Προς το περιεχόμενο

Xmas αυτοδώρο. Fender Deluxe Strat. Γνώμες ?


m_aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

... εντάξει ... μου αρέσουν οι Stratocaster :lol: μου αρέσουν τα έπιπλα :D ... παίζω απο blues μέχρι metal και βλάχικα :roll: ... θέλω τον ήχο της Strat και γκάζια. Τι προτείνετε !!!!

 

... μάλλον θα κρατήσω την μεξικάνα μου και θα φάω τα χρήματα που μάζεψα στις ......

:lol:

 

Ενας humbacker μου έλειπε !

 

Πάρε τότε μια HSS απλή αμερικάνα:

 

http://www.fender.com/products/search.php?partno=0117000706

 

άλλαξε και τον διπλό μαγνήτη (με George Lynch ή κάποιον passive Dimarzio) και είσαι πανέτοιμος για γκάζια!

 

και τα υπόλοιπα φάτα στις π.... :lol: :lol: :lol:

οι deluxe κατά την ταπεινή μου γνώμη δεν έχουν τίποτα παραπάνω να προσφέρουν από τις απλές usa. :wink: (τα "select alder" κλπ που λέει στο site είναι απλά για γέλια :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μ'αρέσει πολύ που είναι διαφορετική από τις άλλες, που έχει όλα αυτά τα καλούδια πάνω της, locking tuners, lsr, abalone inlays, ebony fingerboard!, κομμένη ένωση σώματος-λαιμού για εύκολη πρόσβαση στα τάστα κλπ.

 

Ευχαριστώ Acanthor για την γνώμη σου, έχεις δίκιαιο :roll:

 

 

Μην τον βοηθάτε...αφήστε τον να φάει τα λεφτά του στις π@υτ@νες γιατί είναι φίλος μου και μπορεί να πάρει και εμένα μαζί!!!!!!

 

marathon δεν εννοούσα τις π@υτ@νες :wink:

 

Thanks vandergraaf, θεώρησα την συγκεκριμένη "ιδιαίτερη" σε εμφάνιση και με τα καλούδια που έχει πάνω της. Θα ξανασκεφτώ την HSS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως κατάλαβες έχεις μπλέξει με τους στρατοκαστεράκηδες με την αυθεντική έννοια του όρου μεταξύ των οποίων οι περισσότεροι είναι και "vintageάδες"' date=' οπότε μην περιμένεις να σου πουν καλά λόγια για κάτι που δε μοιάζει (ακριβώς!) με strat ενώ έχει το ίδιο όνομα και μπορεί τον ίδιο ήχο( που δεν τον έχει λόγω μαγνητών)!

 

Δική μου πρόταση είναι να πας να ακούσεις την κιθάρα, ή έστω οποιαδήποτε της σειράς deluxe γιατί οι συγκεκριμένοι μαγνήτες έχουν κάτι το ιδιαίτερο που μπορεί να μη σου αρέσει (όπως δεν άρεσε και στο Nightcrawler, αλλά ούτε σε μένα που έχω παίξει μια φορά). Σαν όργανο το ζαχάρωνα πολύ καιρό τώρα.

[/quote']

 

+10000000000000000000

 

Καλο ειναι να ακους αποψεις αλλα εχε στο πισω μερος του μυαλου σου οτι ισως ο καθενας σου προτεινει αυτο που αυτος θεωρει καλο για τον εαυτο του και οχι για εσενα..........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά αν έχει πουτ@νε.....ς ποιός ασχολείται με strat?!?!? :wink:

acanthor...δεν έχει κάτι περιέργο απλά είναι σάπιοι και έχουν μια κακή μεσαιίλα!!!! και κάτι σαν ψευτοκομπρεσαρισμένο γκάζι...πολύ χάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ψαχνεις για τετοιου ειδους κιθαρα' date=' γιατι δεν κοιτας και καμια Tom Anderson?[/quote']

Γιατι η Fender εχει 1400 και η Anderson 3500 και βαλε.

 

Το Σαββατο ακουσα αυτη http://www.fender.com/products/search.php?partno=0101402750 μεσα απο Matchless Independence 35 2x12. Για μενα αξιζει τα χρηματα που ζηταει, και εμφανισιακα, και παικτικα και ηχητικα. Το S-1 οντως δουλευει και προσφερει διαφορετικους ηχους, στο γκαζι boostαρει πολυ ωραια και δινει εξτρα ογκο.

 

Απο τη κιθαρα που θες να αγορασεις, μη περιμενεις κλασικο strat ηχο. Δεν εχει pickguard, που σημανει οτι οι μαγνητες ειναι στιριγμενοι στο σωμα οχι στο pickguard. Εχει καπακι με εξτρα ξυλο (quilted maple top), εβενο στην ταστιερα και διπλο μαγνητη. Θα εχεις πολλους και διαφορετικους ηχους αλλα μαλλον οχι κλασικο strat. To οποιο βεβαια δεν ειναι κακο, αν θες κλασικη stratocaster υπαρχουν πολλες.

 

Αν βεβαια εχεις τα χρηματα, με 3600 παιρνεις μια Suhr με ενα top που θα ντρεπεσαι να ακουμπησεις, και με πολλες επιλογες σε μαγνητες/τρεμολο, neck shapes, ξυλα και χρωματα. Αν δεν εχεις, η Fender μου φαινεται μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενα top που θα ντρεπεσαι να ακουμπησεις

 

παντως προσωπικα θα ντρεπομουν εστω και να με ΔΟΥΝ για ενα λεπτο να κραταω κιθαρα με τετοιο καρεκλαδικο τοπ!! :lol: :lol: :lol: :lol:

 

επιπλα εχω στο σαλονι μου,δεν ειναι αναγκη να τα κρεμαω και απο το λαιμο μου!! :lol: :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ψαχνεις για τετοιου ειδους κιθαρα' date=' γιατι δεν κοιτας και καμια Tom Anderson?[/quote']

Γιατι η Fender εχει 1400 και η Anderson 3500 και βαλε.

 

Το Σαββατο ακουσα αυτη http://www.fender.com/products/search.php?partno=0101402750 μεσα απο Matchless Independence 35 2x12. Για μενα αξιζει τα χρηματα που ζηταει, και εμφανισιακα, και παικτικα και ηχητικα. Το S-1 οντως δουλευει και προσφερει διαφορετικους ηχους, στο γκαζι boostαρει πολυ ωραια και δινει εξτρα ογκο.

 

Απο τη κιθαρα που θες να αγορασεις, μη περιμενεις κλασικο strat ηχο. Δεν εχει pickguard, που σημανει οτι οι μαγνητες ειναι στιριγμενοι στο σωμα οχι στο pickguard. Εχει καπακι με εξτρα ξυλο (quilted maple top), εβενο στην ταστιερα και διπλο μαγνητη. Θα εχεις πολλους και διαφορετικους ηχους αλλα μαλλον οχι κλασικο strat. To οποιο βεβαια δεν ειναι κακο, αν θες κλασικη stratocaster υπαρχουν πολλες.

 

Αν βεβαια εχεις τα χρηματα, με 3600 παιρνεις μια Suhr με ενα top που θα ντρεπεσαι να ακουμπησεις, και με πολλες επιλογες σε μαγνητες/τρεμολο, neck shapes, ξυλα και χρωματα. Αν δεν εχεις, η Fender μου φαινεται μια χαρα.

 

Με τοσα φραγκα και λιγο καλο και χρονοβορο εννοειται ψαχτιρι βρισκεις παπαδες στο Ebay.

Δεν κοιτας προς PRS μερια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σαββατο ακουσα αυτη http://www.fender.com/products/search.php?partno=0101402750 μεσα απο Matchless Independence 35 2x12.

 

οταν τον ακουσα αυτον τον ενισχυτη ημουν ετοιμος να τα πουλησω ολα και να τον αγορασω αλλα μετα σκεφτηκα ποσο κανει και ειπα οτι δεν αξιζει...σου αρεσε εσενα;

ισως οτι καλυτερο εχω ακουσει live μπροστα μου απο ενισχυτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοιτας προς PRS μερια?

 

τωρα τι σχεση εχει αυτο με το θεμα? 8O

Stratocaster θελει να παρει το παιδι...μην τον μπερδευεις... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου