Προς το περιεχόμενο

Birds fly away


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Η δουλειά στα συνήθη υψηλά standards.

Συνεχίζεις κανονικά...

 

ακριβως αυτο.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος.....!  Το ταμπούρο μόνο σαν να μην μου "κόλλησε" καλά μέχρι το 1:30, μετά μάλλον το άλλαξες. Ερώτηση... γιατί στα μέρη με την κιθάρα το κομμάτι είναι πιο πριμαριστό απ'ότι σε αυτά με τα πλήκτρα;       

Το λευκό παχουλό όργανο-έπιπλο ακούμε στις κιθαριές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ταμπούρο μόνο σαν να μην μου "κόλλησε" καλά μέχρι το 1:30, μετά μάλλον το άλλαξες.

 

Συνηθως χρησιμοποιω πιο πριμα και πιο σΦιΧτα ταμπουρα αλλα σε αυτο το ασΘμα ηθελα κατι πιο ηπιο και παΧιο  :) δεν το αλλαξα παντως μετα απλα επειδη ειναι λιγοτερο κομπρεσαρισμενο απο οτι συνηθως "αλλαζει" με την συχνοτικη εξελιξη του κομματιου...μου εβαλες παντως φυτιλια να το αλλαξω με ενα πιο funky  :D

 

γιατί στα μέρη με την κιθάρα το κομμάτι είναι πιο πριμαριστό απ'ότι σε αυτά με τα πλήκτρα;  

 

δεν το προσεξα αυτα αλλα τωρα που το λες επειδη εχει αλλες "πλατες" ισως αλλαζει το συνολικο eq

 

Το λευκό παχουλό όργανο-έπιπλο ακούμε στις κιθαριές;  

 

ναι

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η παραγωγή στα ίδια στάνταρντς που μας έχεις συνηθίσει. Αλλο ένα μπράβο.

 

Συνθετικά είναι πιό περιπετειώδες και ενδιαφέρον για μένα.

 

Αυτό που θα πρότεινα (προσωπική άποψη) είναι να χρησιμοποιείς κάποιο articulation (όπως λένε οι κινέζοι) στην κιθάρα που κρατάει την μελωδία.

 

Hammer ons, slides, bends κλπ θα έκανα θαύματα. Ιδιαίτερα στα σημεία που υπάρχουν επαναλαμβανόμενες νότες.  ;)

 

Just my two cents.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου