Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; V


Προτεινόμενες αναρτήσεις

DP, PF, καλα το πας. Αν και πιο mainstream κομματια απ'αυτα που εβαλες πεθαινεις. :-X

Γυρνα στο Punk ρε στραβογαλά tomato.gif ;D ;D

 

Παμε να θυμηθουμε τωρα μια αριστουργηματικη κομματαρα-επος του Jarre, το Ethnicolor, απο το αλμπουμ Zoolook του 1984. Αλμπουμ-landmark στο sampling, και με κορυφαιους guest μουσικους οπως οι Laurie Anderson, Adrian Belew και Marcus Miller. 

Να τα ακουνε αυτα κατι νεοφωτιστοι που εχουν παρει σβαρνα ολα τα soft samplers και εχουν γεμισει το youtube με ανεμπνευστες αηδιες. image.gif

 

https://youtu.be/3kbazRhuhd8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Terry

Trava nalaksis ta nera

Ou katarakts exei na piei fruit panch

 

 

 

Δεν ξέρω εγώ από αυτά φίλος Ντίνος... μόνο από κάτι περίεργους τύπους ξέρω, με ακόμα πιο περίεργα παιξίματα- όπως ο Παράγκας και το νέο άσμα που θα πρέπει να του γράψω μπάσο (και ομολογώ ότι για μια ακόμη φορά ο καλλιτέχνης με άφησε κάγκελο)  ;D

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουράγιο Terry, κουράγιο

 

Πήγα στο νησί και στο νησί αυτή τη βδομάδα - με ταλαιπωρούν - το βόρειο ως συνήθως υπέροχο... Το νότιο τίγκα στη μύγα Και σε ιθαγενείς. Εκει είδα και την πιο ωραία γυναίκα του πλανήτη...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν όντως η Carla τη βρίσκει με τον κοντό τότε έχουμε όλοι ελπίδες με τα αιλουροειδή

 

 

Ο πατριάρχης με φίλεψε μια Ρακη σε ενα πανέμορφο μαύρο μικρό μπουκάλι - ΑΝΩ ΚΑΤΩ τονομα της γραμμένο τανασκελα - στην υγεία σου Νικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

γεια μας Ντίνε... είναι τρελές αυτές οι Γαλάτισες οπότε μην σκας... Le Premier Bonheur du Jour δεν είναι όνειρο απατηλό και για τους κοινούς θνητούς... ;D

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου