Προς το περιεχόμενο

Αγορα ενισχυτη combo εως 400 ευρω


FleaMaster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπεριζω την ομαδα........

Ενδιαφερομαι για αγορα ενισχυτη combo εως 400 ευρω.......ψαχνω για καινουργιο και με ενδιαφερει πολυ να μην ειναι ογκωδης και να ναι ευκολος στην μεταφορα.

Εχω καταληξει σε αυτους τους δυο....

http://www.thomann.de/gr/hartke_hd150.htm

http://www.thomann.de/gr/gallien_krueger_mb112.htm

Οποιαδηποτε γνωμη ή καποια αλλη προταση φυσικα ειναι δεκτη!!!

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τι είδος μουσικής?

 

 

Τσέκαρε και αυτόν

http://www.thomann.de/gr/tc_electronic_bg250_115.htm

 

Δοκιμασμένο μοντέλο και καλύτερο value for money κατά την άποψη μου.

Είναι και περισσότερα watt και τα στολίδια που έχει (tuner, Toneprints) τον κάνουνε για μένα το καλύτερο σε αυτην την τιμή.

Πίστεψε με τα Toneprints είναι super είτε θες φυσικό ήχο είτε ότι άλλο.

Νομίζω το έχει και ο Νάκας αν θες να το δοκιμάσεις.

Είναι λίγο πιο βαρής αλλά σηκώνεται κανονικά απο ένα άτομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συχνοτικά μπορείς να τα φτιάξεις πάνω κάτω με eq.

Αυτό που δεν μπορείς να φτιάξεις είναι το headroom.

Αν βαράτε το 1 12άρι μπορεί να είναι ριψοκίνδυνα λίγο και να χαθεί.

και για μπάσσα ισχύει το 'Καλύτερα να έχω παραπάνω και να αφαιρώ παρά να πουσάρω για να φτάσω'  ;)

Anyway την γνώμη μου είπα μπορείς να πάς να τον δοκιμάσεις όπως σου είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι στανταρ αποφασισμενος οτι θελεις καινουριο? Σε ρωταω γιατι σε αυτην την κατηγορια χρηματων παιρνεις μεταχειρισμενο μια και δυο κλασεις ανωτερο ενισχυτη. Δυστυχως σε καινουριο με αυτα τα λεφτα θα πας σε 200 με 250W που ειναι λιγα. Αν δεν βαρατε δυνατα στις προβες τοτε εισαι οκ. Αν κοπαναει ομως ο ντραμερ και οι κιθαρες σε ξεκουφαινουν τοτε θα χαθεις. Βεβαια η σωστη προβα γινεται με χαμηλες εντασεις. Για τα live σε αυτα τα βατ για μικρομεσαιους χωρους θα εισαι ενταξει και καλυτερα να πας σε 12αρι ή δυο 10αρια. Το 15αρι με 200W μαλλον δεν θα το ακους αλλα θα το νιωθεις καλυτερα. Οι παραπανω προτασεις παντως ειναι απο τις καλυτερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω πως 200-250 watt ειναι λιγα,για εναν κλειστο χωρο.....τουλαχιστον για μενα,βγαινω ανετα.Ναι παω για καινουργιο,εκτως αν πεσει στη αντιληψη μου καποια πολυ καλη περιπτωση ελαφρως μεταχειρισμενου και σχετικα καινουργιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK λιγα δεν ειναι αλλα.

Και 100W παλι λιγα δεν ειναι. 100W πχ λαμπατου ενισχυτη ειναι ακριβως το ιδιο με 100W solid state.

Οι ενισχυτες ομως αυτοι που λεμε δεν εχουν headroom και απο ενα σημειο και μετα ο ηχος τους ειναι ενοχλητικα παραμορφωμενος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

δεν νομιζω πως 200-250 watt ειναι λιγα,για εναν κλειστο χωρο.....τουλαχιστον για μενα,βγαινω ανετα.Ναι παω για καινουργιο,εκτως αν πεσει στη αντιληψη μου καποια πολυ καλη περιπτωση ελαφρως μεταχειρισμενου και σχετικα καινουργιου

 

Αδερφέ, έχω τον GK- το προηγούμενο μοντέλο/ ίδια watt/ ηχείο.

 

Με μια λέξη, εργαλείο: Ελαφρύς, εύηχος, ευκολοκουβάλητος και αξιόπιστος- τον έχω πάνω από τρία χρόνια και παρότι κινεζικής κατασκευής δεν είχα ποτέ και πουθενά κανένα πρόβλημα.

 

Ο ενισχυτής έχει παίξει ένα σκασμό gigs και ήταν μια χαρά παντού (παίζουμε περίπου τα ίδια με αυτά που έγραψες).

 

Όμως αν παίζεις με κάνα ξυλοκόπο ντράμερ, τότε θα υπάρξει πρόβλημα  ;)

 

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου