Προς το περιεχόμενο

Πατέντες: Εδώ πραγματικά βλάπτουν...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη' date=' για ποια παρανομια μιλατε για να καταλαβω...

Ειμαι εγω ο κακομοιρουλης ο ινδος και βλεπω τα παδια μου και τους γυρω μου να υποφερουν και να πεθαινουν.Μαθαινω πως υπαρχει ενα φαρμακο το οποιο στοιχιζει ομως οσα βγαζω εγω σε ενα χρονο, ισως και περισσοτερο, αλλα παραλληλα υπαρχει καποιος που το κοπιαρει και χρειαζομαι μονο 20 μερες δουλειας για να το παρω.Τι θα κανω?

Εξεταζεται το θεμα απο μια σκοπια πολυ πιο μακρινη, η οποια δεν λεω πως δεν ειναι σωστη, αλλα προσπαθηστε να την εξηγησετε και σε αυτον που εχασε την οικογενεια του επειδη δεν ειχε τα χρηματα να την βοηθησει, να δουμε τι θα σας πει...

Καταλαβετε πως δεν μιλαμε για σπασμενο λογισμικο, ή για πειρατικα CD, μιλαμε για ζωες.

Προσωπικα το τελειωνω εδω το θεμα γιατι,οπως πολυ σωστα ειπε και ο blue, ντρεπομαι να μιλαω για τετοια θεματα αραχτος απο την καρεκλα μου, πραγματικα με καναι να νιωθω ασχημα.

 

Σταυρος[/quote']

 

Ακριβώς εκεί πατάνε και οι απατεώνες. Ο Ο.Η.Ε. θα πρέπει να τα έχει υπό την επίβλεψή του αυτά τα προγράμματα ώστε να μην χρειαστεί κανείς να σπαταλά τα παραμικρό. Και το κυριότερο: αυτά τα φάρμακα δεν σώζουν ζωές. Τις επιτείνουν με την ελπίδα κάποτε να βρεθεί θεραπεία

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνω μαζι σου φιλε boukaw7, αυτη οντως θα ηταν η βελτιστη λυση, το εγραψα και γω αλλωστε προηγουμενως, αλλα μην γελιωμαστε.

Εισαι μεγαλος ανθρωπος, επιστημονας και σχετικα μεσα στην βιομηχανια φαρμακων και πιστευεις πως υπαρχει πιθανοτητα ο ΟΗΕ να αναλαβει τετοια προγραμματα?

Αυτη την στιγμη στην ινδια υπαρχουν 5.100.000 ανθρωποι που πασχουν απο AIDS, και η Ινδια ειναι σχετικα σε καλο επιπεδο εν συγκριση με τις χωρες της Αφρικης.Αναρωτιεμαι ποσοι ανθρωποι πεθαναν απο την στιγμη οπου ξεκινησε το post αυτο, 20? 50? μηπως 100?αλλα σωστα προσοχη μην γινει η παρανομια πανακια.

Οσο για την ελπιδα που αναφερεις, σας ειπα τι πιστευω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω μαζι σου φιλε boukaw7' date=' αυτη οντως θα ηταν η βελτιστη λυση, το εγραψα και γω αλλωστε προηγουμενως, αλλα μην γελιωμαστε.

Εισαι μεγαλος ανθρωπος, επιστημονας και σχετικα μεσα στην βιομηχανια φαρμακων και πιστευεις πως υπαρχει πιθανοτητα ο ΟΗΕ να αναλαβει τετοια προγραμματα?

Αυτη την στιγμη στην ινδια υπαρχουν 5.100.000 ανθρωποι που πασχουν απο AIDS, και η Ινδια ειναι σχετικα σε καλο επιπεδο εν συγκριση με τις χωρες της Αφρικης.Αναρωτιεμαι ποσοι ανθρωποι πεθαναν απο την στιγμη οπου ξεκινησε το post αυτο, 20? 50? μηπως 100?αλλα σωστα προσοχη μην γινει η παρανομια πανακια.

Οσο για την ελπιδα που αναφερεις, σας ειπα τι πιστευω...[/quote']

 

Γιαυτό συνεχώς λέω για αγώνες ουσίας και όχι λόγια του αέρα και γενικόλογες αοριστολογίες :wink:

 

Αλλά το κόβω εδώ γιατί άκρη δεν βγαίνει. Αυτές είναι συζητήσεις για αλλού και άλλη στιγμή!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να ανοίξω OFF-TOPIC διάλογο' date=' και τα 2 δεν ισχύουν. Μπορείς να έχεις στην ταράτσα σου ό,τι εξοπλισμό θέλεις που να παράγει ενέργεια, και μάλιστα η ΔΕΗ θα σε πληρώσει αν της παρέχεις και ένα ποσοστό ρεύματος.[/quote']

 

Τώρα πιά ναι. Πρίν από λίγα χρόνια όμως αν ήθελες να βάλεις φωτοβολταϊκά στο σπίτι σου έπρεπε να πάρεις άδεια από την ΔΕΗ με το πρόσχημα πως το θέλεις για εφεδρικό σύστημα σε περίπτωση διακοπής, και αν την έπαιρνες.

 

Στην περιοχή Βρομοπούσι (καλοπήγαδο) Κερατέας, που η δεή δεν έδινε ρεύμα,

πολύς κόσμος είχε βάλει φωτοβολταϊκά και ανεμογεννήτριες καλυμμένες πίσω από σίτες και λοιπές σαχλαμάρες, για να αποφύγουν τις μηνήσεις και τα δικαστήρια.

 

Και αυτό είναι που ήθελα να τονίσω. Την αλητεία τους ….

 

Σήμερα που 1ον αναγκάστηκαν από την ΕΟΚ και 2ον μεθοδεύουν την ιδιωτικοποίηση των ΔΕΚΟ, όχι μόνον επετράπησαν αλλά επιδοτούνται κιόλας.

 

Όμως επειδή δεν έχουν βγει σε μαζική παραγωγή, ένεκεν του ότι μέχρι τώρα απαγορεύονταν, το κόστος τους είναι πολύ μεγάλο.

 

Το άλλο δεν ισχύει γιατί αφενώς είναι μία νέα τεχνολογία που δεν έχει δοκιμαστεί αρκετά ώστε να βγει σε μαζική παραγωγή και αφετέρου δεν είναι τσάμπα.

 

Αμ δεν είναι έτσι!

Η νέα τεχνολογία αυτοκινήτων δεν «προχωράει»

γιατί δεν συμφέρει την πετρελαιαγορά.

Όταν δηλ κάποιος έχει την πατέντα' date=' οι εταιρείες την αγοράζουν

και την αφήνουν στο συρτάρι. :wink:

 

Γνωρίζεις το υβριδικό TOYOTA PRIUS (έτσι δεν γράφεται; )

Γιατί δεν το προχώρησαν λές;

 

Πληρώνεις ρεύμα, που θέλει πετρέλαιο. Αντί για βενζινάδικο πας σε...ρευματάδικο.

 

Μα εκεί είναι το θέμα, πως ένα όχημα χρειάζεται πολύ μικρή ενέργεια για να ξεκινήσει και μετά χρησιμοποιεί τους τροχούς του ως γεννήτριες ώστε να έχει ρεύμα τσάμπα.

 

«Αυτοί» θέλουν να βρούν ένα τρόπο ώστε το όχημα να κινείται με κάτι,

«έτοιμο προς πώληση» :wink: σε σταθμούς αυτοκινήτων.

 

Πριν από κάποια χρόνια ένας Κινέζος κινούσε το αυτοκίνητό του με ένα λίτρο νερό. Ναι καλά διάβασες! :!:

 

Το περιοδικό Τρίτο Μάτι είχε άρθρο του Έλληνα καθηγητή Ι. Παππά

και κάποιου Καθηγητή Γ. Κασιμάτη (αν δεν κάνω λάθος),

που εξηγούσαν τον τρόπο με τον οποίο η κατασκευή του Κινέζου

διασπούσε και ανασυνέθετε το H2O, απελευθερώνοντας ενέργεια.

 

Η «Αεικίνητη» συσκευή είναι πραγματικότητα.

Ο Γαμπρός μου που το άκουσε στις ειδήσεις ενθουσιάστηκε.

Ακούστηκε όμως μία μόνον φορά. Τι απέγινε;

 

Το γνωστό κόλπο.

Η πατέντα αγοράστηκε, έμεινε στο συρτάρι και τουμπεκί! :wink:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκτός από παντελώς off-topic, λες και περίεργα πράματα...

 

Το prius εγκαταλείφθηκε; Πριν από μερικούς μήνες συμπλήρωσε 50.000 πωλήσεις στην Ευρώπη! (να μην υπολογίσουμε και τα υβριδικα Lexus που κερδίζουν συνεχώς έδφος). Αν αυτό το λες εγκατάλειψη... :roll: :roll:

 

Να μη σχολιάσω το γεγονός ότι "το αεικίνητο είναι πραγματικότητα"... :roll:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να ανοίξω OFF-TOPIC διάλογο' date=' και τα 2 δεν ισχύουν. Μπορείς να έχεις στην ταράτσα σου ό,τι εξοπλισμό θέλεις που να παράγει ενέργεια, και μάλιστα η ΔΕΗ θα σε πληρώσει αν της παρέχεις και ένα ποσοστό ρεύματος.[/quote']

 

Στην περιοχή Βρομοπούσι (καλοπήγαδο) Κερατέας, που η δεή δεν έδινε ρεύμα,

! :wink:

 

 

Bρωμομουνο δηλαδη.....α ρε ανωμαλε που πας και τριγυρνας....... :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Bρωμομουνο δηλαδη.....α ρε ανωμαλε που πας και τριγυρνας....... :lol: :lol:

 

Πιπέρι..... Θα μας πάρουν χαμπάρι από το PMRC :lol: :lol: :lol:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περιοδικό Τρίτο Μάτι είχε άρθρο του Έλληνα καθηγητή Ι. Παππά

και κάποιου Καθηγητή Γ. Κασιμάτη (αν δεν κάνω λάθος)' date='

που εξηγούσαν τον τρόπο με τον οποίο η κατασκευή του Κινέζου

διασπούσε και ανασυνέθετε το H2O, απελευθερώνοντας ενέργεια.

Η «Αεικίνητη» συσκευή είναι πραγματικότητα.

[/quote']

To κακο,οπως ολοι καταλαβαινουμε,ειναι στα συμφεροντα..Το χρημα

κινει τον κοσμο..

Ο Κ.Παππας επι προκειμενω,φιλε ιχνηλατη ειναι ο πιο προοδευτικος

ανθρωπος που εχω γνωρισει ποτε μου.Εχω την τυχη να τον εχω

καθηγητη στα ΤΕΙ Πειραια.Εχει φοβερες γνωσεις φυσικης,αλλα οπως

συμβαινει με ολα τα μεγαλα μυαλα(Νευτωνας,Bohr)και πολλους

αλλους μεγαλους...Τον θαβει η "επιστημονικη κοινοτητα".

 

Εχει καθιερωσει φοβερες πατεντες(εν ενθυμουμαι ποσες!),εχει

καταπιαστει με αυτο που λεμε 'επιστημη του μελλοντος'... :lol: :lol:

Εχει μελετησει πραγματα

απο την υπαρκτοτητα του αιθερα μεχρι την κβαντομηχανικη!

Οσο για την «Αεικίνητη» συσκευή να ειμαστε σιγουροι πως ειναι

πραγματικοτητα..Απλα αν το δηλωνε ενα "μεγαλο ερευνητικο

κεντρο",θα ηταν πιο ευκολο να το πιστεψουμε.. :wink: :wink:

 

Το ασχημο στην ολη υποθεση,ειναι οτι αποκαλουνται 'γραφικοι'

αυτοι οι ιδιοφϋεις ανθρωποι(υπαρχουν πολλοι,και Ελληνες αλλα

και ξενοι),που εχουν καποιες καινοτομες και επαναστατικες ιδεες

απο μια επιστημονικη κοινοτητα(μαζι και η φαρμακευτικη νομιζω),

που δειχνει να μην ενδιαφερεται καποιες στιγμες..Και ειναι λυπηρο..

 

Με συγχωρειτε για το off-topic,αλλα ειναι σημαντικο νομιζω να

αναφερομαστε σε τετοιους ανθρωπους

='καλλιτεχνες της επιστημης'... :D :D :D :D

Ευχαριστω,με συγχωρειτε αν σας κουρασα.Καλημερα

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οσο για την «Αεικίνητη» συσκευή να ειμαστε σιγουροι πως ειναι

πραγματικοτητα..

 

 

 

8O 8O 8O 8O 8O

 

Βασικά καταλαβαίνετε ότι μόλις καταρρίψατε τους θερμοδυναμικούς νόμους και όλη τη φυσική έτσι ;

 

Το θέμα είναι αν από τη διάσπαση 10 γραμμαρίων νερού παίρνεις ακριβώς τα ίδια και όχι λιγότερα. Στην δεύτερη περίπτωση δεν τίθεται θέμα αεικίνητου. Αν το κατάφερε αυτό δεν χρειαζόταν ούτε πατέντες ούτε τίποτα. Απλή δημοσίευση σε επιστημονικό περιοδικό και το nobel το έχει τσεπωμένο!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου