Προς το περιεχόμενο

Laney mini 6505 για metal (φυσικα)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικα με τον 6505+.... Κανει ενα πραγμα αλλα το κανει καλα. Καλυτερα απο ολους για παρα πολυ κοσμο (ινκλουντινγκ μι). ΠΟΛΥ γκαζι το lead καναλι.

 

     Το rhythm καναλι σε βγαζει ευκολα και για πιο hard rock / heavy metal σκηνικα. Τα καθαρα του οκ ... δεν τον παιρνεις ας πουμε γι'αυτο αλλα ασχημα δεν τα λες.

 

Επισης στις μεταλ ηχογραφησεις θεωρειται must.

 

 

Οταν ηταν να τον παρω, εμενα αυτο το video με βοηθησε πολυ.

Οσο για τον mini, αν δεν εχεις θεμα με το κουβαλημα (25kg ο πουστης), 1000 φορες παρε τον 6505 που δεν κανει δα και τοσο πιο ακριβα απο τον mini. Στο λεω γιατι και εγω αυτον τον προβληματισμο ειχα. Τσεκαρε το παλιο θρεντ περι 6505 μινι.

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλος φιλε μου.το video σου οντως μου αρεσε πολυ και ειναι στα γουστα μου.αλλα ο 6505 θα μπορεσει να βγαλει ηχο σε εντασεις δωματιου??εχω ακουσει οτι στα χαμηλα ειναι λιγο μαπα..ισχυει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

scofield πιο απο τα δυο λες??????????

εγω παλι τον evh θα επαιρνα. ;D. και μαλιστα εαν δεν ειχα αγορασει τον δικο μου,

τον 15 αρη θα επαιρνα...δεν τον πηρα μυρωδια...γιατι κατεληξα να παιζω με 50 Βαττ σε 7 τετραγωνικα δωματιο... ???

εδω κ η τιμη απο τον Γερμανο

 

http://www.thomann.de/gr/evh_5150_iii_15w_lbx_top.htm

 

ασε που θα με περισσευε κ η διαφορα να τα φαω σουβλακια με καμμια μπυρα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχ σωστος!!

εχω δει ολα τα βιντεο στο υοθτθβε με αυτους τους 2 ..αλλα πριν καταληξω δεν ξαναπερνω γουρουνι στο σακι.θα ψαξω να τους δοκιμασω αν και πιστευω οτι δεν θα τους δουμε καπου στην ελλαδιτσα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χχαχαχαααχαχαχαχ παιζει!!!

μεγαφωνο εχει το μαμα laney hh

 

O ironheart combo είναι ψιλοτραγικός και γι'αυτό ευθύνεται κυρίως το μεγάφωνο! Εχω την 1x12 καμπίνα του ironheart και με το που άλλαξα το laney hh και έβαλα eminence 1218 απλά ο ήχος έγινε 10 φορές καλύτερος! Πέρα από αυτά εγώ θα πήγαινα χωρίς 2η σκέψη σε 6505 mini, προσωπικά δε με νοιάζει το "made in", άμα ακούγεται καλά κάτι κλαιν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ thanks metalmike θα αλλαξω λαμπες και μεγαφωνο για αρχη και μαλλον και γω για αυτο το emi σκεφτομουνα..οτι και αποτελεσμα να εχω θα παρω και τον μινι για γκουγκου γκουγκου και θα κρατησω τον λανευ για καθαρα και leadakia ειναι καλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με τον 6505+.... Κανει ενα πραγμα αλλα το κανει καλα. Καλυτερα απο ολους για παρα πολυ κοσμο (ινκλουντινγκ μι). ΠΟΛΥ γκαζι το lead καναλι.

 

+6505

 

Είναι one-trick pony αλλα είναι και μαμω τα τρικ.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου