Προς το περιεχόμενο

Συμπυκνωμένο σύνθημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κι όπως θα έλεγε σήμερα ο Τσόρτσιλ:

"Δεν θα λέμε ότι οι Έλληνες ψηφίζουν σαν ηλίθιοι, αλλά ότι οι ηλίθιοι ψηφίζουν σαν Έλληνες"...  ;D

 

Δυστυχώς είναι θέμα νοοτροπίας npap.Δεν είναι θέμα πολιτικής.Εκμετάλλευση του αδύναμου.Τον έχω του χεριού μου άρα τον κάνω ό,τι θέλω.Με τις ευλογίες των γονιών που ίσως και να βλέπουν τσόντες μπροστά στα παιδιά.

Καλά,τι λέω....Εδώ η υφήλιος εκθέτει δημόσια τα παιδιά της μέσω του fb!!!Είναι ποινικό αδίκημα!!!

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"Ας βάλουν 23% στον φραπέ.εκει να δείτε εξέγερση"

 

Πηγη: Υπουργειο Φραπεδιας Τζουρων Ζαριοσφαιρισης & Ωχαδερφισμου

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν - σε μία οικογένεια - ο πατέρας βρίζει αλλά η μητέρα όχι, αυτό είναι καλό για τα παιδιά της οικογένειας. Το ίδιο ισχύει αν η μητέρα καπνίζει και ο πατέρας όχι. Κοινώς, η συμπεριφορά του ενός γονέα δεν είναι υποχρεωτική για τον άλλο.

 

Οποιοσδήποτε ανεβαίνει σε δημόσιο βήμα και απευθύνεται σε παιδιά, δεν έχει το ηθικό (ή άλλο) δικαίωμα να θεωρεί δεδομένη την έκθεσή τους σε κακό λεξιλόγιο, ή οποιαδήποτε άλλη "ενήλικη" αμαρτία.

 

Αν είχες παιδιά Καταράχτη, θα το ήξερες αυτό. Επειδή δεν έχεις όμως, απλά επιχειρείς την εκλογίκευση μίας ολοφάνερα απαράδεκτης κατάστασης - και ο Γκλέτσος το ίδιο έκανε, δηλαδή για να δημιουργήσει το απαραίτητο άλλοθι προκειμένου να μιλάει έτσι, την ίδια ρηχή ανάλυση όπως εσύ διεκπεραίωσε.

 

Προσοχή λοιπόν. Τα παιδιά δεν έρχονται στον κόσμο με βιβλίο οδηγιών.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν είχες παιδιά Καταράχτη, θα το ήξερες αυτό.

 

Aυτό δεν ισχύει.Για τον Καταράχτη και για τον κάθε Καταράχτη.Είναι σα να λες ότι όσοι έχουν παιδιά ξέρουν και πώς να τους φερθούν.Γενίκευση που σα γενίκευση αυτοαναιρείται.

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό δεν ισχύει.Για τον Καταράχτη και για τον κάθε Καταράχτη.Είναι σα να λες ότι όσοι έχουν παιδιά ξέρουν και πώς να τους φερθούν.Γενίκευση που σα γενίκευση αυτοαναιρείται.

 

Θεωρώ ότι ο Καταράχτης είναι έξυπνος, συμπεραίνω λοιπόν πως θα το είχε καταλάβει. Την γενίκευση την κάνετε εσείς (με το "κάθε Καταράχτη").

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις γενικευσεις σας καταληγουμε σε ενα grand paradox. Ξεπερασατε και την μανα μου.  :o

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι ο Καταράχτης είναι έξυπνος, συμπεραίνω λοιπόν πως θα το είχε καταλάβει. Την γενίκευση την κάνετε εσείς (με το "κάθε Καταράχτη").

 

Δεν το σχολιάζω γιατί προφανώς δεν κατάλαβες τίποτα από ό,τι ειπώθηκε παραπάνω.

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το σχολιάζω γιατί προφανώς δεν κατάλαβες τίποτα από ό,τι ειπώθηκε παραπάνω.

 

 

αυτό δεν ξέρω πώς βγήκε...

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν ζουν σε μοναστηρι, ουτε ειναι μωρα. Το να ακουνε τον πατερα τους πχ σε καθημερινη βαση να βριζει δεν πειραζει, η παπαρια που τους ειπε μια φορα ο Γκλετσος_παπαρια που ξαναλεω την ακουνε 100 φορες τη μερα_τους πειραξε.

 

κατ εσέ δηλαδή, το ότι για κάποια χ παιδιά, η πρώτη ανάγνωση ενός προτύπου εξουσίας με απριόρι παγιωμένη αποστολή το κοινωνικό συμφέρον, απροκάλυπτα δικαιώνει στα μάτια τους έναν τυχόν κάφρο πατέρα, είναι ανάξιο λόγου?...

 

η παιδαγωγική αξιακά στάση του σχολείου, πoια (πρέπει να) είναι τελικά ως όραμα-αφετηρία?... την "πορεία" άστη... κρίνεται εκ του αποτελέσματος στις μελλοντικά διαμορφωμένες νοοτροπίες...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δυστυχώς είναι θέμα νοοτροπίας npap.Δεν είναι θέμα πολιτικής.

 

δυστυχώς mag μου η (εφηρμοσμένη) πολιτική είναι θέμα νοοτροπίας... :)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου