Προς το περιεχόμενο

Eπιστροφη κιθαρας στον thomman


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια γεια σας.

Αγορασα αυτην την κιθαρα απο το thomman.

http://www.thomann.de/gr/cort_earth_70_ns.htm

 

H κιθαρα αυτη αλλαξε μοντελο ομως κ βγαινει πλεον με μαυρα κλειδια κ το χρωμα της ειναι καπως διαφορετικο.Να το ξερετε αυτο κ οσοι θελετε να την παραγγειλετε.

Ομως εμενα στο thomman δεν μ ειπαν τπτ.

Με αποτελεσμα να πληρωσω 20 ευρω για τα μεταφορικα για να μ ερθει κ τωρα αλλα 40 για να την επιστρεψω.Ομως δικο τους λαθος ειναι κ οχι δικο μ.Εχουν κ λαθος φωτογραφια στο site.

 

Μιλησα με τον ελληνα εκει κ μ ειπε οτι εχει αλλαξει το μοντελο θα διορθωσουν το λαθος.Αλλα τα μεταφορικα τ γυρισμου θα τα πληρωσω γιατι η περιγραφη ειναι σωστη λεει.Ασχετα αν εχουν λαθος εικονα.

 

Μηπως ξερει καποιος να μπορω να στειλω μειλ σε καποιον ανωτερο στο thomman μπας κ δεν τα πληρωσω τα 40 ευρω?

DSC01228.thumb.JPG.e1ea163d420acfed87006f0c039a51a9.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γεια σας.

Αγορασα αυτην την κιθαρα απο το thomman.

http://www.thomann.de/gr/cort_earth_70_ns.htm

 

H κιθαρα αυτη αλλαξε μοντελο ομως κ βγαινει πλεον με μαυρα κλειδια κ το χρωμα της ειναι καπως διαφορετικο.Να το ξερετε αυτο κ οσοι θελετε να την παραγγειλετε.

Ομως εμενα στο thomman δεν μ ειπαν τπτ.

Με αποτελεσμα να πληρωσω 20 ευρω για τα μεταφορικα για να μ ερθει κ τωρα αλλα 40 για να την επιστρεψω.Ομως δικο τους λαθος ειναι κ οχι δικο μ.Εχουν κ λαθος φωτογραφια στο site.

 

Μιλησα με τον ελληνα εκει κ μ ειπε οτι εχει αλλαξει το μοντελο θα διορθωσουν το λαθος.Αλλα τα μεταφορικα τ γυρισμου θα τα πληρωσω γιατι η περιγραφη ειναι σωστη λεει.Ασχετα αν εχουν λαθος εικονα.

 

Μηπως ξερει καποιος να μπορω να στειλω μειλ σε καποιον ανωτερο στο thomman μπας κ δεν τα πληρωσω τα 40 ευρω?

 

 

Εφόσον εικονίζεται κάτι διαφορετικό από αυτό που παρέλαβες (και εφόσον η περιγραφή δεν αναφέρεται στο χρώμα κλειδιών και το ακριβές χρώμα του οργάνου) είναι υποχρεωμένοι να στην αλλάξουν με δικά τους έξοδα. Δεν πιστεύω πάντως πως ο Έλληνας αρνείται από δική του παραξενιά, ίσως αυτή να είναι η πολιτική του μαγαζιού.

Επίσης σε κάποια άλλα ευρωπαικά μαγαζιά (από δικιά μου εμπειρία και από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω) υπάρχει δισταγμός/άρνηση για αλλαγή προϊόντος λόγω λανθασμένης εικόνας (πχ play.com) αν και κατά τα άλλα μπορεί να αποτελούν εξαιρετικά μαγαζιά.

 

http://www.thomann.de/gr/compinfo_contact.html?sid=dd3110cc18ce9825fc42757a5d773bce

 

Εδώ βρίσκεις τα τηλέφωνα, πάρε στο Returns, Repairs and Damages ή στο Front Desk για να απευθυνθείς, πίεσέ τους και δεν έχεις να χάσεις κάτι, κρίμα είναι.

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[shadow=red,left][/shadow]μ Ειπε να μ την αλλαξουν με κατι αλλο κ να μ κανουν εκπτωση στο αλλο π θα αγορασω.

Κ να μ το στειλουν χωρις μεταφορικα.

λεει οτι εφοσον η περιγραφη ειναι σωστη δεν μπορουν να μ πληρωσουν τα μεταφορικα.

 

Αλλα δεν θελω να αγορασω κατι αλλο γιατι δεν βρηκα τπτ.

Το μοντελο αλλαξε τα κλειδια τ κ το χρωμα τ πριν λιγο καιρο.

Δειτε τις φωτογραφιες τις δικες μ και του thomman.

.

 

DSC01229.JPG.493a8335741c15f401bec6b33200b2f6.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο χρωμα του spruce top μπορει να παιζει απο μοντελο σε μοντελο,αρα δεν αποτελει και θεμα.Οσο για το χρωμα των κλειδιων σε σχεση με αυτο της φωτο μου φαινεται υπερβολικα ασημαντο σαν specification ωστε να δικαιολογησει την επιστροφη των μεταφορικων.anyway good luck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατί σε ενοχλούνε τόσο τα μαύρα κλειδιά? Η δικιά μου έχει τα ίδια, δουλεύουν απίστευτα γλυκά και αποτελεσματικά, και δεν κάνουν μπαμ στο μάτι...

Μήπως να το ξανασκεφτείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μ αρεσουν μαυρα.Ηθελα κατι κλασσικο,

Αυτο π με χαλαει πιο πολυ ειναι το χρωμα της.Αν δεις την Photo π ανεβασα δεν εχει καμια σχεση με οσες εχω βρει στο ιντερνετ το χρωμα

 

πχ δεν αυτη απο το Internet

 

http://i58.photobucket.com/albums/g275/jacleejy/08092008277.jpg

 

Η διαφορα ειναι τεραστια

 

τωρα ετσι κ αλλιως ειναι στον δρομο της επιστροφης η κιθαρα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι αντικειμενικά "άδικο".

Ο Thomann πουλάει 1. Εικόνα, 2. Ηχητικό απόσπασμα 3. Περιγραφή

Αν κάτι απο αυτά τα 3 δεν απευθύνεται στο προιόν είναι λάθος.

Και είτε πρόκειται για κλειδιά είτε για μια πένα δεν έχει σημασία...

Όταν πλήρωσε ο φίλος και του ζητήσανε ευρώ δεν είπε "Α! έχω πολλές πένες... πάρτε και πατσίσαμε"...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα κ αυτος παραδεχτηκε οτι ειναι δικο τους λαθος το θεμα ειναι οτι θα πληρωσω τα μεταφορικα γιατι ετσι ειναι η πολιτικη τ μαγαζιου εφοσον λεει η περιγραφη ειναι σωστη.

Το οποιο πιστευω πως ειναι τελειως λαθος απο την πλευρα τ πελατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει τύχει με ηλεκτρικές, να είναι διαφορετική η πρώτη εικόνα από το 360ο videάκι ή την περιγραφή. Αυτό συμβαίνει διότι δεν ανανεώνουν όλη τη σελίδα των προϊόντων ταυτόχρονα όταν φτάσει η νέα παρτίδα και χρειάζεται λίγες ώρες-μέρες για να βγουν νέες φωτογραφίες, samples κλπ στα στούντιό τους. Με μια ερώτηση πριν την αγορά, δεν είχα ποτέ πρόβλημα, μου έλεγαν ποια είναι η κιθάρα που θα παραλάβω και σε ποια εικόνα αντιστοιχεί.

Πάντως, για τις εικόνες και τα samples στο site, απλά ΜΗΝ τα θεωρείται δεδομένα ή κανόνα. Εμείς ηχογραφούμε στο laptop και φωτογραφίζουμε με το κινητό μας ενώ εκείνοι έχουν studios και γίνεται mastering ώστε να δείξουν όσο πιο ιδανικό το όργανο. Είναι σαν να αγοράσω κιθάρα λόγω ενός βίντεο στο youtube και μετά να πω: "φτου ρε, δεν ακούγεται έτσι...".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου