Προς το περιεχόμενο

Υιοθετηση παιδιου απο ομοφυλα ζευγαρια



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι σχέση έχει αυτό?Σημασία έχει ότι υπάρχει συγκεκριμένη οδός που γίνονται τα παιδιά την οποία οι ίδιοι οι ομοφυλόφιλοι την έχουν αποκλείσει.Πώς γίνεται να μη θες να κάνεις οικογένεια "πρακτικά" κι απ'την άλλη νομικά να τη διεκδικείς?

 

Με τον ίδιο τρόπο που μια γυναίκα ενώ θέλει να κάνει παιδιά με εξωσωματική συνεχίζει να κάνει και σεξ.

Με λίγα λόγια αγαπητή μου, και μην εκπλαγείς, δεν ξέρω αν έχεις ενημερωθεί αλλά ως ζωικό είδος έχουμε αποδεσμεύσει την σεξουαλική απόλαυση από την τεκνοποίηση. Ευτυχώς δηλαδή, διαφορετικά θα το κάναμε τρεις φορές στη ζωή μας ίσα ίσα για να τεκνοποιήσουμε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ποιά είναι αυτή η Oceania;

 

Πρεπει να πας σε ειδικο σχολειο για να τη διδαχθεις,αν θες σου δινω τη διευθυνση ειναι κοντα στο ΔΑΦΝΙ... ;D

 

 

Ευτυχώς δηλαδή, διαφορετικά θα το κάναμε τρεις φορές στη ζωή μας ίσα ίσα για να τεκνοποιήσουμε.

 

ετσι κανανε οι ΠΑΛΙΟΙ και ΓΝΗΣΙΟΙ Χριστιανοι Ελληνες αλλα ηρθανε μετα αυτα τα τζαζροκ & οι τεντυμποϋδες και τα απεμπολησανε ολα.... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον ίδιο τρόπο που μια γυναίκα ενώ θέλει να κάνει παιδιά με εξωσωματική συνεχίζει να κάνει και σεξ.

Με λίγα λόγια αγαπητή μου, και μην εκπλαγείς, δεν ξέρω αν έχεις ενημερωθεί αλλά ως ζωικό είδος έχουμε αποδεσμεύσει την σεξουαλική απόλαυση από την τεκνοποίηση. Ευτυχώς δηλαδή, διαφορετικά θα το κάναμε τρεις φορές στη ζωή μας ίσα ίσα για να τεκνοποιήσουμε.

 

Μαλλιοτραβήγματα θα εχουμε? ;D

 

ΥΓ: εισαι εκτος τοπικ..

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ, το τελευταιο επιχειρημα των ομοφοβικων, ειναι ο παραλληλισμος της ομοφυλοφιλίας με την παιδεραστία και την κτηνοβασια.

 

Ειστε τοσο προβλεψιμοι....

 

 

Και θλιβεροί. Στήστε μια στατιστικούλα κάθε φορά που διαβάζετε μια είδηση και μην εκπλαγείτε που οι μόνοι κτηνοβάτες, παιδεραστές, βάναυσοι γονείς και βασανιστές, ενίοτε είναι οι ετεροφυλόφυλοι και οι παπάδες. Ούτε μια drag queer ρε γαμώτο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρωταω γιατι και οι ΜΑΥΡΟΙ εκαναν ΑΓΩΝΑ για να εχουν ανθρωπινα δικαιωματα και να ειναι εκτος απο ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ (που ειναι διαφορετικοι απο τους λευκους) και ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ανθρωποι (με ανθρωπινα δικαιωματα οπως και οι λευκοι δηλαδη) ....μαλιστα πολλοι ελεγαν,σαν και εσενα, "γιατι να τους δωσουμε δικαιωματα υπαρχει κανας λογος?το μονο που θα καταφερουμε ειναι να τους κανουμε ...φυσιολογικους ανθρωπους ενω ειναι ΤΟΣΟ διαφορετικοι απο εμας"   ;)

Εγω φιλε δεχομαι τη διαφορετικοτητα και την σεβομαι σε ολες τις μορφες.Στην εθνικοτητα την θρησκεια τη φυλη τα ηθη τα εθιμα τις παραδοσεις τις πατριδες.Αυτο θελω να συνεχιστει να υπαρχει αυτη η πολυμορφια.Δεν εχω σκοπο να επιβληθω  στις αλλες διαφορετικοτητες.Απλα θελω να διατηρησω τις δικες μου ιδιομορφιες μεσα στον κυκεωνα της παγκοσμιοποησης και να μην γινω μια αμορφη καταναλωτικη μοναδα.Με λιγα λογια ειμαι υπερηφανος για αυτο που ειμαι και αυτο που κουβαλαω και δεν θελω να ομογενοποιηθω παραδοση λεγεται αυτο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιπαθω τους γκευ. Ειχα και έναν γνωστο

 

Σορυ που στο λέω αλλα αυτη τη φραση τη χρησιμοποιουν μονο οσοι αντιπαθουν τους gay :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ομόφυλο ζευγάρι, για να πάει να υιοθετήσει ένα παιδί, συνήθως (θαρρώ) σημαίνει πως έχει αποφασίσει να περάσει μια ζωή μαζί και δεν είναι ο "γιούχου Μύκονοοοοοος" που ίσως έχετε στο μυαλό σας ορισμένοι. Το οποίο από μόνο του, εμένα τουλάχιστον μου δείχνει μια Α σοβαρότητα. Κανείς δεν πιστεύω πως θα'μπαινε στην επίπονα γραφειοκρατική διαδικασία της υιοθεσίας για ένα "αξεσουάρ".

 

Πέραν αυτού, το ερώτημα "σε ποιο ζευγάρι θα το δίνατε προς υιοθεσία" δε νομίζω να υπάρξει ποτέ, δεδομένου του αριθμού των παιδιών προς υιοθεσία. Οπότε καθαρά ρητορικό και μη εφαρμόσιμο/πραγματικό. Αλλά ακόμα και να υφίσταντο, υπάρχουν "screening" διαδικασίες με διάφορα κριτήρια που ξεσκαρτάρουν την "φύρα" απ'τους πραγματικά ενδιαφερόμενους και κατάλληλους γονείς. Κριτήρια που δεν έχουν να κάνουν με τα φύλα των υποψηφίων γονέων.

 

Επιπροσθέτως, η πράξη της υιοθεσίας, ανεξαρτήτως του υποκειμένου, είναι κατ'εμέ άξια θαυμασμού. Γιατί πολύ απλά, υπάρχουν άνθρωποι, gay, straight, εξωγήινοι, οτιδήποτε, που είναι αποφασισμένοι ν'αφιερώσουν την ζωή τους στην φροντίδα και την ανατροφή ενός ανθρώπινου όντος που έχει ανάγκη.

 

Όσο για την σεξουαλική προτίμηση κάποιου δεν είναι επιλογή. Για να το πω ωμά, και να με συγχωρήσετε γι'αυτό, όσο "μοδάτο" και "χιπ" και να γίνει το να'σαι ομοφυλόφιλος, αν δεν το'χεις, αν δεν σ'αρέσει, αν δεν το θέλεις, ε δεν γίνεται να "τον φας". Απλά πράγματα.

Μπορεί οι συμπεριφορές ορισμένων ομοφυλόφιλων να μην είναι οι ιδανικότερες -έως και εκνευριστικές σε πολλές φάσεις, ομολογώ- αλλά αυτό δεν τους αφαιρεί αυτομάτως τα ανθρώπινα δικαιώματά τους. Ασχέτως της προκατάληψης της οιαδήποτε κοινωνίας.

 

Και επειδή κανενός το μυαλό δεν πρόκειται ν'αλλάξει και αναφέρθηκε και η θρησκεία, σας αφήνω με ένα αστειούλι σκετσάκι.

 

12191644_10153740115459802_1740467263965413626_n.png?oh=2e72f00a3834d63511c55dc3f417c59d&oe=56C424A9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλιοτραβήγματα θα εχουμε? ;D

 

ΥΓ: εισαι εκτος τοπικ..

 

Κάνεις λάθος φίλε μου. Η "φυσιολογικότητα" την οποία επικαλείται (και) η magna επιστρατεύεται ως "επιλογή". Ενώ δεν υφίσταται ούτε το ένα ούτε το άλλο. Ούτε κανένας gay γ'ινεται gai επειδή "επέλεξε να μην κάνει παιδιά" (έλεος) ούτε καμία "φυσιολογικότητα" υπάρχει  στη σεξουαλική απόλαυση ή την τεκνοποίηση (πλέον).

Το σχόλιό μου δεν θα μπροούσε να είναι πιο on the spot. Και ελπίζω να βάλει τέρμα στο γελοίο αυτό επιχείρημα της "επιλογής" που σέρνεται από την αρχή του thread!

 

Δεν υπάρχει σωστό και λάθος στο σεξ - διαφορετικά θα υπήρχε μόνο ένας τρόπος να το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ που στο λέω αλλα αυτη τη φραση τη χρησιμοποιουν μονο οσοι αντιπαθουν τους gay :P

 

Μονο που εχεις λαθος.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου