Προς το περιεχόμενο

Laney mini 6505 για metal (φυσικα)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους. σκεφτομαι να αντικαταστησω τον laney irt με τον mini 6505.

εχεις κανεις αποψη για το κεφαλακι? πιστευετε οτι θα καληψει τα κενα του laney sto gain γιατι τελικα ο ironheart δεν μου κανει για πολυ metal καταστασεις?

σας ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν εχω παιξει με το mini αλλα αν ειναι σαν τον μεγαλο αδερφο του πρεπει να εχει τονους gain.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι γιατι μου φαινεται στο τελος θα ξαναγυρισω σε solid state

 

Ολοι εκει θα παμε στο τελος. Ωραιος και ο ρομαντισμος με τις λαμπες να καίγονται αλλα θα κλεισει και το τελευταιο εργοστασιο στο κοντινο μελλον.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

O Ironheart είναι ενισχυτάρα, κοίτα λίγο τα υπόλοιπα μέρη της αλυσίδας σου (κιθάρα, μαγνήτες, καμπίνα, πετάλια) γιατί κρίμα είναι να τον δώσεις.

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις πηρα και καινουργια κιθαρα η οποια και αυτη μουφα ειναι.μαγνητες sd jb kai 59.

πεταλια εχω μερικα αλλα δεν θελω να βαλω distrotion μονο overdrive.

οσο για το video μην τα πολυπιστευεις.με ola ,keith merrow k.l.p με οτι και ενισχυτη πεζουν ειναι ακριβως το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε lisistratos πηγαινε για evh 5153 ή marshall jvm ή peavey 6505+..δεν βαζω σειρα προτεραιοτητας...

εγω εχω τον 50 αρη evh,εχω ακουσματα απο hard n heavy μεχρι death/black,με καλυπτει σε ολο το φασμα...

τον dunkan JB που αναφερεις τον ειχα χρονια στην γεφυρα σε superstrat.. για κανα hard rock καλος ειναι,για πιο βαρια πραγματα ειναι ψοφιος...ειδικα εαν το σωμα της κιθαρα ειναι alder...

edit:ψηνομουν κ γω φετος να παρω τον mini 6505,αλλα αν θυμαμαι καλα ειναι made in china ,οποτε δεν προχωρησα στην αγορα του...αν κανω λαθος διορθωστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε μου απο οτι ειδα china einai :(

o 5150 φαινεται εργαλειο καλο απο youtube παντα .το combo ιδιαιτερα με το watt control με ενδιαφερει πολυ..!!!

ο jb ειναι ltd ec1000 asb οποτε μαονι μαλλον.μου λασπωνει το γκουγκου γκουγκου οχι ομως παντα.εχω παιξει με τα eq και με πεταλι eq tpt!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε μου απο οτι ειδα china einai :(

o 5150 φαινεται εργαλειο καλο απο youtube παντα .το combo ιδιαιτερα με το watt control με ενδιαφερει πολυ..!!!

ο jb ειναι ltd ec1000 asb οποτε μαονι μαλλον.μου λασπωνει το γκουγκου γκουγκου οχι ομως παντα.εχω παιξει με τα eq και με πεταλι eq tpt!!

 

σε μενα ο jb εβγαζε υπερβολικα μεσαια κ λιγα πριμα...απο ογκο τιποτα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου