Προς το περιεχόμενο

Ο Νηστικός Δείπνος 1-6


Παστίτσιός

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή κάποιος κάπως κάπου κάποτε πρέπει να τα π(ι)εί και στην υγειά μας που δεν υπήρξε ποτέ, το τρολάρισμα επιστρέφει με μία σειρά επεισοδίων που δεν γνωρίζει κανείς πότε θα τελειώσει. Ίσως το πρήξιμο κρατήσει πολύ καιρό, ίσως ελάχιστο, who knows? Για αυτό απομακρυνθείτε.  :o

 

Όσοι μαζόχοι, καλοδεχούμενοι να μείνουν και να υποστούν τρολαρίες απανωτές και ανούσιες. Υπάρχει και μία σκέψη όμως. Εάν θα ήθελε κάποιος να συμμετάσχει στα βίντεο παίζοντας αυτοσχεδιασμούς με το όργανο του, θα ήταν ενδιαφέρον να γίνει κάτι τέτοιο. Τί σημαίνει αυτό;

 

Σημαίνει ότι θα μπορούσε όποιος ενδιαφερόμενος να βιντεοσκοπήσει όπως θα παίζει το όργανο του παίζοντας παράλληλα κάποιον αυτοσχεδιασμό της στιγμής εκείνης και όχι κάποιο προμελετημένο κομμάτι. Αποκλειστικά αυτοσχεδιασμός ο οποίος να περιλαμβάνει και τα ζωντανά λάθη που συμβαίνουν στο παίξιμο σε αυτές τις  περιπτώσεις. Στο τελικό βίδεο δεν θα φαίνεστε καθαρά αλλά με εφέ όπως το βίδεο αυτό, οπότε όσοι ντρέπονται, ας μην ντρέπονται, θα είναι άφαντοι. :P

 

Με λίγα λόγια η διαδικασία δημιουργίας των βίντεο είναι η εξής: Αφού έχει γραφεί το κείμενο και γίνει από μόνο του βίντεο για να δώ την διάρκεια του κειμένου, τότε βιντεοσκοπώ το παίξιμο στο όργανο μου, όπου παίζω ότι μου κατεβαίνει στον (αν)εγκέφαλο μου εκείνη τη στιγμή. Έπειτα μιξάρω και επεξεργάζομαι τα βίδεο και βγαίνει το τελικό αποτέλεσμα.

 

Εάν κάποιος ενδιαφερόταν να αυτοσχεδιάσει βιδεοσκοπώντας τον εαυτό του σε κάποια γωνία λήψης παρόμοια με αυτή στο βίντεο, τότε θα μπορούσαμε να συνεργαστούμε έτσι για τον χαβαλέ στο όνομα της δημιουργίας. Σε κάθε βίδεο θα παίρνει credits ο μουσικός φυσικά, είτε με το πραγματικό του όνομα είτε με κάποιο καλλιτεχνικό ή άλλο ψευδώνυμο, η επιλογή είναι δική σας καθαρά και μόνο. Φυσικά πρώτα θα παίρνετε να διαβάσετε το κείμενο για να ξέρετε πάνω σε τί αυτοσχεδιάζετε και μετά θα παίζετε το όργανο σας. 8)

 

Λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......παίζοντας αυτοσχεδιασμούς με το όργανο του....να βιντεοσκοπήσει όπως θα παίζει το όργανο του....τότε βιντεοσκοπώ το παίξιμο στο όργανο μου....και μετά θα παίζετε το όργανο σας....

 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@axtarmas

 

...είναι όμορφο το βίντεο...

και το παίξιμο και οι φρασεολογία και οι μουσικές ιδέες σου...και προτροπές/συμβουλές σου.

Συνέχισε... ;)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@axtarmas

 

...είναι όμορφο το βίντεο...

και το παίξιμο και οι φρασεολογία και οι μουσικές ιδέες σου...και προτροπές/συμβουλές σου.

Συνέχισε... ;)

 

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια :)

 

@axtarmas

 

...είναι όμορφο το βίντεο...

και το παίξιμο και οι φρασεολογία και οι μουσικές ιδέες σου...και προτροπές/συμβουλές σου.

 

Ποιές ιδέες; Δεν υπάρχουν ιδέες, ότι νά'ναι πατάω στο πλήκτρο και ότι βγεί, δεν ξέρω κάν τί κουμπιά πατάω. Εεεεμ, τί πλήκτρα εννοώ.

 

@axtarmas

Συνέχισε... ;)

 

Μόνο ο θάνατος μπορεί να με σταματήσει. Ή η βαρεμάρα. Αλλά επειδή θέλω να καραφλιάσω πολύ κόσμο με αυτά που γράφω, δεν θα με σταματήσει κανείς και τίποτα. Τί δηλαδή, μόνο τα δικά μου μαλλιά θα πέφτουν;  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίω εγώ αν πάθετε κάτι παρακολουθώντας όσοι έχετε πρόβλημα με την καρδιά σας. Το τονίζω αυτό. Δέν φταίΩ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκατά ήπια ρε μαμώτο?

 

Λιώμα έγινα δεν μπορεί ...

Άλλα αντ' άλλων πρέπει να έβλεπα.

 

Α ρε Αχταρμά, εσύ φταις. ;D ;D ;D

 

Να σου πω, ξεκίνησε το μπάσο άμεσα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε Αχταρμά, εσύ φταις. ;D ;D ;D

 

Εσύ φταίς, εσύ φταίς, εσύ φταίς, εσύ φταίς, εσύυυυ φταίιιιιιςςςςςςςςςς  8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου