Προς το περιεχόμενο

Laney mini 6505 για metal (φυσικα)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και μενα καπως ετσι .αλλα να σου πω την αληθεια για lead και solakia τα σπαει ο jb.

 

ναι στα σολο δεν ειχα θεμα,τα ρυθμικα με ενοχλουσαν...τον αλλαξα με εναn bill lawrence l500xl ...πολυ καλυτερος για αυτα που θελω να παιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλησπερα σε ολους.

σκεφτομαι να αντικαταστησω τον laney irt με τον mini 6505.

εχεις κανεις αποψη για το κεφαλακι???

πιστευετε οτι θα καληψει τα κενα του laney sto gain γιατι τελικα ο ironheart δεν μου κανει για πολυ metal καταστασεις??σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Μεγαφωνακια τι εχουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ενισχυτής είναι υπέρ αρκετός για ό,τι μέταλ και να θες και οι μαγνήτες μόνο μούφα δεν είναι. Τους έχεις ακούσει σε πολλά μέταλ κομμάτια. Υπάρχουν και άλλοι πάντως.

 

Αυτό που ακούς από Ola, Keith κτλ είναι τα settings, η ηχογράφηση και το παίξιμο. Α, και το μπάσο 8) Δες και αυτό να καταλάβεις καλύτερα τον ήχο χωρίς μπάντα: https://www.youtube.com/watch?v=ObOu_8mAREM. Και τέλε με ξετυλιγμένο μαγνήτη να βάλεις εκεί πάνω το ίδιο θα ακουστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω οσο βλεπω το video πιστευω οτι μαλλον ο combo ειναι πιο χαλαρος.εγω παιζω με boost internal kai external μαζι για να πιασω τον ηχο του ola χωρις boost

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ο ενισχυτής είναι υπέρ αρκετός για ό,τι μέταλ και να θες και οι μαγνήτες μόνο μούφα δεν είναι. Τους έχεις ακούσει σε πολλά μέταλ κομμάτια. Υπάρχουν και άλλοι πάντως.

 

Αυτό που ακούς από Ola, Keith κτλ είναι τα settings, η ηχογράφηση και το παίξιμο. Α, και το μπάσο 8) Δες και αυτό να καταλάβεις καλύτερα τον ήχο χωρίς μπάντα: https://www.youtube.com/watch?v=ObOu_8mAREM. Και τέλε με ξετυλιγμένο μαγνήτη να βάλεις εκεί πάνω το ίδιο θα ακουστεί.

 

Αυτό ακριβώς που λέει ο φίλος ήθελα να σου πω με το παράδειγμά μου, έχει και playthrough στο τέλος χωρίς μπάντα και φαίνεται ο ενισχυτής. Εγώ από κοντά τον έχω ακούσει με Epi Les Paul με Gibson μαγνήτες και ένα OD μπροστά και ήταν πάρα πολύ καλός ενισχυτής.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως για τον ironheart εχω διαβασει κ γω καλα πραγματα απο ριβιους κτλ...δεν εχω διαβασει κατι κακο...δεν ειχα βεβαια ποτε την τυχη να τον ακουσω απο κοντα,μενω κ  ε επαρχια οποτε ηταν δυσκολο να τον βρω να τον ακουσω...αυτα οταν εψαχνα να αγορασω ενισχυτη..οποτε δεν εχω λογο να διαφωνησω με τα παιδια που γραφουν καλα λογια για αυτον..λισιστρατο μηπως να το εψαχνες περισσοτερο λιγο το θεμα...?λεω εγω τωρα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 μηνες τον εχω και ακομα ψαχνομαι :(

ισως να μαι και λιγο υπεβολικος.καποιος παντως μου ειχε πει οτι εχει τον ιδιο αλλαξε λαμπες jj για προ/ση και 6l6 TAD για τελικες.εβαλλε και ενα eminence μεγαφωνο και εγινε πολυ καλος.ειχε τα ιδια παραπονα με μενα πανω κατω αλλα αυτος ειναι και γερμανος το φυσαει το μαρουλι.ειχε και εναν fireball :)

παιδια κατι ασχετο τωρα αν κανεις εχει δει κατι παρομοιο.η κιθαρα που πηρα μολις παιζω καμια ωρα την αφηνω και οταν την ξαναπιανω τριζουν πολυ τα ταστα.την εχω παει σε 2 μουσικους την σεταρουν ,παιζουν με την βεργα ,την φτιαχνουν σε φοβερο low action.αλλα μετα παλι τα ιδια.και σε high action παλι τα ιδια κανει :(

exete synanthsei kati paromoio??

με παει γαμιωντας ρε παιδι μου....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου