Προς το περιεχόμενο

Sweet Ma(r)jor(y).


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα ματζοράκι χαρούμενο και θλιμμένο μαζί (2 σε 1 ::)) στα συνηθισμένα μουσικά μονοπάτια  μου :o. Όλα τα σχόλια δεκτά, ιδιαιτέρως τα θετικά..... ;D                                                                        https://soundcloud.com/cigaret13/sweet-marjory

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εχεις έναν δικό σου τρόπο χαρακτηριστικό, αγαπητέ. Ωραίο το τεμάχιο, μου άρεσε πολύ. Ιδιαίτερα το τελευταίο μέρος. Ομορφες φράσεις, δουλεμένες, μελωδικές. Και λεπτομέρεια στο

φραζάρισμα. Μπράβο νέε μου. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ωραιο,το πρωτο μερος μου θυμησε πολυ fleetwood mac της δευτερης περιοδου,αλλα προτιμω το δευτερο μισο που ηρεμει η συνθεση,οχι οτι το πρωτο με χαλασε.Το chorous στα ρυθμικα δεν ειναι ο ηχος μου γενικα,αλλα περι ορεξεως που λεγαμε.Μπραβο ρε Φωτη οντως εχεις τον τροπο σου να γραφεις και αυτο στο αναγνωριζω.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομορφες φράσεις, δουλεμένες
Δουλεμένες; 3-4 takes αυτοσχεδιασμού και πάμε γι΄άλλα.... ::)  Έπειδή είμαι τεμπέλης, σιγά μην κάτσω να γράψω σόλο! Ότι έπαιξα έπαιξα, για να τα ξαναπαίξω πρέπει να τα "βγάλω" με το αυτί απ΄το κλιπ.....Πάντως ευχαριστώ πολύ παιδί μου for the comments... ;D
Το chorous στα ρυθμικα δεν ειναι ο ηχος μου γενικα,
Γιωργάρα δεν μπορώ να με φανταστώ σε αρπίσματα χωρίς chorus ή έστω phaser..... Τους fleetwood mac που τους είδες; ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτη να πεις του ντραμερ να εχει το νου του γιατι σε σημεια στην αρχη παιζει αλλου. ;D ;D ;D

Αν εξαιρεσεις οτι ισως ηθελε ενα λιιιγο καλυτερο "κολλημα" μεταξυ των δυο μερων-μπορει με αλλο τροπο αλλα εσυ ξες καλυτερα-εiναι πολυ ωραιο.

Θα συμφωνησω με τους καλους φιλους ανωθεν οτι ειδικα το β' μερος ειναι εξαιρετο

και οντως εχεις ενα πολυ "ιδιοτροπο" και δικο σου-ευκολα αναγνωρισιμο-υφος να παιζεις και να γραφεις.

Ευγετε που λεει κι ο Σερ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αρχη λιγο ειναι σαν να μπαινουν απο medley και να χαθηκαν ελαχιστα, και στα θεματα της κιθαρας φευγεις λιγο απο το χρονο στο πρωτο μερος σε καποια σημεια.

 

Αμα δεν βαριεσαι , διορθωσε το.

 

Ειναι παρα πολυ ωραίο βεβαια, μου αρεσει και εμενα η δουλεια.

και plus σε οτι ειπαν οι αλλοι φιλοι!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτη να πεις του ντραμερ να εχει το νου του γιατι σε σημεια στην αρχη παιζει αλλου
στην αρχη λιγο ειναι σαν να μπαινουν απο medley και να χαθηκαν ελαχιστα, και στα θεματα της κιθαρας φευγεις λιγο απο το χρονο στο πρωτο μερος σε καποια σημεια
Πήγα να το παίξω ειδήμων με το humanize του ντράμερ μου....(μετά την εγγραφή, στην μίξη ???) και τα έκανα σκ@τ@...... και φυσικά το άφησα έτσι.... ::)   Παίζει πάντως και να είναι απ΄το απηρχειωμένο λάπτοπ μου που δεν σηκώνει πολλά πολλά (κολάει). Το πιο πιθανό βέβαια είναι να φταίω εγώ ;D  Thanks παιδιά για τις παρατηρήσεις και για τα σχόλιά σας :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου αρεσε πιο πολυ το πρωτο μερος :P

 

γενικα θα συμφωνισω με τα σχολια των περισοτερων.

 

θα θελα να προσθεσω οτι πρεπει να προσεξεις λιγο το "πατημα" σου στην ταστιερα αλλα και τα Bends γιατι σε καποιες στιγμες εισαι ξεκουρδιστος

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου αρεσε πιο πολυ το πρωτο μερος
Κι εμένα... ;)
πρεπει να προσεξεις λιγο το "πατημα" σου στην ταστιερα αλλα και τα Bends γιατι σε καποιες στιγμες εισαι ξεκουρδιστος
Το ξέρω ρε γαμώτο, προσπαθώ αλλά.... :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Φώτη είναι πολύ ωραίο!

 

Εμένα μ' άρεσαν και τα δύο μέρη απλά όπως είπε παραπάνω κι ο Γιώργος (gvour) θα ήθελα μια πιο ομαλή μετάβαση μεταξύ των δύο μερών.

 

Πολύ ωραία ρυθμικά και ωραίες φράσεις στα σόλο σου.

 

Τέλος στο πρώτο μέρος λίγο σε ξέφυγε ο χρόνος αλλά διορθώνεται αυτό. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου