Προς το περιεχόμενο

Συμπυκνωμένο σύνθημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα παιδια που λες ακουν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ απο τους ΓΟΝΕΙΣ τους και απο το περιβαλλον τους πολυ χειροτερα απο το "να πανε να γαμηθουν".

Ναι βρε Κώστα, σύμφωνοι.

 

Αυτό που ακούνε και εσωτερικεύουν ασυνείδητα κάθε μέρα τα παιδιά, έρχεται η λαοφιλής Δημαρχάρα και και το επιβεβαιώνει με ένα λόγο που δεν επιδέχεται αμφισβήτησης, προτρέποντας μάλιστα τα παιδιά να το κάνουν και πράξη όπως μπορούν.

 

Δεν τους είπε όμως πχ γιατί φτάσαμε να χρωστάμε ρε παιδί μου σε τοκογλύφους και να τους παρακαλάμε κιόλας.

Μήπως κάτι δεν κάναμε σωστά?

Μήπως είμαστε κι εμείς μαλάκες?

Μήπως να πάμε να γ@μηθούμε όλοι τελικά, που φτάσαμε στο σημείο να χρωστάνε τα παιδιά μας, και αντί να ντρεπόμαστε γι' αυτό, έχουμε το θράσος να τους προτρέπουμε σε αντίσταση χωρίς να τους λέμε γιατί?

 

Δεν είναι πολιτικό το θέμα, ούτε έχει να κάνει με τα "πιστεύω" του καθενός.

 

Είναι θέμα νοοτροπίας με την οποία μεγαλώσαμε, και με την οποία δυστυχώς δηλητηριάζουμε και τα παιδιά μας.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ φασαρια για το τιποτα φιλτατε Φιουζιε. Αυτη ειναι η γνωμη μου. Μακαρι να ηταν αυτο το προβλημα μας, η καθε μαλακιδια που πεταει ο Γκλετσος καθε φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ήταν τα παιδιά στη μέαη, φυσικά και θα ήταν στα π@π@ρια μου.

 

Αλλά έχω μια ιδιαίτερη ευαισθησία σ' αυτό το θέμα, αν και δεν έχω παιδιά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ φασαρια για το τιποτα φιλτατε Φιουζιε. Αυτη ειναι η γνωμη μου. Μακαρι να ηταν αυτο το προβλημα μας, η καθε μαλακιδια που πεταει ο Γκλετσος καθε φορα.

 

Συμφωνω. Ο Γ(κ)λετσ(ζ)ος ειναι σύμπτωμα, οχι η ασθενεια.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έχει αποδειχθεί ότι τα παιδιά αποτελούν το καλύτερο "εργαλείο".Απ'τον βλαχογκλέτσο για να αυξήσει τη δημοτικότητά του παράλληλα με το τεράστιο εγώ του,το μετανάστη για να περάσει τα σύνορα (ασπίδα το μωρό στα ΜΑΤ και δεν το κατέκρινε κανείς δημόσια),μέχρι και το Φωτούλη (τον θυμάστε?) για να ικανοποιήσει τις ορέξεις του.Ο ελληνάρας κυνηγός του μαθαίνει την καραμπίνα απ'τα 6,η κατίνα απειλεί  τον άντρα της ότι θα πάρει τα παιδιά και θα φύγει μέχρι,μέχρι.....Πιο διεφθαρμένος δεν πεθαίνεις γιατί ούτε κι αυτό δε μας αξίζει τέτοια @α@ημένη κωλοκοινωνία που είμαστε.

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τι φωναζετε τωρα, αυτος ο ανθρωπος ειναι εκλεγμενος, ο λαος τον γνωριζει, τον εχει ‘’ζυγισει’’ και αποφασισε να τον κανει πολιτικο αρχοντα...

 

κι όπως θα έλεγε σήμερα ο Τσόρτσιλ:

"Δεν θα λέμε ότι οι Έλληνες ψηφίζουν σαν ηλίθιοι, αλλά ότι οι ηλίθιοι ψηφίζουν σαν Έλληνες"...  ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πλουσιοτερος εν ζωη Ελληνας ειναι ο Νιαρχος. Πορος του πλουτου του η συλλογη τεχνης. Μαυρη αγορα και ξεπλυμα χρηματος δηλαδη. Λεει πολλα για την κοινωνια μας.  ;D

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά έχω μια ιδιαίτερη ευαισθησία σ' αυτό το θέμα...

Ολοι εχουμε. Απλα δεν πιστευω οτι το συγκεκριμενο γεγονος ειναι αξιο για τοση φασαρια. Να το συζητουσαμε αν τα παιδακια ακουγαν τη φραση αυτη ή εβλεπαν την συμπεριφορα αυτη για πρωτη φορα στη ζωη τους. Αλλα μη τρελαθουμε τωρα. 100 φορες τη μερα τα συγκεκριμενα παιδια ακουνε αλλα και χρησιμοποιουν τα ιδια τη συγκεκριμενη λεξη.

 

Δεν ζουν σε μοναστηρι, ουτε ειναι μωρα. Το να ακουνε τον πατερα τους πχ σε καθημερινη βαση να βριζει δεν πειραζει, η παπαρια που τους ειπε μια φορα ο Γκλετσος_παπαρια που ξαναλεω την ακουνε 100 φορες τη μερα_τους πειραξε. Και καθομαστε τωρα εδω και κανουμε αναλυσεις επι αναλυσεων.

Σιγα μη σταξει η ουρα του γαϊδαρου!

 

Το ΝΟΙΖ ξερεις οτι διαβαζεται και απο παιδια. Θα'θελα να'ξερα αραγε ποια φραση θα ενοχλησει περισσοτερο καποιο παιδι που μας διαβαζει τωρα, το "να πανε να γαμηθουν" του Γκλετσου ή το "μ@#&ι της μανας του Δημαρχου" ενος εκ των "καλυτερων μουσικων του ΝΟΙΖ"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως με παρεξήγησες.

 

Δεν με πείραξε η φράση.

 

Ο τρόπος με πείραξε.

Η προφανέστατη προπαγάνδα (και μάλιστα με προτροπή για δράση) σε παιδιά με αφορμή αυτή την επέτειο, για κάτι άσχετο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου