Προς το περιεχόμενο

Ανακοίνωση Moog Music.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Η Moog ανακοίνωσε ότι είναι πλέον μέρος της inMusic, της υπερ-εταιρείας τεχνολογίας μουσικής που ήδη κατέχει εταιρείες όπως οι Akai Pro, Alesis, M-Audio, Denon, Numark και Rane.

Περισσότερα εδώ

 

Πηγή: https://www.moogmusic.com/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα μια εταιρεία που έπεσε στα χέρια των σοσιαλΗστών και έπιασε πάτο😆 (η Moog ανήκε στο προσωπικό της).

Αναμενόμενο ήταν anyway αργά ή γρήγορα να πιάσει πάτο για ευνόητους (σε όλους πλην πελατών/fanboys της Moog) λόγους. Ίσως τώρα να δούμε επιτέλους κάποιο Minimoog να πωλείται σε νορμάλ -για τα κυβικά του- τιμή, δηλαδή αρκετά κάτω του €1Κ. 

Τα ειλικρινή μου συλλυπητήρια στους συγγενείς και φίλους...😌

 

image.png.6473f1d6435892e2df5e983c538c367f.png

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αλλο το θρεντ παντως κραζανε την Μπεριντζερ (καλα το λεω τωρα?) για ποιοτητα κατασκευης αν θυμαμαι καλα.

Να δω   τωρα αν η Moog αποκτησει την καταπληκτικη ποιοτητα κατασκευης της ΑΚΑΙ τι θα λενε. 🤣

Η μοναδικη εταιρεια που οτι εχω παρει τα εχει φτυσει σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα (δυστυχως οχι εντός εγγυησης).  

Επεξεργασμένο από vrasidas27

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
6 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Η μοναδικη εταιρεια που οτι εχω παρει τα εχει φτυσει σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα (δυστυχως οχι εγγυησης). 

Akai ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Μανώλης Χναράκης είπε

Akai ?

Ναι akai. 

Μονιτορς κ ένα μικρό keyboard midi controller 

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Η μοναδικη εταιρεια που οτι εχω παρει τα εχει φτυσει σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα (δυστυχως οχι εγγυησης).  

Όντως. Τουλάχιστον είναι φτηνά.

 

Γενικά η inMusic δε με τρελαίνει. Παίρνει εταιρίες με προβλήματα και τις αποτελειώνει, τις πολτοποιεί και χρησιμοποιεί τα τεχνολογικά άσσετ για να ταΐσει μια βιομηχανία σαμπλ πακ και μικροσυναλλαγών. Εκεί κατέληξε το BFD, και ενώ υπάρχει ένας υποτυπώδης ρυθμός ανάπτυξης (ενώ παλιά ήταν πάγος), υπάρχουν κάποια συνδυαστικά πρότζεκτ (BFD player σε φτηνά ekit της ALESIS), έριξαν την τιμή στα 100 ευρώ, και μου φαίνεται θα χτενίσουν όλα τα expansion για να τα κάνουνε πακάκια πακάκια για τα Alesis kit.) Βγάλαν και ένα καινούργιο εξπάνσιον καλό, πιάσαν μήπως κάνουν M1 native έκδοση, αλλά το πράγμα προχωράει πάαααρα πολύ αργά.

 

Edit: Α, και από perma-offline activation το γυρίσανε σε authorization 90 ημερών.

Επεξεργασμένο από Ali Barout
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
4 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Ναι akai. 

Μονιτορς κ ένα μικρό keyboard midi controller 

Τότε για τα Behringer τι να πούμε;

Sorry για τα Akai, πήγε ο νους μου στα MPC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Όντως. Τουλάχιστον είναι φτηνά.

 

Γενικά η inMusic δε με τρελαίνει. Παίρνει εταιρίες με προβλήματα και τις αποτελειώνει, τις πολτοποιεί και χρησιμοποιεί τα τεχνολογικά άσσετ για να ταΐσει μια βιομηχανία σαμπλ πακ και μικροσυναλλαγών. Εκεί κατέληξε το BFD, και ενώ υπάρχει ένας υποτυπώδης ρυθμός ανάπτυξης (ενώ παλιά ήταν πάγος), υπάρχουν κάποια συνδυαστικά πρότζεκτ (BFD player σε φτηνά ekit της ALESIS), έριξαν την τιμή στα 100 ευρώ, και μου φαίνεται θα χτενίσουν όλα τα expansion για να τα κάνουνε πακάκια πακάκια για τα Alesis kit.) Βγάλαν και ένα καινούργιο εξπάνσιον καλό, πιάσαν μήπως κάνουν M1 native έκδοση, αλλά το πράγμα προχωράει πάαααρα πολύ αργά.

Για την inmusic γενικά δεν έχω ιδέα. Αν κ τώρα που είδα ποια brands ανήκουν σ'αυτή θυμαμαι να έχω ακούσει πολλά αντίστοιχα για προϊόντα m-audio.

 

1 λεπτό πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Τότε για τα Behringer τι να πούμε;

Sorry για τα Akai, πήγε ο νους μου στα MPC.

Ξέρω ότι πουλάνε σαν τρελά αλλά αν βρισκόμουν στην αγορά για κάτι τέτοιο θα κοίταζα προς n.i. κ θα εμένα μακρυά από ΑΚΑΙ με αυτά που έχω πάθει 

  • Like 1

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vrasidas27 είπε

θα εμένα μακρυά από ΑΚΑΙ με αυτά που έχω πάθει 

Αυτό είναι γεγονός. Δηλαδή, έχω ένα MPD218, έβγαλε ένα χρόνο και κάτι, μετά τα παντς άντε γεια, μηδενικό velocity response, τα ατέρμονα ποτενσιόμετρα άρχισε να τα πιάνει τρέλα.

 

Ο ξάδερφος πήρε ένα MK3 mini. Τα ποτ τρελαμένα σε 5(!) μήνες. Ήθελα να πάρω ένα midi controller πριν λίγο καιρό. Κοίταγα το M-Audio το 49άρι, λέω άσε, έχουμε καεί ήδη. Κοιτάω το ΑΚΑΙ το mpk49, 300 ευρώμπαλα, διαβάζω, προβλήματα με ποτ, φέιντερ, πίτς μπέντ. Ε όχι να δώσω και 300 για κανα χρόνο πόσο θα με βγάλει. (Δηλαδή η υποψία με έφαγε, δεν σκέφτηκα εεε, μωρέ, τα ακριβότερα θα είναι ποιοτικότερα. Ούτε ήθελα να πειραματιστώ.)

 

Και είναι κρίμα. Πραγματικά. Γιατί είναι ωραία κοντρόλλερ, έξυπνα στημένα, εργονομικά.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
6 λεπτά πριν, vrasidas27 είπε

Ξέρω ότι πουλάνε σαν τρελά αλλά αν βρισκόμουν στην αγορά για κάτι τέτοιο θα κοίταζα προς n.i. κ θα εμένα μακρυά από ΑΚΑΙ με αυτά που έχω πάθει 

Εντάξει, Akai από Akai διαφέρει. Άλλο τα μικρά κλαβιεδάκια - κοντρολεράκια και άλλο τα MPC για παράδειγμα.

Και για να μην παρεξηγηθώ, το ίδιο ισχύει και σε άλλα πολύ γνωστά ονόματα. πάρχουν κατηγορίες και κατηγορίες.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου