Προς το περιεχόμενο

Atmosphere, Trilogy και Stylus RMX


karhariasgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά,

έχω μια ερωτησούλα για τα VST αυτά. Δυστυχώς την ώρα που κάνω το setup δεν με ρωτάει αν θέλω να στήσω τα data τους και το κάνει από μόνο του. Εγώ όμως έχω περάσει ήδη όλα τα data σε έναν σκληρό, που τον έχω για τον λόγο αυτό, από το προηγούμενο format, οπότε τώρα θέλω να στηθεί μόνο το πρόγραμμα και να φορτώσει τους ήχους από τον φάκελο που θα του υποδείξω εγώ. Γίνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το κάνεις αυτό σε στο stylus (απλο) - atmosphere και trilogy , θα το κάνεις ως εξής

 

Κάντα unistall τελείως.

 

ΜΕτά π.χ κάνε install το atmosphere το πρώτο cd και όταν θα σου ξητήσει να ορίσεις το folder για να βάλεις τα data , η άσε αυτό που έχει προκαθορισμένο , η διαλεξε ενα folder δικο σου , όπου το θέλεις , π.χ. αυτό το folder το λέμε atmosphere data,

 

Μολις κάνεις οκ και συνεχίζει , κάνε αμέσως cancel.

 

Μετά πήγαινε στο αρχείο .dat μου είχες ρίξρι απο την προηγούμενη εγκατάσταση εκεί που το έχεις (είναι το μεγάλο αρχείο 3gb που δημιουργείται απο τα άλλα cd), και κάντο cut ή copy και μετά paste στο φάκελο data που όρισες στην νεα εγκατάσταση.

 

Μετά άνοιξε το πρόγραμμα απο την πλατφόρμα που δουλεύεις και θα δείς οτι όλα είναι οκ , σαν να έριξες όλα τα cd.

 

Κ(λ)άνε το ίδιο και για τα άλλα :lol: :lol:

 

Και απόλαυσε κι εσύ ξανά τα θεϊκά αυτά προγράμματα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό αυτό!! Πιάνει,ε?

Έκανα φορμάτ τώρα και δεν θέλω να υποστώ πάλι την χρονοβόρα διαδικασία των προγραμμάτων αυτών.

 

Λοιπόν, δλδ το πρόγραμμα στήνεται στην αρχή και μετά στήνει μόνο τα data,ε? Λογικά το πρόγραμμα δεν πρέπει να είναι μεγάλο. Οκ θα το τσεκάρω αυτό που λες, ελπίζω να δουλέψει!

 

Ευχαριστώ! Θα κ(λ)άνω σε όλα! :lol: :lol: :lol: :lol: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και ένα utility' date=' Spectra Move , που διευκολύνει την σχετική διαδικασία.[/quote']

Έχεις την καλοσύνη να πεις περισσότερα? Που μπορώ να το βρω? Είναι freeware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλη χρονιά σε όλους!!

 

Υπάρχει και ένα utility' date=' Spectra Move , που διευκολύνει την σχετική διαδικασία.[/quote']

 

Τελικά τι έγινε με το utility αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το κάνεις αυτό σε στο stylus (απλο) - atmosphere και trilogy ' date=' θα το κάνεις ως εξής

 

Κάντα unistall τελείως.

 

ΜΕτά π.χ κάνε install το atmosphere το πρώτο cd και όταν θα σου ξητήσει να ορίσεις το folder για να βάλεις τα data , η άσε αυτό που έχει προκαθορισμένο , η διαλεξε ενα folder δικο σου , όπου το θέλεις , π.χ. αυτό το folder το λέμε atmosphere data,

 

Μολις κάνεις οκ και συνεχίζει , κάνε αμέσως cancel.

 

Μετά πήγαινε στο αρχείο .dat μου είχες ρίξρι απο την προηγούμενη εγκατάσταση εκεί που το έχεις (είναι το μεγάλο αρχείο 3gb που δημιουργείται απο τα άλλα cd), και κάντο cut ή copy και μετά paste στο φάκελο data που όρισες στην νεα εγκατάσταση.

 

Μετά άνοιξε το πρόγραμμα απο την πλατφόρμα που δουλεύεις και θα δείς οτι όλα είναι οκ , σαν να έριξες όλα τα cd.

 

Κ(λ)άνε το ίδιο και για τα άλλα :lol: :lol:

 

Και απόλαυσε κι εσύ ξανά τα θεϊκά αυτά προγράμματα[/quote']

 

 

Να μην το ξέρω αυτό το κόλπο όταν είχα κάνει και εγώ format πέρυσι!! :(

Αυτά τα τρία προγράμματα μου είχαν φάει μισή μέρα να τα ξαναεγκαταστήσω. :x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το κάνεις αυτό σε στο stylus (απλο) - atmosphere και trilogy ' date=' θα το κάνεις ως εξής

 

Κάντα unistall τελείως.

 

ΜΕτά π.χ κάνε install το atmosphere το πρώτο cd και όταν θα σου ξητήσει να ορίσεις το folder για να βάλεις τα data , η άσε αυτό που έχει προκαθορισμένο , η διαλεξε ενα folder δικο σου , όπου το θέλεις , π.χ. αυτό το folder το λέμε atmosphere data,

 

Μολις κάνεις οκ και συνεχίζει , κάνε αμέσως cancel.

 

Μετά πήγαινε στο αρχείο .dat μου είχες ρίξρι απο την προηγούμενη εγκατάσταση εκεί που το έχεις (είναι το μεγάλο αρχείο 3gb που δημιουργείται απο τα άλλα cd), και κάντο cut ή copy και μετά paste στο φάκελο data που όρισες στην νεα εγκατάσταση.

 

Μετά άνοιξε το πρόγραμμα απο την πλατφόρμα που δουλεύεις και θα δείς οτι όλα είναι οκ , σαν να έριξες όλα τα cd.

 

Κ(λ)άνε το ίδιο και για τα άλλα :lol: :lol:

 

Και απόλαυσε κι εσύ ξανά τα θεϊκά αυτά προγράμματα[/quote']

 

Μια μικρή προσθήκη.

Δεν χρειάζεται καν το copy paste. Δημιουργείς μια συντόμευση (δεξί κλικ και δημιουργία συντόμευσης) και την αντιγράφεις όπως πολύ σωστά αναφέρει ο φίλος cos_dr. Έτσι μπορείς να έχεις όπου θες τον πραγματικό όγκο των δεδομένων π.χ. σε έναν εξωτερικό δίσκο και να μην γεμίζεις τον δίσκο του συστήματός σου.

 

Φιλικά.

Παναγιώτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύει!!!

 

Μπράβο ρε παιδιά! Να στε καλά! Αυτά τα προγράμματα με έχουν τρελάνει όταν πρέπει να τα ξαναπεράσω μέσα στο pc.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου