Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Ενισχυτή ανάμεσα σε Diezel Herbert και Hiwatt! Woot?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους σας,

 

Σίγουρα διαβάζοντας τον τίτλο θα είπατε "μα τι λέει αυτός", πως ειναι δυνατόν να συγκρίνεις δυο εντελώς διαφορετικούς ενισχυτές;

Και όμως εχω ακούσει πως το πρώτο channel του Herbert συγκρίνεται με τον ήχο ενός Hiwatt σε headroom kai crystal clear tone. Οπότε σε περίπτωση που ισχύει αυτό τότε ποιος ο λόγος να αγωράσεις εναν Hiwatt, απο την στιγμή που ο diezel σου δίνει ίδιο Clean και αυτά τα πραγματικά "απίστευτα" Hi-Gain;

Ως λάτρης του David Gilmour πάντα είχα το όνειρο να αποκτήσω εναν Hiwatt DG-50/100,

και τώρα που σχεδόν εχει φτάσει η ώρα της αγοράς, θέλω την συμβουλή σας.

Φυσικά και παρόλο που ο David και ο ήχος του είναι απο τους αγαπημένους μου, έχω και πιο rock - metal ακούσματα και κατεπέκταση τα κομμάτια που παίζω δεν περιορίζοντε μόνο σε Floyd. Μερικά απο τα παικτικά στιλ ειναι Hendrix,  Zeppelin, Scoripions , Whitesnake, Purple, Rainbow και μερικά Instumental όπως Vai, Van Halen κτλ.

Aπο κιθάρες έχω μία Gibson LP Standard kai μία Fender Strat με SSL-5 και  CS-69s.

Τί λέτε λοιπόν? Μήπως ο Diezel θα κάλυπται όλο το φάσμα της μουσικής που παίζω?

Ο Herbert παίζει καλά με πεταλάκια οπως ram's head, cosnrish p-2 και tube driver?

Και σίγουρα τόσα λεφτά δεν τα ξαναδίνεις και για δευτερο ενισχυτή, οπότε η επιλογή πρέπει να είναι σοφή!  ;D

 

 

 

 

Hate it when people compare David Gilmour to God..... He is a great guy but he is not Gilmour!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παιρνεις ενα axe fx και τα χεις ολα...

Και ναι, αποδιδει σαν λαμπατος, καμια σχεση με οτι εχεις ακουσει απο modelling απο οπουδηποτε αλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Diezel χωρίς πολλά πολλά. Έχει απίστευτα καθαρά (δεν ξέρω αν συγκρίνεται με τον Hiwatt, δεν τον έχω ακούσει) και για το gain τι να λέμε, είναι diezel.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε παίξε τον diesel (hiwatt δεν θα βρείς) και αν σου κάνει πάρτον.

Αν έχεις τα πεταλάκια που αναφέρεις κράτα τα μαζι και δες πως τα πέρνει.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παιρνεις ενα axe fx και τα χεις ολα...

Και ναι, αποδιδει σαν λαμπατος, καμια σχεση με οτι εχεις ακουσει απο modelling απο οπουδηποτε αλλου...

 

LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου