Προς το περιεχόμενο

Xmas αυτοδώρο. Fender Deluxe Strat. Γνώμες ?


m_aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού πούλησα την Gibson LP studio και σε λίγες μέρες φεύγει και Μεξικάνα Stratocaster, σκέπτομαι να μου δωρίσω την (link) deluxe stratocaster http://www.fender.com/products/search.php?partno=0101580852.

 

Είναι η "καινούργια" σειρά της Fender. Δυστυχώς δεν την βρήκα πουθενά να την δοκιμάσω. Εχει παίξει κανένας με τις "καινούργιες" deluxe ? Γνώμες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοιτα προσωπικά δεν είναι και το αγαπημενο μου...Αλλά αφού του αρέσει του ανθρώπου...:lol:

 

Προσωπικά μαγαζί να την δοκιμάσεις...δεν ξερω...

:)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα σε αυτό το forum δεν έχουμε καθήκον να προστατεύουμε τους συναδέλφους μας? Να τον αφήσουμε να αγοράσει αυτό το χρώμα? ¶σε που τον ξέρω και θα κλαίγεται μετά...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'ίσως απο τις χειρότερες Strat που έχω παίξει ποτε...

μου την έφεραν δώρο απο Αμερική...και απλά εγώ ο κάφρος την πούλησα μετά απο ένα μήνα... το μπράτσο ήταν πολύ τσίμπικο maple... και οι Samerium μαγνήτες απλά αστείοι...!!!

θα σου πρότεινα να δεις κάτι άλλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'ίσως απο τις χειρότερες Strat που έχω παίξει ποτε...

μου την έφεραν δώρο απο Αμερική...και απλά εγώ ο κάφρος την πούλησα μετά απο ένα μήνα... το μπράτσο ήταν πολύ τσίμπικο maple... και οι Samerium μαγνήτες απλά αστείοι...!!!

θα σου πρότεινα να δεις κάτι άλλο....

 

NightCrawler .... μ΄εστειλες ... :(

 

Υποτείθεται ότι είναι απο τα καλύτερα δείγματα τεχνικής των ανθρώπων της Fender (έτσι λέει στο site) !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γενικότερα Fender χωρίς pickguard είναι σαν να λέμε "Ελβετός Ναύαρχος"... :lol: :lol:

Αν θέλεις τέτοια "έπιπλα" (μαρκετερί κλπ :mrgreen: ) υπάρχουν εταιρίες που την κάνουν πολύ καλύτερα την δουλειά από την fender.

 

Πάντως εγώ αν έπαιρνα τώρα θα έπαιρνα χωρίς δεύτερη σκέψη αυτή:

 

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0100102806

 

Βέβαια αν σου αρέσει τόσο πάρ'την, το παν είναι η δικιά σου ευχαρίστηση.

 

Φιλικά. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... εντάξει ... μου αρέσουν οι Stratocaster :lol: μου αρέσουν τα έπιπλα :D ... παίζω απο blues μέχρι metal και βλάχικα :roll: ... θέλω τον ήχο της Strat και γκάζια. Τι προτείνετε !!!!

 

... μάλλον θα κρατήσω την μεξικάνα μου και θα φάω τα χρήματα που μάζεψα στις ......

:lol:

 

Ενας humbacker μου έλειπε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως κατάλαβες έχεις μπλέξει με τους στρατοκαστεράκηδες με την αυθεντική έννοια του όρου μεταξύ των οποίων οι περισσότεροι είναι και "vintageάδες", οπότε μην περιμένεις να σου πουν καλά λόγια για κάτι που δε μοιάζει (ακριβώς!) με strat ενώ έχει το ίδιο όνομα και μπορεί τον ίδιο ήχο( που δεν τον έχει λόγω μαγνητών)!

 

Δική μου πρόταση είναι να πας να ακούσεις την κιθάρα, ή έστω οποιαδήποτε της σειράς deluxe γιατί οι συγκεκριμένοι μαγνήτες έχουν κάτι το ιδιαίτερο που μπορεί να μη σου αρέσει (όπως δεν άρεσε και στο Nightcrawler, αλλά ούτε σε μένα που έχω παίξει μια φορά). Σαν όργανο το ζαχάρωνα πολύ καιρό τώρα.

 

Μ'αρέσει πολύ που είναι διαφορετική από τις άλλες, που έχει όλα αυτά τα καλούδια πάνω της, locking tuners, lsr, abalone inlays, ebony fingerboard!, κομμένη ένωση σώματος-λαιμού για εύκολη πρόσβαση στα τάστα κλπ.

 

Αν δεν είχα καταλήξει στη στρατ που έχω τώρα πολύ πιθανό να την έπαιρνα και θα της άλλαζα μαγνήτες στο μέλλον (δεν είναι και για πέταμα, απλά δεν έχουν αυτό το χαρακτηριστικό ήχο της strat).

 

Προσωπική μου άποψη πάντα. :wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τον βοηθάτε...αφήστε τον να φάει τα λεφτά του στις π@υτ@νες γιατί είναι φίλος μου και μπορεί να πάρει και εμένα μαζί!!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου