Προς το περιεχόμενο

Άταστη Κλασική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το εκανα μονος μου μια κυριακη πρωι.... ζεστανα τα ταστα με ηλεκτρικο σιδερο, τα εβγαλα πολυ ευκολα, στοκαρισα τα ανοιγματα με ξυλοστοκο, το αφησα να τραβηξει μερικες ωρες και μετα ελαφρυ τριψιμο με γυαλοχαρτο. Ετοιμο το εργαλειο... την επομενη στιγμη επαιζα χωρις να εχω κανενα προβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πριν λιγες μερες ειδα στον Τσελιο στη Θεσσαλονικη μια ηλεκτροκλασικη που τροποποιησε σε αταστη (σωστα,με νεα φλουδα ταστιερας,οχι με στοκους) και ειχα και την τυχη να ακουσω τον παιχταρα που τη δοκιμασε για να την παραλαβει και μου επεσε το σαγονι στο πατωμα.

 

 

 

 

το κλασικο κουρδισμα της κιθαρας ξεχνατο, δεν ισχυει τιποτα

 

 

Δεν ισχυει αυτο,μια χαρα παιζεις με οτι κουρδισμα σε βολευει. Εχω ειχα φτιαξει ηλεκτρικη αταστη και επαιζα σε στανταρ κουρδισμα,οτι συνηθισει ο καθενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πριν λιγες μερες ειδα στον Τσελιο στη Θεσσαλονικη μια ηλεκτροκλασικη που τροποποιησε σε αταστη (σωστα,με νεα φλουδα ταστιερας,οχι με στοκους) και ειχα και την τυχη να ακουσω τον παιχταρα που τη δοκιμασε για να την παραλαβει και μου επεσε το σαγονι στο πατωμα.

 

 

 

 

Δεν ισχυει αυτο,μια χαρα παιζεις με οτι κουρδισμα σε βολευει. Εχω ειχα φτιαξει ηλεκτρικη αταστη και επαιζα σε στανταρ κουρδισμα,οτι συνηθισει ο καθενας.

 

Ναι, όπου είχα ρωτήσει πριν την φτιάξω μου είπαν μακριά από στόκους-γίνονται

σκόνη με τον καιρό.

Σχετικά με το κούρδισμα, την έχω σε στάνταρ. Μου είναι πιο εύκολο-επιπλέον,

με ενδιαφέρουν και τα ακόρντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μερακλήδες

 

Ερώτηση: Αν (για αρχή) κάποιος απλά βγάλει τα τάστα κι αφήσει τα σημεία κενά, εκτός από το αισθητικό οπτικό πρόβλημα, θα έχει κάποιο πρόβλημα στο παίξιμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τα δάχτυλα θα πρέπει να πατάνε στα σημεία που μέχρι πρότινος

ήταν τα τάστα. Φαντάζομαι πως η αίσθηση, αν υπάρχουν τα κενά,

θα είναι μάλλον ενοχλητική-ίσως να είναι και επώδυνο αν επιχειρήσεις

και κανα slide. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλημέρα μερακλήδες

 

Ερώτηση: Αν (για αρχή) κάποιος απλά βγάλει τα τάστα κι αφήσει τα σημεία κενά, εκτός από το αισθητικό οπτικό πρόβλημα, θα έχει κάποιο πρόβλημα στο παίξιμο;

Τα κενά πρέπει να γεμίζονται με κάποιο σκληρό υλικό (ξύλο-πλαστικό) γιατί αλλιώς υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να 'πάρει' το μπράτσο, οπότε θα έχει πρόβλημα και στο παίξιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank you! Μόνος μου δεν έχω ξανακάνει κάτι παρόμοιο και το φοβάμαι η αλήθεια είναι... Προτιμώ τεχνίτες, ειπώθηκε ήδη κάποιος από Αθήνα. Έχουμε κι άλλους υπόψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Επαθα πλάκα. Το χάος το ίδιο. Φανταστικό.

 

Όπως τα λες. Και το φοβερό είναι ότι δεν είναι ένα όργανο που πάει να μοιάσει στο ούτι... Είναι κιθάρα σε όλα της, που ξεδιπλώνει όλες τις δυνατότητες που έχει σε ένα μπράτσο κι 6 χορδές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου