Προς το περιεχόμενο

Xmas αυτοδώρο. Fender Deluxe Strat. Γνώμες ?


m_aztec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OK !!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ :D Μια γνώμη ζήτησα ο καημένος :oops:

 

ΦΥΣΙΚΑ ΕΑΝ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΜΙΑ ΚΙΘΑΡΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ "ΣΚΑΣΩ" 30-40%" ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ !!! :evil:

 

Η λογική λοιπόν είναι απλή πρέπει να αγοράσω μία κιθάρα που εάν δεν με ικανοποιεί σαν όργανο να την χρησιμοποιήσω σαν διακοσμητικό στο σαλόνι μου !!! οπότε μην αρχίσουμε την γνωστή μάχη χαρακωμάτων περί fender, shur ή rockinger ... και το επεκτείνουμε στα έπιπλα του σαλονιού μας.

 

Κρατώ τα 1) ο ήχος είναι κάτι που αντιλαμβάνεται ο καθένας με τον δικό του τρόπο 2) η ομορφιά είναι υποκειμενική 3) θα κρατήσω την μεξικάνα strat μου με τους noiseless που έχει πάνω ισως να πειραματιστώ με διαφορετικούς μαγνήτες και 4) θα αγοράσω έναν καναπέ για να μη γκρινιάζει η γυναίκα μου. :D

 

... θα υπομείνω στοικά το δούλεμα του marathon για κιθάρες midi που είναι σταθερές αξίες, φτιάχνεις ήχους κλπ

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν κοιτας προς PRS μερια?

 

τωρα τι σχεση εχει αυτο με το θεμα? 8O

Stratocaster θελει να παρει το παιδι...μην τον μπερδευεις... :lol:

 

Εεεε τωρα συγνωμη κιολας.... Stratocaster ηταν αυτο το ΠΡΑΜΑ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοιτας προς PRS μερια?

 

τωρα τι σχεση εχει αυτο με το θεμα? 8O

Stratocaster θελει να παρει το παιδι...μην τον μπερδευεις... :lol:

 

Εεεε τωρα συγνωμη κιολας.... Stratocaster ηταν αυτο το ΠΡΑΜΑ ????

 

ΕΛΕΟΣ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κοιτας προς PRS μερια?

 

τωρα τι σχεση εχει αυτο με το θεμα? 8O

Stratocaster θελει να παρει το παιδι...μην τον μπερδευεις... :lol:

 

Εεεε τωρα συγνωμη κιολας.... Stratocaster ηταν αυτο το ΠΡΑΜΑ ????

 

... καλά !!! το avatar σου backys τί είναι ? χτυπημένη Stratocaster !!! :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην του δείχνετε έλεος...ακούς εκεί να πουλήσει τη Gibson (που έχει Ηumbuckers) για να αγοράσει μια κιθάρα που για πρώτη φορά στη ζωή της φορά Ηumbuckers!!! Ο άνθρωπος είναι ψυχοπαθής.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... καλά !!! το avatar σου backys τί είναι ? χτυπημένη Stratocaster !!! :evil:

 

Ο λογος που η Stratocaster μου ειναι 2 χρονια σε ακινησια...

 

Parker Fly Classic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Σαββατο ακουσα αυτη http://www.fender.com/products/search.php?partno=0101402750 μεσα απο Matchless Independence 35 2x12.

 

οταν τον ακουσα αυτον τον ενισχυτη ημουν ετοιμος να τα πουλησω ολα και να τον αγορασω αλλα μετα σκεφτηκα ποσο κανει και ειπα οτι δεν αξιζει...σου αρεσε εσενα;

ισως οτι καλυτερο εχω ακουσει live μπροστα μου απο ενισχυτη...

Αν ειχα τα χρηματα, θα ηταν σπιτι μου τωρα. Mιση ωρα πριν ειχα ακουσει τον Fender Deluxe τον 22αρη. Εχει 1 πολυ καλο αλλα μονοδιαστατο ηχο, ο Μatchless εχει 3 εκπληκτικα καναλια, εχει το sustain, εχει τον καμπανιστο ηχο που δε μπορεις να εξηγησεις με λογια. Ανεβαινουμε σε high end κατηγορια, δυστυχως για μενα τα αυτια μου μπορουν να διακρινουν τις διαφορες (και λεπτομεριες) που εχουν οι high end κιθαρες και ενισχυτες.

 

Οντως ειναι μοναδικη εμπειρια, για το δικο μου το αυτι ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει μπροστα μου, μαζι με τον SLO-100. Aυτοι οι δυο ενισχυτες μου φτανουν για μια ζωη και καλυπτουν ολους τους ηχους που ζητω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mιση ωρα πριν ειχα ακουσει τον Fender Deluxe τον 22αρη. Εχει 1 πολυ καλο αλλα μονοδιαστατο ηχο, ο Μatchless εχει 3 εκπληκτικα καναλια, εχει το sustain, εχει τον καμπανιστο ηχο που δε μπορεις να εξηγησεις με λογια

 

μη συγκρινεις ανομοια πραγματα,απλα σου αρεσουν περισσοτερο (και καλα κανουν και σου αρεσουν) οι ενισχυτες τυπου VOX (δηλ.σε ψευτοταξη Α) παρα οι ενισχυτες typoy Fender blackface σε ταξη Α/Β .

Ο κλασσικος ομως Blackface ηχος του Deluxe Reverb μονο μονοδιαστατος δεν ειναι...

 

(προσωπικα εμενα κανενας ενισχυτης τυπου VOX δεν με εχει ενθουσιασει ποτε μου,αλλα καταλαβαινω οτι για πολλους αλλους ειναι το holly grail του ηχου)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου