Προς το περιεχόμενο

charvel so cal ή gibson les paul classic 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ αδερφε thanks δυσκολο να παω για τεστ αλλα φαινεται πολυ καλη η esp και αν κρινω απο μια εσπ ηλεκ/στικη φτηνη που εχω ειναι πολυ καλη για τα λεφτα της.

και κατι τελευταιο ειναι ευκολο να κανω setup μονοσ μου στο les paul style γιατι μονο απο stratocaster ξερω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το σημαντικότερο αδερφέ δεν είναι αν μπορούν να παίξουν μέταλ ή τι μαγνήτες πρέπει να έχουν, αλλά το ότι είναι κιθάρες με εντελώς διαφορετική εργονομία. floyd rose η μία, fixed bridge η άλλη. 25άρα ή 24αρα κλίμακα? strat ή les paul? κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους μιας και τελικα κατεληξα στην ltd ec 1000 ειμαι αναμεσα σε αυτην με sd jb και emg..

ειχε κανεις εμπειρια με αυτους τους 2 μαγνητες?

εχω σκαλωσει ασχημα και δεν εχω την δυνατοτητα δοκιμης.

οι jb θα ειναι πιο δυνατοι απο τους stock της bc rich  μου :(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους μιας και τελικα κατεληξα στην ltd ec 1000 ειμαι αναμεσα σε αυτην με sd jb και emg..

ειχε κανεις εμπειρια με αυτους τους 2 μαγνητες?

εχω σκαλωσει ασχημα και δεν εχω την δυνατοτητα δοκιμης.

οι jb θα ειναι πιο δυνατοι απο τους stock της bc rich  μου :(

 

 

 

Με αυτους τους duncan ειναι πιο hard rock ο προσανατολισμος,με αυτους τους emg πιο metal.

Τιποτα απ τα δυο δεν αποκλειει οτι μπορεις να παιξεις και κατι αλλο με το καθε σετ,αλλα γενικα καπως ετσι ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλημερα παιδες.τελικα πηρα την ec1000 με τους seymour jb.

οχι πολυ ικανοποιημενος με τους jb.οι bc rich ειναι πιο δυνατοι και παρολα αυτα οι jb μπουκονουν το ηχειο παρα πολυ!!δοκιμασα λιγο το eq και εξωτερικο eq petali χωρις καλα αποτελεσματα.καμια βοηθεια παρακαλω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν,οι μαγνήτες σου δεν είναι και δύο JB...

Ο ένας είναι JB και ο άλλος είναι ο '59.Σωστά;

 

Μπουκώνουν και οι δύο;Aν ναι,τότε οι μαγνήτες δεν είναι το πρόβλημα αλλά κάτι παίζει με τα ηλεκτρονικά.

Ο '59άρης είναι medium output μαγνήτης,σχετικά άδειος στα μεσαία του και αρκετά πριμαριστός.

 

Δοκίμασε να πειραματιστείς αρχικά με το ύψος τους.Μπορεί κάτι να πετύχεις.

...Και ξαναπροσπάθησε με το eq σου.

 

Στην περίπτωση που δεν βγάλεις άκρη και το πρόβλημα επιμένει(δεχόμαστε ότι ο ενισχυτής σου είναι οκ),πήγαινε την κιθάρα σε κάποιον τεχνικό να ελέγξει τις καλωδιώσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε μου ο neck ειναι ο 59.

το προβλημα ειναι οτι ο jb μπουκονει.οκ λογικο για τοv 59.

και δεν εχει αρκετο gain .να φανταστεις οτι και χωρις boost το κανει αλλα οχι παντα.ο ενισχυτης δεν εχει προβλημα λογικα γιατι η παλιο bc rich μου τα σπαει ασχημα.χρησιμοποιω να φανταστεις το  boost του ενισχυτη μαζι με  pedal boost και δεν καταλαβαινει τπτ ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου