Προς το περιεχόμενο

Morphine Social Club - radioactive. (demo EP)


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, σε όλους!

 

:)

 

Με τη μπάντα μου είμαστε στη φάση δημιουργίας ενός demo EP με τέσσερα κομμάτια μας. Τις προάλλες, έφτασαν στα χέρια μου τα πρώτα δείγματα, χωρίς φωνές και κάποια από τα σόλο της κιθάρας, και είπα να τα ποστάρω, για να ακούσω μια πρώτη άποψη/κριτική, από όποιον ενδιαφερθεί να τα ακούσει.

 

Η ηχογράφηση έγινε στο στούντιο, που προβάρουμε, με τη βοήθεια του φίλου μας Βασίλη των Family Idiot.

 

Ευχαριστώ!

 

https://app.box.com/s/pyeby4ftvmbpdmthmg0i5lk5ikgy7z5t

 

https://app.box.com/s/v7t0emf2r19n43zkln3lshp9hnvk3xlo

 

https://app.box.com/s/md6u0fp8spz25av37wsk4mgzq5nqdv6w

 

https://app.box.com/s/m42e31d0o6709rcva9fgkwjt38h258n3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 1-2-4 είναι υπέροχα βέβαια χωρίς φωνές ακόμα, αν και το 2 στέκεται και χωρίς φωνές σαν ινστρουμένταλ.

  Άμα βάλετε τας φωνάς θα σας ξαναείπω, αλλά προς ώρας και για τόσο λίγο καιρό που προβάρετε ακούγεστε ζούπερ λαίμαι. Ωραίες ιδέες, όμορφα παιξίματα, καλό δέσιμο.

Το 3 δεν με άρεζε πάει σε πιο χαρντ μονοπάτια που δεν με ξετρελαίνουνε λαίμαι  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 1-2-4 είναι υπέροχα βέβαια χωρίς φωνές ακόμα, αν και το 2 στέκεται και χωρίς φωνές σαν ινστρουμένταλ.

  Άμα βάλετε τας φωνάς θα σας ξαναείπω, αλλά προς ώρας και για τόσο λίγο καιρό που προβάρετε ακούγεστε ζούπερ λαίμαι. Ωραίες ιδέες, όμορφα παιξίματα, καλό δέσιμο.

Το 3 δεν με άρεζε πάει σε πιο χαρντ μονοπάτια που δεν με ξετρελαίνουνε λαίμαι  ;D

 

Τενκ γιου, για την ακρόαση. Σήμερα, τελειώσαμε με τις φωνές και τη Δευτέρα βάζουμε και τις τελευταίες κιθάρες.

 

Ευελπιστώ, την Παρασκευή και 13 Νοεμβρίου να είναι έτοιμο.  ;D

 

υγ. το 3 το έχω γράψει, εξ ολοκλήρου, εγώ (μουσική και στίχοι) μετά από μια hardcore punk συναυλία, που είχα πάει, μέσα σε μισή ώρα, περίπου.

Νόμιζα ότι πάνκιζε, ο καψερός....  :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hardcore

 

Επαέ ήταν που με χάλασε το άσθμα  ;D

Άντε καλά τελειώματα και καλές συναυλίες

 

ΥΓ και το όνομα, δεν για πανκ  :P

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ και το όνομα, δεν για πανκ  :P

 

ούτως ή αλλως, δεν πάμε για πανκ..

 

στην αρχή, λέγαμε για στόνερ...τώρα, το γυρίσαμε και λέμε ότι βαράμε μονολιθικό ροκεντρόλ  :P :P :P :P  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα 2 και 4 μου άρεσαν, τα 1 και 3 όχι τόσο αλλά δεν με χαλάνε. Ο ήχος των κρουστών μου θύμισε παραγωγές-ήχους δεκαετίας 80, πράγμα φυσικά καθόλου κακό, το αντίθετο. Το 4ο κομμάτι ονομάζεται 22:2;

 

Ευελπιστώ, την Παρασκευή και 13 Νοεμβρίου να είναι έτοιμο.  ;D

 

Δεν μαρέσει καθόλου αυτή η ημερομηνία, είναι η χειρότερη της ζωής μου αλλά αφού πέφτει Παρασκευή και 13, θα δώ όλες τις ταινίες θρίλερ με τον Τζέισον μουαχαχαχαχαχαχα... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα ειναι ωραια,αλλα το 3(για τα γουστα μου σκοτωνει) και το 4 μ'αρεσαν περισσοτερο(σ'αυτο επιασα τον ευτο μου να κανει χεντμπανγκιν ;D).

 

Η αληθεια ειναι οτι πρεπει κανεις να τα ακουσει με φωνη για να βγαλει πιο ολοκληρωμενο συμπερασμα,μπορει να αλλαξει σε μεγαλο βαθμο και το ολον.Το μονο που μου φανηκε "καπως" ειναι ο ηχος του ride σε μερικα σημεια,αλλα κατι περισσοτερο ξερει ο ανθρωπος που φτιαχνει τα κομματια.

 

Ευγετε,που λεει κι ο Σερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4ο κομμάτι ονομάζεται 22:2;

 

Ναι και αναφέρεται στη θυσία του Ισαάκ (είναι το αντίστοιχο εδάφιο από τη Γένεση, στην Παλαιά Διαθήκη).

 

Ο ήχος των κρουστών μου θύμισε παραγωγές-ήχους δεκαετίας 80, πράγμα φυσικά καθόλου κακό, το αντίθετο.

 

Αν αναφέρεσαι στη new wave, post punk σκήνη, όλα καλά!

 

Αν, όμως, αναφέρεσαι στο 80's metal, τότε βράστα...  :P :P :P ;D ;D ;D

 

Ολα ειναι ωραια,αλλα το 3(για τα γουστα μου σκοτωνει) και το 4 μ'αρεσαν περισσοτερο(σ'αυτο επιασα τον ευτο μου να κανει χεντμπανγκιν ;D).

 

:)

 

(το 3ο είναι το δικό μου προσωπικό αγαπημένο, ενώ αυτό και το 4ο είναι τα κομμάτια με τη μεγαλύτερη/περισσότερη συμμετοχή μου, σε στίχους -όλοι δικοί μου- και σε μουσική).

 

Το μονο που μου φανηκε "καπως" ειναι ο ηχος του ride σε μερικα σημεια,αλλα κατι περισσοτερο ξερει ο ανθρωπος που φτιαχνει τα κομματια.

 

Δεν το έχω καθόλου με τον ήχο των κρουστών, οπότε το έχω αφήσει, εξ ολοκλήρου, στον ηχολήπτη και τον ντράμερ, για να επιλέξουν.

 

(ο ηχολήπτης είναι της brit pop σκηνής)

 

Ευγετε,που λεει κι ο Σερ.

 

Σας ευχαριστώ για την ακρόαση και τις παρατηρήσεις, gvour & axtarma.

 

:) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναφέρεσαι στη new wave, post punk σκήνη, όλα καλά!

 

Αν, όμως, αναφέρεσαι στο 80's metal, τότε βράστα...   :P :P :P ;D ;D ;D

 

:)

 

Βασικά, αυτό που μου θύμισε είναι χαρντ ροκ και συγκεκριμένα Alice Cooper! 8) Θεός ο Αλίκη. ;D

 

Ναι και αναφέρεται στη θυσία του Ισαάκ (είναι το αντίστοιχο εδάφιο από τη Γένεση, στην Παλαιά Διαθήκη).

 

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, αυτό που μου θύμισε είναι χαρντ ροκ και συγκεκριμένα Alice Cooper! 8) Θεός ο Αλίκη. ;D

 

:P :P :P

 

;D ;D ;D

 

;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου