Προς το περιεχόμενο

Συμπυκνωμένο σύνθημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλοι μπορει να εχουμε διαφορετικη αποψη στο γιατι φτασαμε ως εδω, Ολοι ομως (εκτος απο τις ελαχιστες εξαιρεσεις που εγραψα παραπανω) καταλαβαινουν απολυτα Τι ζουν και Πως ζουν.

Τωρα για τον συγκεκριμενο τυπο, τον θεωρουσα και συνεχιζω να τον θεωρω μεγαλο καραγκιοζη. Αυτο ομως δεν εχει να κανει κατι με την ορθοτητα ή μη της δηλωσης του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτο ομως δεν εχει να κανει κατι με την ορθοτητα ή μη της δηλωσης του.

 

Δεν θα κρίνω την ορθότητα, θα κρίνω το πλαίσιο. Ποιός στόκος ολκής βάζει τον Γκλέτσο να μιλήσει σε παιδιά. Ας βάλουν τον Δημητροκάλη να κάνει θρησκευτικά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός στόκος ολκής βάζει τον Γκλέτσο να μιλήσει σε παιδιά.

Κανεις. Φανταζομαι μονος του πηγε, Δημαρχος δεν ειναι? ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις. Φανταζομαι μονος του πηγε, Δημαρχος δεν ειναι? ;D

Σωστά.

Και ο Μιχαλολιάκος που είναι βουλευτής, θα μπορούσε μια χαρά να πάει να μιλήσει σε σχολεία της πλατείας βάθης, και να λέει ότι οι μετανάστες ευθύνονται για ένα σωρό δεινά που ζουν οι κάτοικοι της περιοχής (πράγμα που πιθανότατα ακούνε και στα σπίτια τους τα παιδιά).

 

Και να τελειώνει τον λόγο του λέγοντας

"Εγώ θα σας δώσω συμπυκνωμένο το σύνθημα και εσείς όπως μπορείτε κάντε το πράξη. Οι ξένοι, οι μετανάστες, που μας παίρνουν τις δουλειές, μας τρομοκρατούν, μας ληστεύουν (και ότι άλλο) να πάνε να γ@μηθούνε".

 

Αυτή είναι η νοοτροπία μας για την παιδεία.

 

ΑΙΣΧΟΣ.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Επειδή είχα ένα θέμα τα προηγούμενα χρόνια στο σχολείο των παιδιών μου (καταράκτη? Παίδια έχεις αγόρι μου?)

 

Το να πατάς πάνω στα παιδιά για τα πολιτικά σου πιστεύω και επιπλέον ως γονέας να χειροκροτάς και από πάνω τον ΜΑΛΑΚΑ που βρίζει έτσι μπροστά στα παιδιά σου είναι, όχι μόνο απαράδεκτο, αλλά ίσως και ποινικό αδίκημα!

 

ΔΕΝ πατάς πάνω σε παιδάκια για να περάσεις οποιοδήποτε σύνθημα, οποιαδήποτε ιδέα, πέραν της ειρήνης και της εννότητας. Για τοκογλύφους το μουνί της μάνας του δημάρχου που θα τολμήσει να αρθρώσει τέτοιο λόγο μπροστά σε παιδάκια! Και σε όλους που χειροκροτούν!

 

Δεν είναι η ορθότητα των λόγων του. Είναι ότι κάνει πολιτική και προπαγάνδα σε παιδάκια! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στρατευσε τους νεους και θα σου κοστισει λιγοτερο. Δυστυχως.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταράκτη? Παίδια έχεις αγόρι μου?

Oχι αγορινα μου, δεν εχω. Και?

 

Το να πατάς πάνω στα παιδιά για τα πολιτικά σου πιστεύω και επιπλέον ως γονέας να χειροκροτάς και από πάνω τον ΜΑΛΑΚΑ που βρίζει έτσι μπροστά στα παιδιά σου είναι, όχι μόνο απαράδεκτο, αλλά ίσως και ποινικό αδίκημα!
Σιγα τα αιματα Νικολακη! Τα παιδια που λες ακουν ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ απο τους ΓΟΝΕΙΣ τους και απο το περιβαλλον τους πολυ χειροτερα απο το "να πανε να γαμηθουν".

 

Για τοκογλύφους το **** της μάνας του δημάρχου που θα τολμήσει να αρθρώσει τέτοιο λόγο μπροστά σε παιδάκια!
Κι εσυ τωρα θα μιλησεις και θα κρινεις το επιπεδο του Γκλετσου? Συνελθε αγορι μου...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φωναζετε τωρα, αυτος ο ανθρωπος ειναι εκλεγμενος, ο λαος τον γνωριζει, τον εχει ‘’ζυγισει’’ και αποφασισε να τον κανει πολιτικο αρχοντα... εδω καπου ειχα ακουσει οτι ενας που ηταν λεει διαχειριστεις πολυκατοικιας σε τηλεοπτικη σειρα εγινε υπουργος οικονομικων? ? ?μοκοοο τωρα ποιοι ειστε εσεις που αμφισβητειται την κριση του λαου, σε ποιανου τη χωρα νομιζετε οτι ζειτε και ποιος σας ειπε οτι σας πεφτει λογος σε οτιδηποτε……….  μα τα μαλακιες λεω αφου εσεις τους ψηφιζετε….. ουστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Waterfall

 

Αγορινα και νικολακης ο Νικολας, ενας απ'τους καλυτερους μουσικους στο noiz. Μαλιστα.  ::)

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου