Προς το περιεχόμενο

Windows VISTA, λαγοί και πετραχήλια


PCMAN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

boukaw7

 

 

Ναι , ναι , τραγούδα :lol:

 

Αμα εχεις και καρτα διοδίων ... δεν σταματάς και καθόλου !! :wink:

 

Το θεμα ειναι παρα πολύ σοβαρό !!

 

Διοτι στο φιναλε , εγω εχω Ferrari υπολογιστη.. που μου εχει κοστιση 5200 ευρω, με ολα τα περιφεριακα !!

Μονο οι μνημες OCZ Platinum 2-2-2-5 μου κοστισαν 300 !!

Η Οθονη αλλα 1000 , η μητρικη αλλα 200 , οι Ραπτορες 160 ο ενας (RAID) . καρτα γραφικων 380 , και πολλα πολλα αλλα !! Με επεξεργαστη P4 2.8 οβερκλοκαρισμενο συνεχεια στα 3.300 , και το Cubase να πεταει !!

Με Creative X-Fi music , και 2.5 latency .. :wink:

 

Δεν κλαιγωμε , για μενα , για τον απλο κοσμο ανησυχω . :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 88
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

..όχι αν η άσφαλτος έχει στρωθεί από τον καιρό της χούντας.

(όπου άσφαλτος = το windows API)

Το πολύ πολύ να βρεθείς σε κανένα χαντάκι :lol:

 

Roy, εκτός αν μου διαφεύγει κάτι, το API των Vista δεν έχει καμμία σχέση με των XP (το οποίο, αν θέλει να μάθει κάποιος για ιστορικούς λόγους από που προέρχεται, ας ετοιμάζεται για το σοκ της ζωής του).

 

Επειδή αργά ή γρήγορα μέσω MSDN θα φτάσει στα χέρια μου, αν θέλετε μπορώ να ψάξω για τις βελτιώσεις που 'μας' αφορούν (για τις μουσικές εφαρμογές). Ανεξάρτητα από hardware βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως τόσο καιρό φωνάζαμε όλοι ( χρήστες και εταιρίες )για τα windows και τώρα οι χρήστες λέμε πόσο καλύτερα ήταν τα xp και διάφορα άλλα ενώ οι κατασκευαστές hardware και software κάνουν κωλοτούμπες!

 

ΕΛΕΟΣ! Αφήστε να κυκλοφορήσουν να ξεπεράσουν τα όποια προβλήματα και μετά κρίνουμε!

¶ντε ακόμη δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..όχι αν η άσφαλτος έχει στρωθεί από τον καιρό της χούντας.

(όπου άσφαλτος = το windows API)

Το πολύ πολύ να βρεθείς σε κανένα χαντάκι :lol:

 

Roy' date=' εκτός αν μου διαφεύγει κάτι, το API των Vista δεν έχει καμμία σχέση με των XP (το οποίο, αν θέλει να μάθει κάποιος για ιστορικούς λόγους από που προέρχεται, ας ετοιμάζεται για το σοκ της ζωής του).

 

Επειδή αργά ή γρήγορα μέσω MSDN θα φτάσει στα χέρια μου, αν θέλετε μπορώ να ψάξω για τις βελτιώσεις που 'μας' αφορούν (για τις μουσικές εφαρμογές). Ανεξάρτητα από hardware βέβαια.[/quote']

 

Καλη ιδεα , αλλα απο οτι διαβασα μεχρι σημερα, μονο κατι κουλά παρουσιαζονται ωσ νεοτερισμοι !!

 

Defrag παντα ενεργοποιημενο

 

USB στικακι ως ενεργο αρχειο διαμεταγωγης

 

Αυτογενης υποστιριξη , ψηφιακων σκληρων δισκων ( Ελαχιστα κινητα μερη)

 

Και τελος, το AERO ..

 

Δηλαδη, κατα εμενα, ΑΕΡΑΣ κοπανιστός !!

 

Παντως εαν βρεις κατι , φυσικά θα θελαμε να το ακούσουμε !!

Why not !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως τόσο καιρό φωνάζαμε όλοι ( χρήστες και εταιρίες )για τα windows και τώρα οι χρήστες λέμε πόσο καλύτερα ήταν τα xp και διάφορα άλλα ενώ οι κατασκευαστές hardware και software κάνουν κωλοτούμπες!

 

ΕΛΕΟΣ! Αφήστε να κυκλοφορήσουν να ξεπεράσουν τα όποια προβλήματα και μετά κρίνουμε!

¶ντε ακόμη δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε!

 

ΟΧΙ φιλε μου .... δεν υπαρχει ΕΛΕΟΣ , οταν τα ριμαδια θα κοστιζουν 300 ευρω !!

 

Και οταν το SP1 το οποιο ειναι ετοιμο, εμπεριεχει προγραματα έχτρα, τα οποια θα εγκατασταθουν μονο στους πραγματικα νομιμους !!

 

ΔΗΛΑΔΗ η Microsoft σου πουλαει το μισο λειτουργικο, και το αλλο μισο θα το παρεις με το SP1 εαν εισε καλο παιδάκι !!!

 

Ενω το SP2 ειναι ηδη υπο κατασκευη, ετσι ωστε να επιλυση προβληματα συμβατοτητας με προγραματα απο τριτους κατασκευαστες ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό που ίσως δεν ξέρεις είναι ότι έχω αρχίσει να παρατώ τα windows για χάρη του πιγκουϊνούλη λόγω διαφόρων προβλημάτων των παραθύρων.

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως προς τί αυτή η στρατευμένη εναντίωση προς τα windows????? ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ. Πάει και τέλειωσε.

Δεν σε ανάγκασε κανείς, ούτε έχω δει να απειλείται κανείς με κανά μαχαίρι στο λαιμό για να βάλει όπως και δήποτε τα vista!

 

Τόσο απλό είναι! :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ferrari που λες το ξέρεις ότι σε κανά 6μηνο το πολύ ( αν εξαιρέσουμε την οθόνη ) δεν θα πιάνει μία έτσι; :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό που ίσως δεν ξέρεις είναι ότι έχω αρχίσει να παρατώ τα windows για χάρη του πιγκουϊνούλη λόγω διαφόρων προβλημάτων των παραθύρων.

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως προς τί αυτή η στρατευμένη εναντίωση προς τα windows????? ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ. Πάει και τέλειωσε.

Για την ακρίβεια ο PCMAN έχει δηλώσει μονογαμικός με τα windows...μάλλον διακατέχεται από σύνδρομο αγάπης-μίσους προς τα παράθυρα :lol:

 

Δεν σε ανάγκασε κανείς' date=' ούτε έχω δει να απειλείται κανείς με κανά μαχαίρι στο λαιμό για να βάλει όπως και δήποτε τα vista!

Τόσο απλό είναι! :wink:[/quote']

 

Όταν η Microsoft αποφασίσει να σταματήσει το support στα XP (βλ. security updates),όπως έκανε και στα προηγούμενα λειτουργικά της,θα διαπιστώσεις πως δεν είναι και "τόσο απλό" :wink:

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου