχιζει και ξεπερνα τα ορια μου φαινεται. Αν παρει κι ενα Mac, ε τοτε θα πεταχτει ολη η δισκοθηκη του απ'το παραθυρο ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρει κι ενα Mac, ε τοτε θα πεταχτει ολη η δισκοθηκη του απ'το παραθυρο ;D

Eάν το μέσο, κάνει το καλλιτέχνη... ;)

 

Πάντα θα υπάρχουν ανόητοι που το πιστεύουν...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κι εγώ της αποψης πως το Moog είναι Moog.

 

Είχα και DSI Poly Evolver...αλλά ποτέ, κανενα συνθ μου (καλά δε συζητάμε για τα VA) δεν αγγιξε τον ήχο του Little Phatty.

 

Το οποίο LP, είναι σε πολύ καλή τιμή, και σε ακόμα καλύτερη το rack.

 

 

Ομως θα παρατηρήσω ότι τα 2700 τιμή για ενα Voyager RME, είναι τσιμπημένη.

Ομως ειλικρινά, θα το επαιρνα αν είχα τοσα λεφτά να διαθέσω.

 

Γυρναω στην πρωτη μου φράση. Το Moog είναι Moog. Δεν φαγαμε όλοι παπα από το μαρκετινγκ. Υπάρχει λόγος που εχει χτιστεί αυτό το όνομα γύρω απο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου